Çocuklar

Çocuklarınız İçin En İyi Müzikal Film

Çocuklarınızın daha akıllı hale gelmesini ve bu sırada eğlenmesini mi istiyorsunuz? Müzikal filmleri deneyin. Şarkı söylemek yeni şeyler öğrenmenin harika bir yoludur ve müzikal filmler onlara tam da bunu öğretecektir. Çocuklarınızın güzel çocukluk anılarına sahip olmasını istiyorsanız, çocuklar için müzikal listemiz sizi ele alacak.

İçindekiler

3 ila 5 Yaş Arası Çocuklar İçin En İyi Müzikal Filmler

Çocuklar için bu en iyi müzikaller 3 ila 5 yaş arası çocuklar için en uygun olanıdır. En iyi izleme deneyimi için çocuklarınızla oturmanızı ve eğlenceye katılmanızı öneririz.

1. Dondurulmuş

Frozen, Walt Disney’in beyinleri tarafından yaratılan bir animasyon müzikali. Film iki kız kardeşin yabancılaşması ve nasıl bir araya geldiklerini anlatıyor. Kardeşliğin bağı bu güçlü ve yürek dokunaklı filmde sergileniyor.

Harika olduğunu düşünüyoruz çünkü çocuklara ebeveynleri olmadan hayatın nasıl bir şey olduğunu gösteriyor. Hikaye, bizi her iki kız kardeşin mücadelesine, bir kız kardeşin tatlı küçük aşk hikayesine götürür ve ayrıca ne olursa olsun kendinize karşı dürüst olmaya vurgu yapar. Filmde iletilen bu temel mesajlar, filmi çocuklar için önerilen bir film haline getiriyor.

Yaş aralığı

4 yaş ve üstü çocuklar için.

2. Orman Kitabı

Bu film kurtlar tarafından büyütülen genç bir çocuk olan Mowgli hakkındadır. Jungle Book, çocuğun maceraları etrafında dönen en ünlü müzikallerden biridir. Filmin sevimli karakterleri, güzel şarkıları ve harika bir konusu var, bu da onu zaman geçtikçe tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğiniz klasik bir müzikal haline getiriyor.

Jungle Book’un hem çocuklar hem de yetişkinler arasında popüler olmasının nedeni karakterler yüzünden. Kesinlikle harika olduğunu ve akılda kalıcı melodileri olduğunu düşünüyoruz.

Yaş aralığı

4 yaş ve üstü çocuklar.

3. Kardan Adam

Kardan Adam, küçük bir çocuk ile Yılbaşı arifesinde kurduğu kardan adam arasındaki bağı çok güzel anlatıyor. ‘Walking in the Air’ gibi şarkılar ve muhteşem müzikle harmanlanmış sessiz animasyonlarla, çocukların izlemesi için harika bir müzik filmi.

Film çocuklar için harikadır çünkü duyguları son derece ilişkilendirilebilir eylemler ve jestlerle aktarır.

Yaş aralığı

2 yaş ve üstü çocuklar.

4. Sen İyi Bir Adamsın, Charlie Brown

Ünlü çizgi roman dizisi ‘Fıstıklar’ı hatırlıyor musunuz? Bu müzikal buna dayanıyor. Filmde ayrıca ilginç bir müzikal yapmak için hayata geçirilen birçok macera ve karakter var.

Sahneleme basit ve karakterlerin kadrosunun da harika olduğunu düşünüyoruz. Charles M. Schulz’un çalışması genç ve büyük çocuklar arasında büyük bir hit oldu, bu yüzden çocuklarınızın onu seveceğini düşünüyoruz. Senaryoda ayrıca iki yeni şarkı var ve Kızıl Baron’un da ortaya çıktığını göreceksiniz.

Yaş aralığı

3 yaş ve üstü çocuklar.

5. Alice Harikalar Diyarında

Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında Maceraları’ndan uyarlanan bu müzikal, sevgili eski Alice masallarımızın çok modern bir dönüşü. Arsa benzer; Alice, bir tavşanı bir delikten aşağı takip eder ve bir zamanlar çocukken ziyaret ettiği ilginç bir dünyayla karşılaşır. Hikaye boyunca, Alice kötü Kırmızı Kraliçe ile savaşmayı taahhüt edene kadar klasik hikayenin izlerini görüyoruz.

  Ev Yapımı Babalar Günü Hediyesi ve Çocuklar İçin El İşi Fikirleri

Onu seviyoruz çünkü sihir, masumiyet, merak ve saçmalık da var. Fakat hem çocuklar hem de yetişkinler için ne kadar ilişkilendirilebilir olduğu için kesinlikle seviyoruz.

Yaş aralığı

4 yaş ve üstü çocuklar.

6. Aristocats ÇOCUK

Disney’in The Aristocats Kids, cazip ve iyimser notalara sahip sevilen bir çocuk müzikalidir. Bir milyoner, tüm mal varlığını bir Düşes’e ve kedi arkadaşlarından oluşan ailesine devretmeye karar verdiğinde, işler çılgına dönmeye başlar ve günü kurtarmak kedilere kalmıştır.

Macera, romantizm, komedi ve aile eğlencesini ne kadar güzel harmanladığı için Aristocats’ı seviyoruz.

Yaş aralığı

4 yaş ve üstü çocuklar.

7. Muppet’ler

2011 Amerikan komedi müzikali The Muppets, herkesin çocukluğundan hoş bir paylaşım yapıyor. Kurabiye Canavarı ve Kurbağa Kermit gibi karakterler dizide çok sevimli ve sevimli. Ekranda sahip oldukları tiyatrolar ve maceralar, çocuklarınızın onlarla birlikte şarkı söylerken gülümsemesini sağlayacaktır.

The Muppets’i daha çok Kermit yüzünden seviyoruz. Onun çılgınlığı sadece neşelidir ve diğer karakterler sahneyi/hikayeyi tamamlar.

Yaş aralığı

4 yaş ve üstü çocuklar.

6-8 Yaş Arası Çocuklar İçin Popüler Müzikal Filmler

Evde daha büyük çocuklarınız varsa ve onlara hitap eden filmler istiyorsanız, iyi haberlerimiz var. İşte çocuğunuzun 6-8 yaşları arasındaysa izlemesine izin verebileceğiniz en iyi filmler.

1. Aladdin

Aladdin, tüm zamanların en büyük Disney müzikallerinden biridir. Aladdin adında genç bir çocuğun klasik bir hikayesi. Film bizi, Alladin’in fakir bir delikanlıdan prensese mahkemeye gelen zengin bir talip olmaya ve büyülü bir cinle karşılaştığında kaderinin nasıl değiştiğine uzanan yolculuğuna götürüyor.

Sonsuza kadar sizinle birlikte kalan bir müzikal film. Aynı zamanda çocuklara sevginin her şeyi fethetme gücüne sahip olduğunu ve sadece zengin olmanın hayatta kazanmak için yeterli olmadığını öğretir. Müzikal ayrıca kötü bir başlangıç ​​yapmış olsanız bile masaları nasıl çevirebileceğinize odaklanır.

Yaş aralığı

6 yaş ve üstü çocuklar için.

2. Müziğin Sesi

Oradaki en popüler eski müzikallerden biri, bir Donanma subayının çocuklarına bakmak için yolculuğa çıkan genç bir Avusturyalı manastırın hikayesini görsel olarak anlatıyor. Film aynı zamanda Maria von Trapp’ın hayatının gerçek hikayesine dayanıyor. Do-Re-Mi ve Edelweiss gibi büyülü şarkılarla, film boyunca çocukları eğlendiren birçok romantik an ve büyüleyici maceralar var.

Bir şarkıdan diğerine akıcı akması nedeniyle mükemmel bir müzikal film olduğunu düşünüyoruz. Filmin odak noktası müziktir ve birçok eleştirmen filmi olağanüstü bir film olarak değerlendirmiştir.

Yaş aralığı

7 yaş ve üstü çocuklar için idealdir.

  Çocuklar İçin Fiziksel Aktivitenin Önemi

3. Anastasia

Anastasia, daha büyük yaş grupları için hazırlanmış bir müzikal filmdir. 1997 yapımı bir filme dayanıyor ve gerçekten prenses olup olmadığını öğrenmeye çalışan bir prenses hakkında animasyonlu bir Broadway müzikali. Ekranda dans eden Romanov İmparatorluğu’nun hayaletlerinin romantizmi, heyecan verici maceraları ve büyüleyici sahneleri, onu tam bir eğlence haline getiriyor.

Harika bir film çünkü kendini keşfetme ve macera yolculuğu. 1997 çizgi film versiyonu çocuklar arasında popüler ve filmin teatral bir versiyonu da var.

Yaş aralığı

7 yaş ve üstü çocuklar için.

4. Oz Büyücüsü

Çocuğunuzun duygusal olarak zeki olmasını ve sağlıklı bir öz farkındalığa sahip olmasını istiyorsanız, Oz Büyücüsü mutlaka izlenmelidir. Kasırga tarafından köyünden süpürüldükten sonra bir Büyücü ile tanışan genç bir kızın hikayesi.

Çocukluğun en derin güvensizlikleri konusunu ele alan ve bunların üstesinden nasıl gelineceğini anlatan harika bir müzik filmi.

Yaş aralığı

6 yaş ve üstü çocuklar için.

5. Annie (1982)

Annie, yetimhanenin dışındaki yaşam hakkında hayaller kuran bir yetimin hikayesidir. Bir Broadway müzikal filmine dayanıyor ve içinde unutulmaz birçok şarkı var.

Mizahı var ve eleştirmenler tarafından drama türündeki en büyük müzikallerden biri olarak değerlendiriliyor.

Yaş aralığı

6 yaş ve üstü çocuklar için.

6. Ebeveyn Tuzağı (1961)

İki ikizin yer değiştirip ebeveynlerini tekrar bir araya getirdiği büyüleyici bir müzikal film.

Şarkılar yürekleri ısıtıyor ve filmde anne babaların ve çocukların sevdiği pek çok büyülü an var.

Yaş aralığı

7 yaş ve üstü çocuklar için.

7. Aslan Kral

Aslan Kral, oradaki en iyi müzikallerden biridir. Orijinal animasyonlu Aslan Kral Filmine dayanmaktadır. Hikaye Pride Lands of Africa’nın yaban hayatı, Kral Mufasa krallığı, Kraliçe Sarabi ve yeni doğan Simba’nın düşüşü ve yükselişi hakkındadır.

Gösterinin etkileyici kostümleri, akrobasi ve harika anlatımı var.

Yaş aralığı

7 yaş ve üstü çocuklar için.

8. Ahmet Pan

Peter, Wendy ve kardeşlerini Never Land’in büyülü dünyasına götürdüğünde, gözleri önünde pek çok macera yaşanır. Harika bir müzikaldir ve genellikle yeni müzikaller arasında tavsiye edilir.

Muhteşem animasyon ve hikayenin yanı sıra, bu müzikalde en çok ‘Sanal uçuş’u ve sahne arkası bölümlerini sevdik.

Yaş aralığı

7 yaş ve üstü çocuklar için.

Artık genç ve yaşlı çocuklar için en iyi müzikaller hakkında net bir fikriniz olduğuna göre, oturup onları izlemek için biraz zaman ayırmanın zamanı geldi. Bunlar sadece müzikaller değil, aynı zamanda heyecan verici maceralar ve eğlenceli öğrenme zamanları dünyasına açılan bir kapı.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz İlham Veren Filmler
Çocuklar İçin En İyi Eğitici Filmler
Çocuğunuzun İzleme Listesine Eklemek İçin Çocuklar İçin En İyi Animasyon Filmleri

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu