Gençler

Çocuklar İçin En İyi Eğitici Oyun

Akıllı telefonlar, iPad’ler ve TV çocuğunuzun günlük rutininde yer kapladığından, muhtemelen bu çocuk içeriğinin çocuğunuzun gelişimini engelleyip engellemediğini merak ediyorsunuzdur. Küçük çocuğunuzu bir alet olmadan eğlendirmenin ne kadar zor olabileceğini biliyoruz ve sorunu çözmeye yardımcı olmak için buradayız!

İçindekiler

Çocuklar İçin En İyi Öğretici Oyunlar (1 Yaş ve Üzeri)

Oyun yoluyla öğrenmek, küçük çocuğunuzu meşgul etmenin en iyi yoludur. Çocuğunuzun merakını uyandırmak için tasarlanan bu eğlenceli oyunlar ile küçük çocuğunuzun zihninin büyümeye ve gelişmeye devam edeceğinden emin olabilirsiniz. İşte çocuklar için en çok satan 10 eğitici oyun:

1. Fisher Price Laugh & Learn Smart Stages Koltuğu

Yaşlar için: 1-3

Bebeğinizin sadece oturarak ve ayakta durarak yeni şeyler keşfetmesini izleyin! Fisher Price’ın gül ve öğren akıllı aşamaları sandalyesi, çocuk oturur oturmaz devreye girer ve çocuk ayağa kalktığında alfabeyi ve diğer eğlenceli şarkıları söylemeye başlar! Bunun yanı sıra, ışıklı bir uzaktan kumanda, sandalye minderi altında eğlenceli sürprizler ve sayıların olduğu bir flip-kitap çocuğunuzu saatlerce eğlendirebilir. En iyisi ne? Çocuğunuz için en iyi olan aşamayı seçmek için sandalyenin Akıllı Aşamaları teknolojisini kullanabilirsiniz, böylece öğrenme yaşa uygun olur! Bu sandalyenin içinde bir eğlence ve öğrenme dünyası var.

2. Ratnas Şekil Sıralayıcısı Topu

Yaşlar için: 1-3

Çocuğunuzun motor becerilerini geliştirmenin renkli bir yolu olan bu şekil sıralayıcı top kolayca parçalanabilir ve bir araya getirilebilir. Top, kalpler, yıldızlar ve daireler gibi 24 şekil sıralama parçasıyla birlikte gelir, böylece çocuğunuz saatlerce eğlenmeye devam eder!

3. Ratnas Alpha Sayıları ve Şekilleri

Yaşlar için: 2-4

Bu renkli alfabe ve şekiller seti, küçük çocuğunuz için basit ve ilgi çekici bir araçtır. Çocuğunuzun anlayacağı ve ona bunları telaffuz etmeyi öğreteceği kelimeler yaratın, her bir şekli belirlenen sütuna yerleştirmesini sağlayın – blokları alıp yerleştirmek ve kelimeleri hecelemek, çocuğunuzun bilişsel yeteneklerini artırmaya yardımcı olacaktır! Yine de haydut alfabeler boğulma tehlikesi olabileceğinden, onu baştan sona denetlediğinizden emin olun.

  Çocuklar İçin Sevgililer Aşk Tanrısı Ok

4. Küçük Genius Ahşap Abaküs Oyuncak

Çağlar için: 2+

Matematiğin sıkıcı olması gerektiğini kim söyledi? Bu renkli abaküs oyuncağı, çocuğunuzun sayılar dünyasına ilgisini çekecek. Sayılacak 55 boncuk ile bu oyuncak çocuğunuzun dik pozisyonda kolayca saymasını sağlayacaktır. Bu oyuncakla çocuğunuz için temel matematiği eğlenceli hale getirin.

5. Çocuklar için Harika Kanatlar Etkinlik Kutusu

Yaşlar için: 2-6

Harika Kanatlar etkinlik kutuları, küçük çocuğunuzu kesinlikle heyecanlandıracaktır. Harika Kanatlar, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden çocuklar için bir öğrenme programıdır. Program, çocuğunuzda 8 farklı zeka türü (veya programda çağrıldıkları şekliyle SMARTS) geliştirmek için tasarlanmıştır. 2-6 yaş arası çocuklar için aboneliğe dayalı bir program olan her aylık Harika Kanatlar kutusu, çocuğunuzun tüm bir ay boyunca meşgul olmasını sağlayacak temaya dayalı etkinlikler, çalışma sayfaları ve oyunlar içerir! Dahası, etkinlik kutusu, çocuğunuzun farklı SMARTS geliştirmedeki ilerlemesini gösteren mutlu bir izleyici ile birlikte gelir. Ellerinizi burada cazip indirimlerle bir abonelik kutusuna alabilirsiniz.

6. Fisher Price Doodle Pro Gezisi Büyülü Seçenek Listesi

Çağlar için: 3+

Fisher Price’ın bu harika yazı tahtasıyla eve hiç bitmeyen kağıt, kurşun kalem ve silgi kaynağı getirin! Bu eğlenceli doodle tahtası, çocuğunuzun yükselen hayal gücü için harika bir araçtır. Karalama tahtasına takılı olarak gelen bir kalemle çocuğunuz kolaylıkla çizebilir ve yazabilir; kolay kaydırmalı silgi, ekranı anında temizleyebilir! Karalama tahtası ayrıca dikey bir yöne ve taşıması kolay bir tutacağa sahiptir, böylece bu oyuncağı gittiğiniz her yere götürebilirsiniz.

7. Küçük Genius Ahşap Zamanlı Öğrenme Saati

Meta Açıklaması:

Çağlar için: 3+

Çocuğunuza zamanı okumayı öğretmek artık her zamankinden daha kolay! Bu ilginç ve eğlenceli ahşap öğrenen saat, kolay anlaşılması için tasarlanmış renkli sayılarla birlikte geldiği için çocuğunuz için harika bir oyuncaktır. Bu saatin özel tasarımı, saatleri ve dakikaları birbirine bağlar ve anlamalarını kolaylaştırır. Çocuğunuzla günlük bir aktivite yapın ve sihrin gerçekleşmesini ‘izleyin’!

  Çocuklar İçin Harika Yılbaşı Hediyesi Fikri

8. Prime Öğrenme ve Yazma Tahtası

Yaşlar için: 3-8

Prime’ın hazırladığı bu öğrenme ve yazı tahtası ile çocuğunuza harfleri ve sayıları tanıtmak eğlenceli bir aktivite olabilir. Bir tarafta harf ve rakam blokları ve diğer tarafta yazı tahtası bulunan ‘yaparak öğrenme’ yepyeni bir anlam kazanıyor! Bu öğrenme tahtası, bir toz bezi ve tebeşir ile donatılmış olarak gelir ve kolayca çevrilebilir. Harfler ve rakamlarla sınırlı kalmayın – çocuğunuzun hayal gücü de doodle ve çizimlerle serbest kalsın. En sevdiği hayvanları, meyveleri ve çizgi film karakterlerini çizmesini isteyin!

9. Yamama Ahşap Çok Fonksiyonlu Öğrenim Kutusu

Yaşlar için: 3-10

Çocuğunuz için hem eğlenceli hem de eğitici, bilgisayar benzeri eğlenceli bir oyuncak arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Bu çok işlevli öğrenme kutusu, çocuğunuz için matematiksel hesaplamaları kolay ve ilginç hale getirebilir. Rakam blokları ve renkli çubuklarla küçüğünüz toplama ve çıkarma işleminin temellerini öğrenebilir. Dijital tahtada gerçek zamanlı hesaplamalar yapmak için blokları karelere yerleştirin! Dahası, kutunun diğer tarafında bir kara tahta da bulunur – tebeşir ve toz bezi dahildir.

10. Yaratıcı Okul Öncesi Sayı Eşleştirme Kartları Oyunu

Yaşlar için: 3-7

Bu kolay oyun, çocuğunuzun sayı ilişkisini daha iyi anlamasını sağlamak için sayılar, çizimler ve resimler içeren 20 adet 3 parçalı kart içerir. Bu kart oyunu ilgi çekici ve basittir ve çocuğunuzun sayı ve görsel çağrışımlarla güçlenmesine yardımcı olur, böylece hafızasını ve gözlemini keskinleştirir.

Çocuklar için eğitim faaliyetleri, dikkatleri dağılmadan onları meşgul etmenin harika bir yolu olabilir. Bu oyunlar eğlenceli ve eğlencelidir. Fakat aynı zamanda bir çocuğun bilişsel işlevinin gelişimine de yardımcı olur ve bu da genel, bütünsel gelişime yol açabilir. Çocuğunuzun en çok hangi oyunu oynamayı seveceğini düşünüyorsunuz?

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu