Bebekler

Çocuklar İçin Eğlenceli ve şaşırtıcı bahar Aktivitesi

Sonunda güzel bahar geldi! Baharla birlikte güneş ışığı gelir ve güneş ışığı ile birlikte çocuklarla şımartabileceğiniz heyecan verici ve eğlenceli açık hava etkinlikleri gelir!

İçindekiler

Yeni Yürüyen Çocuklar İçin Bahar Aktiviteleri

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için bazı basit ve eğlenceli bahar aktiviteleri öğrenmek için okumaya devam edin:

1. Yakın bir yerde veya arka bahçenizde kamp yapmaya gidin!

Kamp yapmak çocuklarla gerçekten eğlenceli olabilir ve eğer tam bir kamp gezisi ayarlayacak durumda değilseniz, o zaman arka bahçenizde de planlayabilirsiniz! Rahat uyku yatakları olan bir çadır kurun ve çocuklarınızla yıldızları sayan bir gecenin tadını çıkarın.

2. Küçüklerinizle saklambaç oynayın!

Büyük bir arka bahçeniz varsa veya saklanabileceğiniz bir yer varsa, bu harika bir aktivitedir. Özellikle küçük çocuklar için gerçekten eğlenceli. Evinizin etrafında boş alan yoksa yakındaki bir parka gidebilir ve yola koyulabilirsiniz!

3. Baloncuk üfleme yarışmasında kendinizi şımartın!

Yeni yürümeye başlayan çocuklar sadece baloncuk üflemeyi severlerve hatta bazıları buna takıntılıdır! Biraz zaman geçirmenin harika bir yolu ve ufak ufak tefek çocuklarınız balonları uçurduğunda gerçekten çok sevimli görünüyor. En çok kabarcığı kimin üflediği konusunda bir yarışma düzenleyebilirsiniz!

4. Engel oyunları!

Çocuklarınızın koşmasını, zıplamasını ve hareket etmesini sağlayan eğlenceli bir bahar aktivitesi kesinlikle çocuklarınızın favorisi olacak! Birkaç hulahup, kütük, tahta kiriş satın alın ve bahçenizde veya parkınızda bir engelli parkur oluşturun.

5. Kuşları besleyin!

Biraz yulaf ve tahıl alın ve arka bahçenize gidin veya açık alana gidin ve kuşları beslemeye başlayın. Tüylü arkadaşlarımız arasında serçeler, güvercinler var, ya da yakınlarda birkaç ördek görebilirsiniz, bu, küçük çocuklarınızla zaman geçirmek için harika bir yoldur!

6. Çimlerinizdeki atıkları toplamak!

Çocuklarla vakit geçirmenin harika bir yolu ve ayrıca düzenli bir avlu ile ödüllendirileceksiniz! Bahçedeki birçok ağaç düşen yapraklar, ince dallar, çubuklar vb. ile sonuçlanabilir. Yavru ayınız için bir kova getirin ve ondan yere düşen tüm çubukları, dalları ve yaprakları toplamasını isteyin!

7. Bahçecilikle kendinizi şımartın!

Küçük saksılar veya çalılar ekerek çocuklara bahçeciliği öğretmenin harika bir yoludur. Minik elleriyle tohum ekmesini ve ardından toprakla doldurmasını sağlayabilirsiniz. Arada bir ellerini kirletmen iyi olur!

8. Bisiklete binmeye gidin!

Yeni yürümeye başlayan çocuklar sadece bisiklete binmeyi severler ve ilkbahar dışında bisikleti alıp gitmek için en iyi zaman nedir! Onlara biraz güneş D vitamini kazandırır ve uzun süre aktif olarak meşgul olmalarına yardımcı olur!

9. Piknik için öğle yemeği hazırlayın ve yola çıkın!

Parkta çocuklarla bir gün geçirin! Piknik öğle yemeği, battaniye, frizbi, badminton veya paten hazırlayın ve yakındaki bir parka gidin.

10. Bir evcil hayvan çiftliğini ziyaret edin!

Çocuklar sevişmeyi ve hayvanlarla vakit geçirmeyi severler. Onları bir hayvanat bahçesine götürmek, onlara farklı hayvanlar hakkında bilgi vermenin harika bir yoludur. Alternatif olarak, bir hayvanat bahçesi uzaktaysa, ördekleri izlemek için yakındaki bir göleti de ziyaret edebilirsiniz!

  Çamaşırları Ayırmak İçin Çocuğunuzun Yardımını Alma

Okul Öncesi Çocuklar İçin Bahar Etkinlikleri (4 ila 5 yaş)

Okul öncesi çocuklar için 10 aktivite aşağıda belirtilmiştir:

1. Kendi masa oyunlarınızı yapın!

Masa oyunları çok ilginçtir ve çocuklar tarafından her zaman sevilir! Evde karton, boya kalemi gibi kolayca bulunabilen öğeleri kullanarak evde kendi masa oyununuzu yapın!

2. Kaldırım tebeşir fikirleri!

Çocuklar sadece tebeşir çizimini sever! Hâlâ parlak ve güneşli olduğunda çocuklarla dışarı çıkın ve kaldırım tebeşirini kullanarak çizmeye başlayın, üzerine biraz su dökün ve dönüşümden korkun. Daha fazla renkle harmanlayarak onu yeni bir şeye dönüştürebilirsiniz.

3. Uçurtma uçurmaya gidin!

Güzel bir bahar günü dışarıda geçirmek için mükemmeldir! Ve çocuklarınızla uçurtma uçurmaktan daha iyi ne olabilir! Sizin ve çocuklarınızın ılık bir bahar gününde uçabileceği bazı süslü uçurtmalar satın alın!

4. Büyülü bir iksir yaratın!

Çocukların bu etkinlikle baharın büyüsünü kucaklamasına izin verin. Çocuklarınız bahçenizden meyveler, narin yapraklar, çiçek yaprakları gibi doğal şeyler toplayabilir. Hepsini renkli su ve parıltıyla dolu şeffaf bir cam şişeye koyun!

5. Çiçek temalı bir partiyi kutlayın!

Çocuklarınız ve arkadaşları için renkli bahar temalı bir parti düzenleyebilirsiniz! Güzel ve parlak çiçek temalı süslemeler, pastalar, el işleri ve oyunlar için gidin!

6. Plajda rahatlayın!

Yakındaki bir plaja gidebilir ve çocuklarınızla rahatlayabilirsiniz! Sandviçler, çikolatalar, taze meyveler, battaniye, mayo ve frizbi gibi içecekleri paketleyin! Ve plajda dinlendirici bir gün geçirebilirsiniz!

7. Çocuklarınızın bahar fotoğraflarını çekin!

Küçük çocuğunuz kamera önünde poz vermeyi seviyorsa, Bahar bunun için en iyi zamandır! İyi bir arka plan için güzel ve parlak bir manzara seçin, yakındaki bir park veya bir göl veya gölet yakınında bir yer olabilir!

8. Bir saha faaliyet günü ayarlayın!

Genellikle anaokulu çocukları için bahar aktivitelerinin ilk günü olarak kutlanır, bahar tatilinde bunun tadını çıkarabilirsiniz! Eski plastik şişeleri kullanarak bahçenizde ilginç bir bowling salonu kurun! Ya da biraz boş tarama kullanarak bir mini golf sahası kurun, diğer oyunlar arasında balonlu voleybol, fasulye çantalarını boş bir kovaya atma vb. sayılabilir. Küçük çabalarla, çimleriniz çocuklarınız için eğlenceli bir aktivite alanı haline gelebilir!

9. Çamurda kirlenin!

Kulağa biraz dağınık gelebilir ama arada bir çamurlu aktivitelere dalmak gerçekten sağlıklı! Çocuklarınızın su, çamur, boş plastik kalıplar vb. kullanarak güzel kumdan kaleler yapmasına yardımcı olabilirsiniz.

10. Pot boyama!

Güzel bir şekilde boyanmış pişmiş toprak saksılarla çimlerinizin güzel manzarasını düşünün! Yerel pazardan bazı pişmiş toprak saksıları kolayca alabilir ve çocuklarınızın onları güzel parlak renklerle boyamasına yardımcı olabilirsiniz!

Çocuklar İçin Bahar Etkinlikleri (6-8 yaş arası)

Çocuklarınız için bazı ilginç bahar etkinlikleri öğrenmek için okumaya devam edin:

1. Bir kuş yuvası inşa edin!

Bir kuş yuvası diyerek çok lüks ve pahalı olmasına gerek yok! Boş süt kutuları, dondurma çubukları ve dallar kullanarak çocuklarınızla basit bir kuş yuvası yapmayı deneyin. Birlikte yapmayı sevecekleri çocuklar için eğlenceli bir açık hava aktivitesi!

  Çocuğunuza Lego Seti Vermek

2. Çiti boyamak!

Temiz ve düzenli bir çim ile daha parlak ve daha temiz bir çite ne dersiniz? Küçük ufaklıklarınız görevi bitirmek için doğru adaylar olabilir! Parlak ve güneşli havalarda çimlere girin ve çitleri boyamaya başlayın!

3. Bir Teepee yapın!

Çocuklar için bu klasik bahar tatili aktivitesiyle çocuklarınızdaki maceracı çizgiyi ortaya çıkarın! Çocuklarınız kale ve kaleler inşa etmeyi seviyorsa, arka bahçenizde dışarıda güzel bir çadır kurmayı çok ister! Bu, birlikte saatlerce eğlenecek! Bu çadırların en iyi yanı, içeride ve dışarıda kullanılabilmeleridir!

4. Hayvan izi avına çıkın!

Bir alçı oluşturun ve hayvan izleri için ava çıkın! Çocuklarla birlikte vahşi doğaya girmeden önce yakındaki alanlar hakkında biraz araştırma yapın! Bu, çocuklarınızın doğaya yepyeni bir ışıkla bakmasına yardımcı olacak!

5. Bir bahar buketi oluşturun!

İlkbaharda çok çeşitli güzel çiçekler ve yapraklar bulabilirsiniz! Çocuklarınızla doğa yürüyüşüne çıkın ve biraz çiçek, ot, yabani ot, yaprak, çubuk vb. toplayın ve bir çiçek buketi oluşturun!

6. Nergis Avına çıkın!

Yakındaki parkta veya ormanda yapılacak bir doğa yürüyüşü sizi nergislerin güzel manzarasıyla ödüllendirecek! Çocuklarınızla nergis avına çıkın ve nergisleri ilk kimin görebileceğini görün

7. Eski botları devridaim edin!

Çocuklar iyi çizmelerinden çok çabuk büyürler! Onları atmak yerine, bahçenizde yukarı dönüştürebilirsiniz. Drenaj için dibine birkaç delik açın ve biraz kompost ve toprakla doldurun. İçlerine güzel çiçekler dik ve onları duvarlara asmak için kullanabilirsin!

8. Bir teraryum yapın!

Çocuklar için en ilginç bahar aktivitelerinden biri olan teraryum, çocuklarınız için harika bir öğrenme deneyimi olabilir. Ağzı geniş, saksı toprağı ve kökleri olan minik bitkilere sahip boş bir cam akvaryum ihtiyacınız olacak. Bitkilerle istediğiniz gibi güzel bir aranjman yapabilirsiniz! Güneşli bir yere koyun ve düzenli olarak biraz su serpin!

9. Doğa çöpçü avına çıkın!

Doğa çöpçü avı, açık havada yapılan en ilginç bahar temalı etkinliklerden biridir! Çocuklarınızla şımartabileceğiniz bazı çöpçü avı aktiviteleri hakkında araştırma yapın! Doğada eğlenmek için en iyi aktivitelerden biri bu!

10. Bahar tohum avına çıkın!

İlkbaharda tohum avı çocuklar için ilginç bir aktivitedir! Çocuklarınızdan yakındaki ormandan veya yakındaki bir parktan farklı meyve ve sebze tohumları toplamalarını isteyin! Her tohum için farklı şişeler alın ve tohumları ayıklamalarına yardımcı olun. Ardından, onları bahçenize ve bahçenize de dikebilirsiniz!

Yukarıdaki fikirlerin çocuklarla kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacağını umuyoruz! Bu aktiviteler sadece çocuklarınız için bir öğrenme deneyimi olmayacak, aynı zamanda onlarla olan bağınızı güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Anaokulları İçin Aktiviteleri Sıralama
Çocuklar İçin Eğlenceli ve Kolay Yaz Aktiviteleri
Çocuklar İçin Harika Müfredat Dışı Aktiviteler

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu