Gençler

Çocukları Eğlendirmenin Basit ve Kolay Yolu

Tatiller geldiğinde çocuklar sevinir ve ebeveynler çocuklarını tatil sezonu boyunca nasıl meşgul edeceklerini merak etmeye başlar. Günümüz dijital çağında, oyun cihazları her yerde mevcuttur. Fakat çocukları sadece online oyunlar ve videolarla eğlendirmek yapılacak en iyi şey değildir. Çocuklarınızı eğlendirmek için sürekli olarak farklı şeyler arayışında olabilirsiniz, özellikle de uygulaması kolay olan ve çok pahalı olmayan şeyler. İşte çocukları eğlendirmek için hem onları meşgul edecek hem de büyümelerine yardımcı olacak bazı fikirler.

İçindekiler

25 Çocuğunuzu Eğlendirmenin Kolay ve Ücretsiz Yolu

İşte kesinlikle çocukları eğlendirmeye çalışabileceğiniz ve sizin için kullanışlı olacağına inandığınız bazı eğlenceli ve kolay şeyler, bu yüzden endişelenmeyin.

1. Dans Et

Tatilleri çocuklarınızla birlikte kutlayarak hoş geldiniz. Ekranlara bağlanacaklardı, bu yüzden onları en sevdikleri şarkılardan biriyle meşgul edin, sesi yükseltin ve onlarla dans edin. Bu size ilk başta yorucu görünebilir, özellikle de dans etmeyi sevmiyorsanız, ama sizi onlarla birlikte dans ederken gördüklerinde, hepsi heyecanlanacak ve size ufacık bir egzersiz de verecektir.

2. Eski Güzel Okuma

Çocuğunuz internette makaleler veya bloglar okumasa bile, kitap okumak çok samimi ve dikkat dağıtıcı olmayan bir aktivitedir. Çocuğunuzu bir kütüphaneye götürün ve onu kalbinin içeriğine göre incelemesine izin verin.

3. Zeka Oyunları

Bulmacalar, yapboz parçalarından, beyninizi çözümler için rafa kaldırmanızı sağlayan kağıt kalem bilmecelerine kadar tüm şekil ve boyutlarda gelir. Bunlar, çocuğunuzun kendi başına çalışmayı anlamasına yardımcı olmak için mükemmeldir ve yardıma ihtiyacı olduğunda, arkadaşlarınız veya ailenizle birlikte bulmacalar üzerinde çalışan bir ekip etkinliği olarak ikiye katlayabilir ve bunu eğlenceli bir deneyim haline getirebilirsiniz.

4. Temizleyin

Çocuğunuzun temizlik faaliyetine katılmayı kabul etmesi zor olsa da, işe başladığında kesinlikle bundan zevk alacaktır. Ona evinizin belirli bir bölümünü veya bir odayı ayırın ve mümkün olan en iyi şekilde temizlemesini isteyin. Biraz müzik açın ve temizlerken gülümsemesi uzun sürmez.

5. Salyangoz Posta

E-posta, günümüzün anlık mesajlaşma ve video görüşmeleri dünyasında ölü görünüyor. Çocuğunuzun bir akrabanıza, arkadaşınıza, kurgusal bir karaktere ve hatta size bir mektup yazmasına izin verin. Oturmasına izin verin, düşüncelerinin hızını artırın ve bunları güzel bir şekilde kağıt üzerinde ifade edin.

6. Açıkta Çıkın

Evin içinde veya çevresinde kalmak pek eğlenceli değil. Çocuğunuzla yakındaki bir plaja, belki küçük bir dağ yürüyüşüne ya da en yakın parka bir geziye çıkın. Atmosfer değişikliği, herkesin yararlanabileceği bir şeydir.

7. Aile Ağacı

Soyunuzu anlamak ve kökenlerini bilmek başlı başına oldukça eğlenceli bir faaliyettir. Çocuğunuzun kendi başından başlamasına izin verin ve olabildiğince geriye doğru izini sürün. Bir ağaç yapıp üzerine fotoğraflar ve isimler yapıştırarak, ailenin ne kadar geniş olduğunu keşfetmesi ilginç bir etkinliktir.

  Çocuklar İçin Harika Yaz Kampı Aktivitesi

8. Picasso Büyüyor

O parmakların bir değişiklik için boya fırçalarını tutmasına izin verin ve akıllarının ne ile geldiğini gösterin. Resim sadece sakinleştirici değil, aynı zamanda en etkileyici aktivitelerden biridir. Çocuğunuz resim yapmasa bile onu bir sergiye götürün veya resim dünyasıyla tanıştırın.

9. Origami Sanatı

Kağıt uçak yapmak bir şeydir. Bir kuğu yaratmak için kağıt katlamak tamamen farklı bir oyun. Origaminin ilkelerini anlayarak, çocuğunuzun önünde yepyeni bir dünya açılacaktır.

10. Bir Sıçrama

Bir aile planı yapın ve herkesi yerel yüzme havuzuna götürün. Çocuğunuza yüzmeyi veya su sıçratarak eğlenmeyi öğretin. Yakınlarda doğal bir göletiniz veya gölünüz varsa, hiçbir şey maviye doğru hızlı bir piknik yolculuğu kadar iyi olamaz.

11. Hazine Avı

Çocuklar, özellikle sonunda bir sürpriz olduğunu bildiklerinde bir şeyler bulmaya bayılırlar. Çocuklarınızı bir çöpçü avı için ayarlayın veya gruplarını bir araya getirip çevrenizde daha büyük bir tane oluşturmalarına izin verin.

12. Müze meclisi

Çocuklar “müze” den bahsettiğimiz anda esniyorlar. Müze ziyaretini bazı ilk araştırmalarla eşleştirin veya antik eserleri incelerken onlara ilgili hikayeler anlatın.

13. Tiyatro Büyüsü

Çocuğunuzu sinemada bir sinemaya götürün. Bunu herkes için eğlenceli bir deneyim haline getirin. Eve döndüğünüzde, film hakkında konuşun ve ondan film hakkında yazmasını isteyin.

14. Bisiklet Devreleri

Bir bölgeyi keşfetmenin en iyi yolu yürüyerek ya da bisiklettir. Çocuğunuzun uygun güvenlik teçhizatı taktığından emin olun ve daha önce hiç fark etmediği çevredeki alanları görmesine yardımcı olan küçük bir gezintiye çıkmasına izin verin. Dış mekanı kendi başına keşfetmesine izin verin.

15. Masa Oyunları

Eski güzel masa oyunları bir sebepten dolayı hala popüler. Telefonla canavarları vurmak yerine, çocuklarınıza zamanınızın popüler oyunlarını ve bugünün daha yeni oyunlarını tanıtın. Çeşitli kurallar ve kişiler arası aktiviteler, harika bir oyunun eğlencesini hemen görmelerini sağlayacaktır.

16. Bitki Partisi

Doğaya ve Dünya’ya yeniden bağlanmak, rahatlamanın ve yeni bir şeyler öğrenmenin harika bir yoludur. Bahçenize veya küçük bir kutuya fidan getirin veya tohum ekin. Çocuğunuza bitkiye özen göstermesini ve tüm büyümesi boyunca ona bakmasını öğretin.

17. Güneş Manzaraları

Bütün çocuklar okula gitmek için sabah erken kalkar. Ama tüm ihtişamıyla gün doğumuna şahit olmak için bir kez uyanmalarına izin verin. Şehrinizde güneşin ufuk çizgisinin üzerinde batışına şahit olabileceğiniz ve çocuklarınızın güzelliğini görmesini sağlayabileceğiniz bir noktaya gidebiliyorsanız.

  Çocuklarla Oynamak İçin En İyi Bebek Bakıcılığı Oyunları

18. STK Gönüllülüğü

Çocuklar. Fakat çeşitli insanlarla etkileşime girdiklerinde harika yetişkinler olacaklar. Çocuğunuzu bir gönüllülük programına kaydettirmek için bir STK ile iletişime geçin, burada temel düzeyde çalışıp topluma yardımcı olun.

19. Uçurtma Çılgınlığı

Gökyüzünde süzülen uçurtmalar görünce tüm çocuklar büyülenir. Çocuklarınıza kendi uçurtmalarını alın ve onlara uçurtma uçurmayı öğretin. Uçurtmayı yüksekte tutmanın en iyi yolunu bulmaları için öğrenmelerine izin verin. Bu sadece son derece eğlenceli değil, aynı zamanda hareketin işleyişinin de oldukça farkında olmalarını sağlıyor.

20. Oyuncak Telefon

İp bağlantılı bardaklar aracılığıyla birbirinizle ne zaman konuşacağınızı hatırlıyor musunuz? Çocuklarınız için de aynısını yapın. Onların odalarından sizinkine bir bağlantı kurulsun ve akşam yemeğinde hangi tatlıyı yemeniz gerektiği konusunda “çok gizli” bir tartışma yapın.

21. Usta Aşçılar

Ellerini öğrenmek isteyenlerle mutfak için yardım alın. Yetişkin çocuklarınızın sebzeleri kesmeyi ve tuzların ve baharatların nüanslarını anlamalarını sağlayın. Küçükler için daha güvenli ve daha kolay sebze yıkama, meyve soyma ve lezzet ustası olma görevlerini verin.

22. Kabarcık Patlaması

Sabun köpüğü yapmak, eğlencesini asla kaybetmeyen bir aktivitedir. Çocuğunuzun kendi sabun çözeltisini ve yüzüğünü yapmasına izin verin. En büyük sabun köpüğünü yapması için ona meydan okuyun. Harika bir fotoğrafını çekmek için telefonunuzu hazır bulundurun.

23. Hikaye Oturumları

Işıkları kapatın, birkaç mum yakın ve güzel ve rahat bir hikaye seansına hazırlanın. Gerçek hikayeler veya kurgusal hikayeler anlatın. İşleri heyecanlandırmak istiyorsanız, sadece bir mum yakın ve korkunç bir hikaye gecesi yapın.

24. Kırsal Çiftlikler

Şehir sınırlarından çıkın ve çocuklarınızı yakındaki bir köye götürün. Oradaki yaşam tarzını gözlemlesinler, evcil hayvanlarla etkileşime girsinler ve bir ağacın gölgesinde öğle yemeğinin tadını çıkarmalarına izin verin.

25. Hediye verme

Çocuklarınızın minnettarlık sanatını öğrenmesine izin verin. Bu yıl için minnettar oldukları kişilerin bir listesini yapmalarını isteyin. Her biri için el yapımı hediyeler getirsinler ve harika bir gülümsemeyle onlara versinler.

Çocuklar aynı aktivitelerden çok çabuk sıkılacaklar. Fakat onları karıştırıp eşleştirirseniz ve eğlenceyi özünde tutarsanız, çocukları eğlendirmek oldukça basit olabilir ve çocuğunuz yapmak isteyeceği şeyler hakkında fikirlerle size geri dönecektir. Çocukların kendilerine bakması gibisi yoktur.

Sıradaki Yazı: Çocuklar İçin En İyi 40 Eğlenceli İç Mekan Oyunu

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu