Bebekler

Çocuklar İçin Elma Nasıl Çizilir?

Günde bir elma doktoru uzak tutar. Meyve, küçüklüğünden beri çocuğunuzun diyetinin bir parçasıdır. Sütten keserken ufak ufak ufaklıkla beslediğiniz tüm elma püresini hatırlıyor musunuz? Artık bebeğiniz meyve dilimlerini yutacak ve kalbinin içeriğine göre tadacak kadar büyüdüğüne göre, meyveyi konu olarak kullanalım ve çocuğunuza adım adım elma çizmeyi öğretelim. Bir elma çizmek için kolay talimatlar için okumaya devam edin.

Bir Elma Çizmek İçin İhtiyacınız Olanlar

 • Bir çizim kağıdı
 • Kırmızı, yeşil ve kahverengi boya/boya kalemi/eskiz kalemleri
 • Siyah renkli eskiz kalemi
 • Bir kalem
 • Bir silgi
 • Dairesel bir kapak (3 ila 5 inç çapında veya tercih ettiğiniz boyutta)
 • 8 Basit Adımda Çocuklar İçin Apple Çizimi

  İşte bir elmanın nasıl çizileceğine dair adım adım kolay bir kılavuz.

  1. Adım: Bir Daire Çizin

  Yuvarlak kapak yardımıyla kurşun kalem kullanarak bir daire çizin. Bir boyut spesifikasyonu verdik, ancak elmayı istediğiniz kadar büyük veya küçük çizmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca daire ile serbestçe de gidebilirsiniz.

  2. Adım: Çemberin Üst Yarısına Bir Dalga Çizin

  Çemberin tepesinden biraz mesafe bırakın, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi merkeze inen dalga benzeri bir desen çizin. Bu dip/çukur, daha sonra bir sap çizeceğimiz yerdir. Dalganın uçlarının her iki taraftaki daire ile örtüşmesine izin verin. Yüzdeki saç çizgisi gibi görünmelidir.

  3. Adım: Çemberin Altına Bir Dalga Çizin

  Şekilde gösterildiği gibi, merkezi yükseltilmiş olarak dairenin altına başka bir dalga benzeri desen çizin. Bir kez daha, dalganın uçlarının dairenin kenarlarıyla örtüşmesine izin verin. Alttaki eğri, elmanın erciklerinin bulunduğu yerdir. Çizim şimdi muhtemelen aşırı büyük gözlük takmış birine benziyor, ama aslında meyvenin gövdesi. Çizmesi kolay, değil mi?

  4. Adım: En Üst Dalga Benzeri Modelin Altına Küçük Bir Eğri Çizin

  Üst dalga modelinin hemen altında, şekilde gösterildiği gibi yumuşak oluğun altına bir eğri çizin.

  5. Adım: Bir Sap ve Yaprak Çizin

  Az önce çizdiğiniz küçük eğrinin merkezinden yukarı doğru çıkıntı yapan iki hafif eğri çizgi çizin. Bu çizgilerin uçlarını birleştirin. İşte, sapınız var! Hafifçe eğimli uzun bir üçgen gibi görünmelidir.

  Şimdi, şekilde gösterildiği gibi, sapın sol tabanından bir yaprak çizin. Bir yaprak çizmenin kolay bir yolu, sapın tabanından dışarıya doğru çıkıntı yapan bir çizgi çizmek ve ardından etrafına oval şekilli bir bıçak çizmektir.

  Farklı yaprak türlerini nasıl çizeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıya bir yorum bırakın.

  6. Adım: Yaprağın Damarlarını Çizin

  Şimdi, yaprak üzerinde, merkez çizgisinden dışarıya doğru çıkıntı yapan hafif kavisli çizgiler çizin. Bunlar yaprağın damarlarıdır.

  7. Adım: Son Dokunuşlar

  Şimdi, istenmeyen çizgileri silin ve siyah bir eskiz kalemiyle elmanın ana hatlarını çizin.

  8. Adım: Kırmızıya Boyayın!

  Elmayı canlı kırmızı renkte boyayın. Yaprak için yeşil, sap için kahverengi kullanın.

  İşte aldın! Bu adım adım, çizmesi kolay elma kılavuzu ile minik çocuğunuza nasıl elma çizileceğini öğretebilirsiniz! Munchkin’inizin istediği kadar elma çekmesine ve arkadaşlarınıza ve ailenize göstermesine izin verin. Çocuğunuzu lezzetli elma tariflerinden biriyle ödüllendirmeyi unutmayın. Göz bebeğiniz bunu hak ediyor!

  Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

  Çocuklara Çizim Nasıl Öğretilir
  Çocuklar İçin Kelebek Nasıl Çizilir
  Çocuklar İçin Aslan Nasıl Çizilir

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu