Çocuklar

Çocuklar İçin En İyi Wii Oyunu

Birçok ebeveyn, çocuklarının gerekmedikçe her tür teknolojiden kaçınmasını ister. Bu anlaşılabilir bir durum. Fakat teknolojinin çocukların ihtiyaçlarını da kapsayacak şekilde nasıl geliştiğinin farkında olmak da iyidir. Çocuklar için Nintendo Wii gibi teknoloji dünyasındaki iyi şeylerden yararlanmak, günümüzün cihaz odaklı yaşam tarzı için mükemmel olabilir. Çocuklarını olumlu bir şekilde aktif hale getirmek isteyen bir ebeveyn veya veli iseniz, bu tam size göre!

Wii’ye aşina olabilirsiniz. 2006 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri birçok evde neredeyse bir standart haline geldi. Tamamen eğitici olanlardan tamamen eğlenceye kadar çeşitli türlerde bulunan çocuklar için özel olarak tasarlanmış Wii oyunları koleksiyonunu içerecek şekilde büyümüştür. Çocuklar için Wii ve Wii U, aileler için en iyi oyun konsollarından ikisidir.

Çocuklar yeni becerileri çok kolay öğrenirler, bu yüzden arayüze sizden daha hızlı uyum sağlarlarsa şaşırmayın! Bu tür oyunlar çocuğunuzu meraklandırabilir ve sanal platformlarla rahat etmesini sağlayabilir. İyi tarafa bakın ve oyun oynamaya başlayın! Ebeveyn kontrolleri hakkında bilgi edinerek ve cihaza alışarak bilinçli kararlar verin. Burada küçük oyuncunuz için en iyi Wii oyunlarını bulabileceksiniz.

İçindekiler

Küçük Oyuncunuz İçin En İyi Wii Oyunları

4 yaşındaki çocukların eğlenmesi için bazı basit ama teşvik edici Wii oyunlarından başlayarak:

1. Diego Go’ya gidin: Safari Kurtarma

Önerilen yaş: 4

Neden İyi: Bu aile için eğlenceli oyun, farklı hayvanların resimlerini ve pullarını toplamanıza olanak tanır. Çocuğunuz farklı yarış modlarını görecek – bir filin arkasında, bir el sopası üzerinde veya hatta bir salda.

2. Nickelodeon Uyumu

Önerilen yaş: 4

Neden İyi: Çocuğunuzun en sevdiği karakterleri içerir, egzersizi eğlenceli hale getirir! Çocuklarınızı aktif tutmanın harika bir yoludur ve ebeveynlerin kullanması için harika izleme özelliklerine sahiptir.

3. Bonsai Berberi

Önerilen yaş: 4

Neden İyi: Çocuğunuz için benzersiz ve ilgi çekici bir deneyim. Bitkileri tımar etmek, budamak ve şekillendirmek çocuğunuzu meşgul edecek, oyunun komik tonu ve tarzı sizi etkileyecek!

4. Dora Kar Prensesini Kurtarır

Önerilen yaş: 4

Neden İyi: Sevilen çocuk TV Programına dayanan bu, klasik bir kurtarma mücadelesi içeren harika bir oyundur. Eğlenceli sesler, şarkılar ve görevler, öğrenmeyi ve eğlenceyi harika bir şekilde birleştirir.

5 yaşındakiler için bir Wii oyunu ve 6 yaşındakiler için oyunlar arıyorsanız, şunları göz önünde bulundurun:

5. Sadece Dans Eden Çocuklar

Önerilen yaş: 5

Neden İyi: Koreograflar tarafından çocuklar için yaratılan bu oyunda çocuklara uygun şarkılar ve popüler filmlerden ve TV şovlarından parçalar var. Çocuğunuz katılmak ve atlamak isteyecek!

6. Just Dance Disney

Önerilen yaş: 5

Neden İyi: High School Musical, Hannah Montana, Beauty and The Beast gibi hit listeden şarkılar içeren bu şarkı, çocuğunuzun hareket etmesini ve heyecanlanmasını sağlayacak.

  Çocuklarla Boyamanın Kolay ve Yenilikçi Yolları

7. Wii İçin UDraw

Önerilen yaş: 6

Neden İyi: Bu oyun, çocuğunuzun sanatsal eğilimlerini teşvik etmenin bir yoludur. Oyunda, sanat eserine ilginç dokunuşlar eklemek için özelliklere sahip bir kalem ve bir çizim pedi var. Daha büyük çocuklar da fotoğraf düzenleme özellikleri hakkında bilgi edinebilir.

8. Mario Kart 8

Önerilen yaş: 6

Neden İyi: Bu, bir video oyununa dönüştürülmüş bir tahta oyunu gibi hissettiriyor. Oyun, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı tahtalar sunar. Küçük çocuklar için en iyisi, ebeveynlerin veya kardeşlerin yarış eğlencesine katılmaları için harika çok oyunculu bir oyundur!

9. Uçaklar: Yangın ve Kurtarma

Önerilen Yaş 6

Neden İyi: Disney’s Planes’ın oyuncu kadrosunun ormanı felaketlerden korumak için yardıma ihtiyacı var. Harika görselleri ve kendine özgü Disney mizahıyla, çok basit bir oyun olarak kalırken, bir roller coaster.

10. Hikaye Saati

Önerilen yaş: 5

Neden İyi: Klasikler, Macera veya Masallardan birini seçin ve çocuğunuzu sizinle veya kardeşinizle birlikte okuma dünyasıyla tanıştırın. Keyif alacağınız eğlenceli, interaktif bir arayüze sahiptir.

Tüm aileyi dahil etmek veya başka çocukların oynamasını istiyorsanız, şu oyunları düşünün:

11. Wii Sports

Önerilen yaş: 5

Neden İyi: Wii denilince akla gelen ilk oyun, onların imza oyunlarından biri. Bütün aileyi ayağa kaldırıyor. Bunun ne kadar rekabetçi olabileceğini küçümsemeyin! Çocuklarınızın arkadaşlarıyla oynaması harika.

12. Wii Sports Resort

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Bir eğlence parkında yer alan masa tenisi ve okçuluktan su kaydırağı ve basketbola kadar tonlarca aktivite var! Ortam eğlencelidir ve keşfetmeyi ilginç kılar. Bütün aile katılabilir.

13. Mario Partisi

Önerilen yaş: 6

Neden İyi: Sevilen bir franchise’dan harika bir ürün, bu sağlam bir şovmen. Bu oyunda pizza yapmaktan bulmaca çözmeye ve karda yarışmaya kadar çocuklar ve aile için eklektik temalara sahip 80’den fazla mini oyun var.

14. Wii Partisi

Önerilen yaş: 6

Neden İyi: Mario Party serisine benzer şekilde, mevcut birçok yaratıcı seçenek arasından favori bir oyun bulacağınızdan emin olabilirsiniz!

15. Süper Maymun Topu: Muz Saldırısı

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Bu oyun koleksiyonu Wii’nin uzaktan kumandası için harika bir vitrin. Hareket etmenizi, ip atlama ipini atlamanızı, dart atmanızı ve biraz ring atışı oynamanızı sağlayacaktır. Ayrıca uçan oyunlar ve beyzbol da var.

16. Ailece Kayak/Amazon’da Kayak Yapıyoruz

Önerilen yaş: 6

Neden İyi: Bu, tüm aile için çok oyunculu bir oyundur. Bu oyun bir denge tahtası kullanıyor (kesinlikle gerekli olmasa da) ve şansınız, zaten buna sahipseniz, muhtemelen bir yerlerde toz topluyor olabilir. Çok oyunculu modda, denge tahtası olmadan gidersiniz.

  Bebekler ve Çocuklar İçin Montessori Oyuncaklar

7 yaşındakiler için Wii U oyunları ve 8 yaşındakiler için bazı oyunlar için şu önerilere bir göz atın:

17. Monster High: Roller Maze Şekillendirme

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Tüm öğrencilerin sevimli canavarlar olduğu bir okulda geçen oyun, yaratıcı çocuklar için görsel bir zevktir. Bu okul ortamında, görevler ve hedeflerle oynanacak birçok eğlenceli mini oyun var.

18. Arabalar 3: Kazanmaya Yönelik

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Bu oyun Disney-Pixar filmine dayanıyor ve içinde birkaç karakter var. Görseller tıpkı filme benziyor. Oyun çocuklar için tasarlandığı için kontrolleri harekete geçirdi.

19. Goo Dünyası

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Canlı yapışkan toplardan yapılar oluşturun! Fiziği ve hikaye anlatıcılığını seven insanlar tarafından tasarlanan görsel ve görevleri bu oyun ödüllerini kazandı. Bazı zorlu seviyeler ve harika görsellerle, bu kesinlikle memnun edecek ve acı çekecek bir oyundur.

20. Boom Blox Bash Partisi

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Bu, ebeveynlerin çocukların kaçınmasını istedikleri atış oyunlarına bir alternatiftir. Çocuklar, gerçek fiziğe dayalı 300’den fazla yaratıcı görevle bulmaca bloklarında yollarını fırlatıp patlatarak eğlenebilirler.

21. FIFA 15

Önerilen yaş: 8

Neden İyi: Klasik bir spor hakkında klasik bir oyun. Çocuğunuz futbolu takip ederse, en sevdiği oyuncuları görmekten ve formalarını giymekten çok mutlu olacak! Yapmazlarsa, yine de zevk alacaklar.

22. Tatile Git

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Çocuğun sanal bir tatil köyünde dolaşmasına, hazine sandıklarını açmasına ve haritaları bulmasına olanak tanıyan etkileşimli bir oyun. Kılıç dövüşü şeklinde hafif şiddete sahiptir.

23. Guinness Dünya Rekorları

Önerilen yaş: 8

Neden İyi: Bir dünya rekoru oluşturmanıza izin veren eğlenceli bir oyun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok görev ve kategori var! Görevler tuhaftan tuhaflığa kadar değişebilir. Fakat hepsi çocuk dostudur.

24. Turbo: Süper Stunt Takımı

Önerilen yaş: 8

Neden İyi: Bu, kişilikleri ve stilleri olan ilginç karakterler içeren, aynı adlı filme dayanan eğlenceli bir yarış oyunudur. Çocuklar yarışırken yaratıcı hareketler yapabilir ve görsellerle harika vakit geçirebilirler!

25. Kirby’nin Destansı İpliği

Önerilen yaş: 7

Neden İyi: Kötü bir büyücünün herkesi bir iplik yumağına dönüştürdüğü eğlenceli bir anlatımda, amaç bir dizi eğlenceli görevden sonra büyücüyü yenmektir. Harika görsellere sahip ve çok eğlenceli!

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok oyun var. Fakat sadece 25 tanesini vurguladık. Yaş kategorilerinin genel olduğunu ve o yaş grubundaki tüm çocuklar için geçerli olmayabileceğini unutmayın. Her çocuk benzersizdir, bu nedenle çocuğunuzun kişiliğine ve anlama düzeyine uygun bir oyun seçin. Kararınıza güvenin.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar için Video Oyunları
Çocuklar İçin İlginç Buz Kırma Oyunları
Çocuklar İçin Eğitici Oyunlar

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu