Gençler

Çocuklar İçin Doğru Sporu Seçmek. İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Son Asya Oyunlarında Hintli oyuncuların performansı, 15 altın, 24 gümüş ve 30 bronz madalya ile bugüne kadarki en iyisiydi. İnsanların erkek kriket takımını dini olarak takip ettiği Hindistan gibi bir ülkede, bu tarz örnek performanslar nedeniyle diğer oyunların/sporların çok ihtiyaç duyduğu ilgi görmektedir. Oyuncuların başarıları, gelecek oyuncular için motivasyon sağlıyor ve aynı zamanda sporun sadece eğlence amaçlı olduğu yaşlılık zihniyetini değiştirmeye yardımcı oluyor.

Herkes sporun sadece fiziksel büyümeye değil, aynı zamanda kişilik gelişimine de nasıl yardımcı olabileceğinin farkındadır. Kendine güven, takım çalışması, disiplin ve kurallara uymak, spor yapmanın getirdiği diğer bazı avantajlardır. Şimdi, Hükümet de sporu müfredatın zorunlu bir parçası haline getirmek için eğitim politikasında değişiklikler yapmaya çalışıyor.

Altı yaşına geldiğinde bir çocuk fiziksel ve zihinsel olarak spora hazır hale gelir. Çocuğunuzu herhangi bir spor programına kaydettirmeden önce buna hazırlıklı olup olmadığını bilmek çok önemlidir. Farklı sporlar farklı fiziksel yetenekler gerektirir, çünkü bazı sporlar iyi boy gerektirirken biraz esneklik önemlidir, bu nedenle önce koçla konuşmak daha iyidir. Eğitim zorluklarla dolu olduğu için sadece fiziksel değil zihinsel güç de gereklidir. Yenilgiyi sporcu ruhu ve yardımcı oyunculara karşı alçakgönüllülükle kabul etmek de çok önemli. Ve her şeyden önce, fiziksel uygunluk çok önemlidir, bu nedenle tıbbi kontrol bir zorunluluktur.

Bir Spor Seçerken Unutulmaması Gereken Önemli Noktalar

Aşağıda ebeveynlerin çocukları için spor seçerken dikkate almaları gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.

1. Yaş

Her spor farklı seviyelerde fiziksel ve zihinsel güç gerektirir. Bir spor seçmeden önce çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurun.

  Yapıcı Oyun - Erken Çocuklukta Neden Önemlidir?

2. Fizik

Basketbol ve atletizm boyları iyi olan çocuklar tarafından seçilebilirken, hızlı tepki veren bir vücuda sahip olanlar için kabaddi ve badminton tercih edilebilir. Belli bir tür vücut, belirli bir spor türünü kolayca oynamaya yardımcı olabilir ancak bu, çocukların diğer sporlarda daha iyi performans gösteremeyeceği anlamına gelmez.

3. Bir takımda veya Bireysel olarak iyi performans gösterir

Çocukların farklı kişilik özellikleri vardır, bazıları bir takımda oynamayı ve iyi performans göstermeyi tercih ederken, bazıları bireysel olarak oynamayı ve kendi performanslarına konsantre olmayı tercih eder. Çocuğunuz takım oyuncusuysa spor
kriket, futbol, ​​basketbol gibi kabaddi daha iyi bir seçenek olurdu ve solo bir performans sergileyenler için tenis, badminton, yüzme ve atletizm en iyisidir.

4. Çocuğun Seçimi

Çocuğunuza ilgi alanlarını sormanız ve sporu ona göre seçmeniz çok önemlidir. Biraz sonra başka bir spor dalına ilgi duyması, değişikliği kabul etmesi ve çocuğunuzun kararına saygı duyması oldukça olasıdır.

5. Çocuk Programı

Bir çocuk neredeyse günün yarısını okulda geçiriyor. Bu yüzden bir spor seçmeden önce, kendinizin ve çocuğunuzun spor aktivitesi için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Kayıttan önce dersin zamanı, süresi, haftanın gün sayısı, evinizden uzaklık vb. hususlar dikkate alınmalıdır.

6. Mali Gereksinimler

Bazı sporlar pahalı ekipman gerektirirken bazıları neredeyse sıfır harcama yapar. Bu koçluk ücreti dışında ulaşım ücretleri diğer bazı masraflardır. Daha önce mali durumunuzu düşünün
sporu seçmek.

7. Koç

Çocuğunuz için hangi sporu seçerseniz seçin, sadece iyi bir akıl hocası onun içindeki en iyiyi ortaya çıkarabilir. Koçla tanışın ve çocuğunuzun koçla iyi anlaşıp anlaşmadığını görün. En iyi koçu seçin.

Umarım bu makale, iyi bir karar vermenize ve çocuğunuz için doğru sporu seçmenize yardımcı olur.

  Çocuklar İçin Montessori Fikirleri Oluşturma

Feragatname: Bu gönderide ifade edilen görüşler, görüşler ve pozisyonlar (herhangi bir biçimdeki içerik dahil) yalnızca yazara aittir. Bu madde dahilinde yapılan herhangi bir ifadenin doğruluğu, eksiksizliği ve geçerliliği garanti edilmez. Herhangi bir hata, eksiklik veya temsil için sorumluluk kabul etmiyoruz. Bu içeriğin fikri mülkiyet haklarının sorumluluğu yazara aittir ve fikri mülkiyet haklarının ihlali ile ilgili her türlü sorumluluk ona aittir.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu