Çocuklar

Çok Fazla Teknoloji ve Oyun Yok!

Teknolojinin avantajları olabilir. Fakat çok fazla teknoloji zamanı, meleklerinizi çok az hayal gücü ve kötü sosyal becerileri olan bireylere dönüştürebilir. Zihni ve bedeni canlandıran etkinliklerle onları teknolojik gelişmelerden çıkarın. Çocuklar için açık hava oyunlarının önemini yakında anlayacaklar.

Bugün çocuklar teknoloji düşkünleri – çoğu zaman bizden daha fazla! ve aletlerle uğraşmak için çok zaman harcayın. El konsollarını, telefonlarını ve tabletlerini elinizden almaya çalışırsanız, endişeli olduklarını ve hatta sinir krizi geçirdiklerini görmek nadir değildir. Fakat küçüklerinizi mutlu etmek istediğiniz kadar, teknolojinin çocukların sosyal becerileri üzerindeki olumsuz etkilerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Cihazlar, onları artık arkadaşlarıyla oyun zamanından zevk almadıkları noktaya kadar meşgul ediyor. Bazı eğlenceli fikirlerle çocuklarınızı çok fazla teknolojiden gerçek dünyaya geri getirin.

Çocukları Denenmiş ve Test Edilmiş Yöntemlerle Aktif Hale Getirme

Aşırı dozda teknoloji, çocuklarınızın sosyal sorumluluk ve fiziksel oyundan mahrum kaldıklarından büyümelerini engelleyebilir. Çocukların sadece ekran aracılığıyla değil, uygulamalı deneyimler yaşaması gerekir. Gerçek dünyadaki etkinlikler yoluyla çocuklarınızın duygusal sağlığını, hayal gücünü ve yaratıcılığını artırarak, çok yönlü bireyler olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

1. Onlarla anne olarak bağlantı kurun

Anne olmak seni bütün gün meşgul ediyor. Yapacak çok şey ve sevgilinizle geçirecek çok az zaman sayesinde, onlara oynayabilecekleri oyunların bulunduğu bir konsol veya telefonunuzu vermek kolaydır. Araçları arada bir kullanmalarına izin vermenin bir sakıncası olmasa da, onları teknoloji zombilerine dönüştürmek pahasına olmamalı. Bunun yerine, onlarla eğlenceli açık hava oyunları oynamak için zaman ayırarak anne-çocuk bağınızı güçlendirin.

  Çocuklar İçin Süper Eğlenceli Yüzme Havuzu Oyunu

2. Sizi birbirine bağlayan müziğin keyfini çıkarın

Duyguların kilidini açmak için müziği kucaklayın ve her hafta ‘teknolojisiz’ bir gün geçirin. Hepiniz şarkı söyleyebilir ve karaoke seansı yapabilirsiniz. Bir kalem sürücüyü çocuklarınızın en sevdiği parçalarla doldurabilir ve bir topa sahip olmalarını izleyebilirsiniz. Çocuklar şevkli sayıları sever, bu nedenle popüler dans şarkılarını ve şarkıları akılda kalıcı ritimlerle topladığınızdan emin olun.

3. Harika açık hava oyunları düzenleyin

Çocuklarınızı eğlenceli ve rekabetçi fiziksel aktivitelerle meşgul ederek açık hava oyunlarının çocuklar için önemini anlamalarına yardımcı olun. Bir piknik planlayın ve binebilecekleri birkaç bisiklet alın. Voleybol ve badminton gibi sporlar çok eğlencelidir ve küçük çocuklar tarafından bile kolayca öğrenilebilir.

4. Yaratıcılığı ortaya çıkarın

Önemli olan sadece çocukları fiziksel olarak aktif hale getirmek değildir. Yaratıcılıktan yararlanmak ve hayal güçlerinin uçmasına izin vermek de aynı derecede önemlidir. En sevdikleri resimlerle dolu bir fotoğraf kitabı yapmak gibi bir proje planlayın. Onları yıldızlara bakın ve gördüklerini not etmeleri için günlükler verin. Ayrıca bahçede kamp kurmalarına ve kamp ateşi şarkıları söyleyerek teşvik edici bir seans yapmalarına izin verebilirsiniz.

5. Bir pişirme ve pişirme seansı yapın

Anneleri olmanın yanı sıra, onların da en sevdiği aşçısın. Nefis kurabiyeler ve pizzalar pişirip sana yardım etmelerini sağlayarak onlara şekerlerin üzerine saçmalamaları için bir sebep daha ver. Onlardan ne pişirecekleri konusunda öneriler de isteyebilirsiniz. Çocuklarınız oldukça küçükse, onları buzlanmadan sorumlu tutun ve tasarım konusunda çılgına dönmelerine izin verin.

Çocukların ebeveynlerinin ilgisine ihtiyacı var, bu yüzden teknolojinin devreye girip zihinlerini ve zamanlarını meşgul etmesine izin vermeyin. Çocuklarınızın potansiyellerini keşfetmelerine ve hayatın sunduğu şeylerin tadını çıkarmalarına yardımcı olun. Sonuçta, çocuklarınız, yalnızca cihazlarla erişilebilen sanal dünyanın değil, etraflarındaki büyük dünyanın manzaralarının ve seslerinin keyfini çıkarmayı hak ediyor. Çocuğunuzu sıkıcı rutinden çıkarın!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu