Çocuklar

Çocuklara Tek Ayakta Zıplamayı Öğretmek İçin Akıllı Fikir

Çocuğunuz tek ayak üzerinde zıplamaya mı çalışıyor? Ona akıllı, eğlenceli aktiviteler öğreterek çocuğunuzu tek ayak üzerinde zıplamaya teşvik etmek ister misiniz? Eğer memnuniyetle başınızı salladıysanız, çocuğunuza tek ayak üzerinde zıplamayı içeren ve kolayca iyi bir denge duygusu geliştirmesine yardımcı olan bazı eğlenceli oyunlar öğretmeniz gerekir. Burada, çocuğunuzun tek ayak üzerinde zıplamayı öğrenirken eğlenebileceği bazı eğlenceli aktiviteleri listeliyoruz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

İçindekiler

1. Topa Vurma

Bir topa vurmak, çocuğunuza tek ayak üzerinde zıplamayı öğretmenin harika ve eğlenceli bir yoludur. Çocuğunuza, vücudunu diğer (destekleyici) bacak üzerinde dengeleyerek bir ayağıyla büyük bir topa vurmasını, ardından zemindeki tekme bacağına dokunmadan destek ayağına atlayarak bir mesafeden tekme atılan topa doğru hareket etmesini söyleyin ve tekrar top. Çocuğunuza bu aktiviteyi birkaç dakika sürekli olarak yapması için rehberlik edin. Topa vurun, vurulan topa ulaşmak için destek ayağına zıplayın ve topa tekrar vurun.

2. Hoppo Bumpo

Çocuklar için popüler ve eğlenceli bir oyun olan Hoppo Bumpo ile çocuklarınızı tanıyın. Sonbahar dostu bir yüzeyde bir grup çocuğu toplayın. Her çocuğa kollarını katlamasını ve tek ayak üzerinde zıplayarak diğer çocuklara çarpmasını söyleyin, böylece diğerleri dengesini kaybedip düşmeye uygun yüzeye düşsün. Ayakta kalan son çocuk oyunun galibi.

3. Seksek

Çocuğunuza tek ayak üzerinde zıplamayı öğretmek için bir başka popüler eğlenceli aktivite seksek. Bir parça tebeşirle yere seksek deseni çizmeniz gerekiyor. Bir şişe kapağı, küçük bir taş veya çakıl kullanın ve seksek desenindeki ilk (yani en yakın kare) içine atın. Çakıl taşını içeren ilk kare hariç, modelin sonuna kadar her iki karede bir ayak üzerinde zıplayın, geri zıplayın, bir ayak üzerinde zıplayarak çakıl taşını alın ve seksek deseninden çıkın. Desendeki geri kalan kareler için bunu tekrarlayın. Seksek modelinde bulunana kadar tek ayak üzerinde zıplamanız gerekir. Herhangi bir anda yere bacak katlanmış olarak dokunursanız, dışarı çıkarsınız veya sıranız iptal olur. İlk bitiren çocuk kazanır.

  Çocuklara Kendisine ve Kendisine Zamirleri Nasıl Öğretilir?

4. Tek Ayakta Atlama

Çocuğunuza bir atlama ipi verin ve tıpkı iki bacağına atladığı gibi tek ayak üzerinde zıplaması ve atlama ipini kullanarak zıplaması için ona rehberlik edin. Önce atlama ipini kullanarak tek ayak üzerinde 3 ila 5 sıçrama veya atlama ile başlayın ve ardından sayıyı kademeli olarak artırın.

5. Bir Kez Küçük Kuş Oyunu Gördüm

En basit eğlenceli aktivitelerden biri ‘Bir kez küçük bir kuş gördüm’. Bu aktivitede, siz aşağıdaki şarkıyı söylerken çocuğunuzun parantez içindeki talimatlara göre tek ayak üzerinde zıplaması gerekir. Şarkı söyle:
Bir keresinde küçük bir kuşun zıpladığını, zıpladığını gördüm; (Çocuğunuz tek bir yerde tek ayak üzerinde zıplamalıdır.)
Ben de ‘Küçük kuş, duracak mısın, duracak mısın, dur?’ Diye bağırdım. (Son ‘dur’ diyene kadar çocuk zıplamaya devam etmeli)
Ve pencereye gidip “Nasılsın? (Çocuğunuza başkalarına el sallamasını söyleyin)
Ama küçük kuyruğunu salladı ve uzağa uçtu. (Çocuk, uçan hareketi ifade eden sallanan ellerle tekrar zıplamalı.)

Bu şarkıyı tekrar edebilirsiniz ve çocuğunuz melodilerinizde tek ayak üzerinde zıplamayı sevecektir.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu