Bebekler

Emziren Anneler İçin İlaçlar ve Bitkisel Ürünler

Emzirirken ilaç almanız gerekiyorsa ne olur? Bitkisel ürünler ne olacak?

Genel bir kural olarak, bebeğiniz için güvenli olduğunu bilmedikçe hiçbir şey almayın.

Kodein içeren Tylenol 3 gibi yaygın ağrı kesiciler dahil olmak üzere bazı ilaçlar emziren anneler için güvenli olmayabilir. Kodein bebeği uyuşukluk, yavaşlamış metabolizma ve hatta ölüm gibi yan etkiler riskine sokabilir.

Ağrı kesici ilaçlara ihtiyacınız varsa, kodein içermeyen bir şey almak konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Emzirme sırasında ilaç güvenliği hakkında daha fazla bilgi için eczacınızla veya doktorunuzla görüşün.

Bitkisel Ürünler

Herhangi bir bitkisel ürün almadan önce sağlık uzmanınızla konuşun. Birçoğu emzirme döneminde güvenli değildir. Bunlar karayılan otu, ma huang ve aloe içerir.

Bir ürün hakkında merak ediyorsanız eczacının güvenliğini sorun. Etikette bir NPN veya DIN numarası olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ardından Health Canada’nın doğal sağlık ürünleri web sitesine gidin.

Hamile kalmaya çalışıyorsanız veya hamile ya da emziriyorsanız bazı takviyeler zararlı olabilir ve herhangi bir takviyenin çok fazlası sorunlara neden olabilir. Doğal ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere aldığınız tüm takviyeleri sağlık uzmanınıza bildirin.

İhtiyacın olacak:
0.4 0,4 ​​mg (400 mcg) folik asit, 16 ila 20 mg demir ve B12 vitamini içeren günlük multivitamin ve mineral prenatal takviyesi Sağlık uzmanınız ayrıca balık yağı, kalsiyum veya D vitamini takviyeleri önerebilir. Ayrı kalsiyum ve demir takviyeleri alıyorsanız, yaklaşık 2 saat arayla alın.

Kaçınmalısın:
Birth A vitamini takviyeleri ve 3 mg’dan (3.000 mcg) veya 10,000 IU A vitamini içeren multivitamin ve mineral takviyeleri, doğum kusurlarına neden olabilir
Vitamin A vitamini bakımından yüksek olan balık karaciğer yağı takviyeleri (morina karaciğeri yağı gibi)
✘ soya takviyeleri
✘ bitkisel takviyeler

  Çocuğunuza Öğretmek İçin Kolay Sessiz Kelimeler

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu