Çocuklar

Çocuğunuzun Bu Yıl Birlikte Denemeniz Gereken Eşsiz Etkinlik!

İster oyuncak, ister kitap, ister oyun olsun, çocuklar genellikle bir şeyleri aşarlar. Somut bir şeye nadiren tutunurlar. Fakat her çocuğun koruduğu ve değer verdiği bir şey vardır; anılar. Yani, bu yıldan itibaren çocuğunuzla anılar yapmaya başlayın; bir gün, o günlere bir gülümsemeyle bakacak! Bu benzersiz etkinlikleri çocuğunuzla birlikte gerçekleştirin ve çocuğunuzun bunlardan en iyi şekilde yararlanmasını sağlayın!

İçindekiler

Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 11 Eşsiz Aktivite

İşte sizin ve çocuğunuzun bu yıl birlikte yapmanız gereken harika aktivitelerin bir listesi. Bu aktiviteleri gerçekleştirmek çok kolay ve bahsetmiyorum bile – çok eğlenceli!

1. Bir Yol Gezisi Planlayın

Çoğu aile, konfor ve rahatlık için uçakla seyahat etmeyi tercih eder, çünkü çocuklarla seyahat etmek oldukça zor olabilir. Ama doğrusu, yeni bir hedef keşfetmek için aşağı inmekten daha iyi bir şey olamaz. Bu yıl bir yolculuğa çıkın ve çocuğunuza doğanın ortasında olma fırsatı verin. Bir vadiden geçmenin nasıl hissettirdiğini, arka arkaya dizilmiş bir dağ zincirine tanık olmanın heyecanını ya da her iki tarafında yeşilliklerden başka bir şey olmayan bir ormandan geçmenin nasıl bir his olduğunu deneyimlesin. Bize güvenin, çocuğunuzla yola çıkmak, onunla bağ kurmanın en iyi yollarından biridir. Üstelik bu manzara görsellerinin izleri de çok uzun süre onunla kalmaya mahkumdur.

2. Bir Aile Tarifi Keşfedin

Aslında eski, genellikle gizli aile tarifleri olduğu ortaya çıkan bu harika yemekleri sıklıkla tatıyoruz. Bu durum çocuğunuzla icat edebileceğiniz bir şey. İster bükülmüş basit bir sandviç ister karmaşık (ama lezzetli) bir tatlı olsun, yeni bir şeyler yaratmanın keyfi gibisi yoktur. Çocuğunuzdan en sevdiği yemeği (pizza, dondurma veya puding) seçmesini isteyin ve kendi tarifinizi geliştirmek için onunla oturun. Sağlıksız şeyleri sağlıklı yiyeceklerle değiştirerek bu tariflere bir sağlık açısı kattığınızdan emin olun. Tamamen yeni bir şey olabilir – sadece dört malzemeyi karıştırın ve işte karşınızda! Bu aile tarifine bir isim verin ve çocuğunuzun tadı iyi tanıması için sık sık yapın. Çocuklar yemek pişirirken genellikle çok eğlenirler; artı, bundan anlamlı bir şey elde edeceksiniz.

3. Sosyal Hizmet Gönüllüsü

İyilik, her insanın sahip olması gereken bir özelliktir ve çocukluk, çocuğunuza bu değeri aşılamak için doğru zamandır. Çocuğunuzun diğer insanlara, hayvanlara ve doğaya karşı duyarlı ve nazik olmasını istiyorsanız, onunla sosyal hizmet almalısınız. Gençlerin topluma katkıda bulunmaları için pek çok yol var. Fakirlere yardım etmeyi teklif etmekten, bir bahçecilik kulübüne katılmaktan veya çöp temizleme faaliyetlerinden herhangi bir şey olabilir. Gönüllü olmak sadece eğlenceli bir aktivite değil, aynı zamanda çocuğunuz sosyal hizmetten çok şey öğrenecek. Küçük çocuğunuzun kişiliğini ve başkalarına bakışını gerçekten şekillendirebilirsiniz. Başkalarına yardım etmeyi teklif ederek, çocuğunuzla daha fazla zaman geçireceksiniz. Her gün olmasa da, genç zihnindeki konsepti pekiştirmek için en azından haftada bir gönüllü olmayı bir noktaya getirin. Ayrıca bu onun bazı arkadaşlar (ve anılar) edinmesi için mükemmel bir yoldur.

4. Birlikte Spor Yapın

Çocuğunuzu spor yapmaya zorlamak yerine, en iyi arkadaşı olun ve onunla takım olun. Yüzme, golf veya ata binme gibi benzersiz bir şey seçin (sizin ve çocuğunuzun ilgi alanlarına uygun bir şey) ve bunu bir hobi olarak düşünün. Hiçbirinizin bilmediği bir şeyi seçmek en iyisidir. Bu şekilde siz ve çocuğunuz için tamamen yeni bir deneyim olacak. Artı, birlikte çok şey öğreneceksiniz. Çocuğunuz yeni bir şeyler öğrenirken çok eğlenecek ve tam orada olacağınız gerçeği, onun başarısızlık korkusunu yenmesine yardımcı olacaktır. Spor yapmak, çocuğunuzla bağ kurmanın başka bir iyi yoludur ve bize güvenin, küçüğünüz bu günleri dört gözle bekleyecek ve başından beri bazı güzel anılar yaşayacaktır.

  Çocuklar İçin En İyi Parti Şarkısı

5. Bir Ordu Üssünü Ziyaret Edin

Çocuklarımızı ülkenin silahlı kuvvetleri ve sınırların güvenliğini sağlamak için yaptıkları muazzam işler hakkında sık sık eğitiyoruz. Fakat bir ordu üssünü ziyaret etmek ve askerlerle/subaylarla konuşmak tamamen yeni bir deneyim! Çocuğunuz silahlı kuvvetlerde olmanın nasıl bir şey olduğu konusunda bazı anlamlı bilgiler edinecek. Çocuğunuzla birlikte bölgeyi gezebilir, makinelerine bakabilir ve hikayelerini dinleyebilirsiniz. Ayrıca böyle bir ziyaret çocuğunuzun Ordu, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri arasındaki farkı ve çeşitli cephelerde yaptıkları işleri anlamasına yardımcı olacaktır. Bir ordu üssünü ziyaret etmek hem siz hem de çocuğunuz için eğlenceli bir yolculuk olabilir!

6. Bir Arka Bahçede Kamp Ateşi Yapın

Yıllar geçtikçe kışlar serinlemeye başladı ve bu soğukta sadece şenlik ateşleri düşüncesi rahatlatıcı görünüyor. Çocuklar kuzenleri, arkadaşları ve aileleri ile kamp ateşinin tadını çıkarırlar. Çok az Hintli aile, bir kamp ateşinin etrafında cozing yapma ve sıcak çikolatayı yudumlarken biraz marshmallow kızartma fikrini düşünüyor, çünkü tüm fikir çok batılı görünüyor! Öyleyse soğuk bir gecede dışarıda bir ızgara kurup biraz patates ve tangdi kebap ızgara yaparak ona Hint dokunuşu verin! Çocuğunuz, özellikle çok sayıda insan, özellikle de yakın akrabaları veya aile arkadaşları olduğunda çok eğlenecek. Unutulmaz kılmak için herkesin katılabileceği ve katkıda bulunabileceği bazı oyunlar planlayabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuz sadece yaşamı için anılar yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda sosyal görgü kurallarını da öğrenecektir.

7. Yiyecekleri Huzurevinde Servis Edin

Çocuklar bir yetimhaneye veya bakımevine gittiklerinde çok şey öğrenirler, nezaket temel değerlerden biridir. Siz ve çocuğunuz daha önce bir huzurevine gitmediyseniz, bu yıl birini ziyaret etmeyi bir noktaya getirin. Ve sadece ziyaret etmeyin! Bazı lezzetli yemekler hazırlamak ve orada yaşayan insanlara ikram etmek için çocuğunuzun yardımını isteyin. İnsanlarla yarım gün geçirmek çocuğunuza kendini özel hissettirecek ve şüphesiz çocuklar ve ailelerin yanında olmayı seviyorlar. Hikayelerini dinlemek ve deneyimlerinizi onlarla paylaşmak, her çocuğun deneyimlemesi gereken bir şeydir. Sadece çocuğunuzla bağ kurmayacaksınız, aynı zamanda çocuğunuz da çok ders alarak ayrılacak.

8. Bir Etkinlik Kutusuna göz atın

Ufaklığınız için kaç oyun alırsanız alın, hiçbir zaman onları aşacak! Normal oyunları ve oyuncakları atlayın ve küçük çocuğunuza bir etkinlik kutusu alın – bunlar, çalışma sayfaları, görsel olarak çekici hikaye kitapları ve çocuğunuzu eğlendirecek ve eğitecek DIY etkinlikleri de dahil olmak üzere çocuklar için eğlenceli ve ilgi çekici aktivitelerle doludur. Bu etkinlik kutuları abonelik planlarıyla birlikte gelir, böylece her ay benzersiz bir temaya dayalı çok sayıda etkinlik alırsınız. Harika Kanatlar kesinlikle denemeniz gereken bir programdır – bu, çocuğunuzun 8 zeka türünü (evet, 8 vardır ve evet, çocuğunuz bunlara sahip!) Ve eğlenirken doğru becerileri geliştirmesini sağlayan bir öğrenme programıdır. Süper ilgi çekici; bebekler bu kutularda ortaya çıkan aktiviteleri severler! Ayrıca çocuğunuzla bağ kurmanız ve birlikte kaliteli zaman geçirmeniz için ihtiyacınız olanı size verecektir.

  Bebeklerin 30-36 Ay İçindeki Bilişsel Gelişimi

9. Yıldız Bakış

Gece gökyüzü maceralar, hikayeler ve meraklarla doludur ve gökyüzüne bakmak, düşünceli, içe dönük bir çocuk yetiştirmenin birçok yolundan biridir. Fakat hava ve ışık kirliliğiyle dolu kalabalık şehirlerde yıldızlara bakmak mümkün değil. Şehirden kaçmak ve dağlara ya da bir çöle ya da kirliliğin minimum ve doğal güzelliğin bol olduğu herhangi bir yere gitmek en iyisidir. Açık bir gecede, bir yer seçin, bir mat serpin ve sadece yalan söyleyin ve yıldızları izleyin. Bize güvenin, çocuğunuz o gece çok eğlenecek. Ruh halini ayarlamak için çocuk teleskopları gibi uzay teçhizatı ve yıldız kurabiyeleri gibi uzayla ilgili atıştırmalıklar taşıyabilirsiniz. Çocuğunuzun yıldızlara ve gökyüzünün renklerine bakarak öğrenebileceği çok şey var. Ona takımyıldızları da öğretebilirsiniz!

10. Evin Duvarını Boyayın

Her çocuğun yaratıcı bir yönü vardır ve onun yanı sıra sizin yaratıcılığınızı keşfetmek gerçekten eğlenceli bir aktivite olabilir. Çocuğunuzla evin bir duvarını boyamak için bir gün ayırın. Bu roket bilimi değil – YouTube’dan bazı kolay dersler alın ve başlayın. Aklınızdaki görünüme göre bir renk veya çeşitli gölgeler seçin. Çocuğunuz altını örterken duvarın üst kısmıyla başlayabilirsiniz. İşiniz bittiğinde duvarı minik kelebekler, kuşlar veya çocuğunuzun sevdiği herhangi bir şeyle süsleyin. Bu aktivite, çocuğunuzla bütün bir gün eğlenmek demektir. Daha büyük çocuklar söz konusu olduğunda, biraz karmaşık prosedürlerle doku boyamayı tercih edebilirsiniz.

11. Bir Hikaye Kitabını Tebrik Edin

Her nasılsa çocuklar hikaye anlatma sanatıyla doğarlar, bu yüzden kısa, eğlenceli bir hikaye yaratmak çocuk oyuncağıdır. Bunu eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Çocuğunuzla oturun ve bütün bir karakter evrenini tebeşirleyin. Elinizin altında birkaç boş kağıt bulundurun ve bu karakterleri oluşturun. Onlara isimler verin ve rollerini tanımlayın. Çocuğunuzla birlikte bu karakterler etrafında bir hikaye uydurabilir ve bir çizgi roman yaratabilirsiniz. Bu aktivitede kitap için bir isim seçmekten karakterleri işaretlemeye kadar yapılacak çok şey var. Bu bir günlük bir aktivite değildir – bunu bir hafta hatta bir ay boyunca kolayca uzatabilirsiniz. Çocuğunuzla her gün bir saat oturun ve beyin hücrelerini ateşlemesi için onu cesaretlendirin. Bittiğinde, kitabı lamine edebilir ve çocuğunuzun büyüdüğünü hatırlaması için bir simge olarak saklayabilirsiniz!

Şimdi aklınızda epey faaliyetler olduğuna göre, neden bekleyesiniz? Devam edin, çocuğunuzla bu benzersiz etkinlikleri deneyin ve bazı anılar oluşturun. Bize güvenin, çocuğunuz her aktiviteden yeni bir şeyler öğrenecek ve onunla bağ kurmak için fazlasıyla fırsatınız olacak!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

90’lardan Disney Filmleri 2019’da Büyük Ekranda Geri Dönüyor
Çocuklar İçin En İyi Yaratıcı Etkinlikler
7 Yaşındaki Bir Çocuğa Bazı Hayati Bilgileri Öğretebilecek Bir Grup Etkinlik

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu