Çocuklar

Çocukları Korkutmayacak Eğlenceli Dinozor Filmi

Tarih ve tarih öncesi hakkında bilgi edinmek, küçük çocuklar için önemli bir şey olabilir, aynı zamanda korkutucu bir deneyim olabilir. Ne de olsa çoğu dinozor, gençleri korkutabilecek canavarlara ve şeytani yaratıklara benziyor. Bu durum özellikle de çocukların onlar hakkında en çok bu şekilde tasvir edildikleri filmler aracılığıyla öğrendiklerini düşündüğünüzde doğrudur. Çocuğunuzun tarihe ve dinozorlara olan ilgisini artırmak için, onu çocuklar için eğlenceli ve ilginç dinozor filmleri aracılığıyla ona yönlendirmeniz önemlidir.

İçindekiler

Çocuklar İçin İzlenmesi Gereken 10 Dinozor Filmi

Tüm dinozor filmlerinin gençleriniz için çok korkutucu olabileceğini düşünseniz de, işte yaşına uygun ve hafif yürekli 10 gerçekten eğlenceli, sevimli ve ilginç film. Bu filmler sadece dinozorlara ilgi duymaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda arkeolog olmak isteyip istemediklerini erkenden anlamalarına da yardımcı olacaktır.

1. Zaman Öncesi Kara

Bu sevimli animasyon filmi, 2 yaş ve üzeri çocuklar için muhteşem. Büyüleyici olay örgüsü, Littlefoot adlı öksüz bir dinozoru temel alır ve onun insan varlığından önce ülkedeki yolculuğunu izler. Barınak, yiyecek ve su ararken diğer dinozor çocuklarla kırılmaz dostluk bağları kurduğu yolculuğunu takip ediyor.

 • Yayın Yılı: Bu filmlerin ilki 1988’de yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Bu, 2 yaşındaki çocuklar için harikadır. Erken çocukluk gelişimi için gerekli olan ahlaki değerlerle dolu bir hikayeye sahiptir.
 • Derecelendirme: Bu filmin bir ‘G’ – genel derecelendirmesi vardır.

2. Dinozor

Bu büyük başarı, Aladar adlı ailesinden ayrılmış yalnız bir dinozorun maceralarını konu alıyor. Bir sürü lemur tarafından nasıl yetiştirildiğini ve sonunda ailesiyle nasıl yeniden birleştiğini anlatıyor. Çocuğunuz için temel ahlakla doludur ve arkadaşların ve ailenin önemi kadar kanın ötesine geçen bir aile fikrinden bahseder.

 • Yayın Yılı: Bu epik animasyon ve canlı aksiyon filmi, yüzyılın başında 2000 yılında yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Bu film, 4 yaşındaki çocuklar için uygun, aile dostu bir gişe rekoru kıran filmdir.
 • Derecelendirme: Bu film ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.

3. Buz Devri

Bu epik film, Diego adındaki dıştan vahşi ve içten yumuşak kılıç dişli kaplan ve baba, sıcak ve babaya Sid adında konuşkan ve ilginç bir tembel hayvan gibi gerçekten eğlenceli kahramanları olan iyi hazırlanmış karakterleri nedeniyle mutlak bir hit oldu. Manny adında bilge mamut. İlk film, bir insan bebeği ailesiyle yeniden bir araya getirmeye çalışan üç arkadaşı takip ediyor.

 • Yayın Yılı: Bu büyük gişe rekorları kıran film 2002 yılında piyasaya sürüldü.
 • Önerilen Çağlar: Buz Devri, aşk, dostluk ve şefkat hakkında önemli derslerle dolu mega hit olan eğlenceli bir animasyon filmidir. 5 yaşındaki çocuklar için mükemmeldir.
 • Derecelendirme: Bu film ‘PG’ olarak derecelendirilmiştir ve bazı bölümleri en küçük çocukların anlaması için karmaşık olabileceğinden ebeveyn gözetimi gerektirir.
  Kum ve Su Kullanan Çocuklar İçin Eğlenceli Öğrenme Fikirleri

4. Buz Devri 2 – Meltdown

Buz Devri’nin devamı niteliğindeki Meltdown, Manny, Diego ve Sid’i büyük buz duvarlarıyla çevrili bir vadide ilginç yeni yaşamlarında takip etmeye devam ediyor. Buzun erimek üzere olduğunu ve herkesi kurtarmanın bir yolunu bulmaları gerektiğini öğrenirler. Film sırasında, kılıç dişli bir sincap olan Scrat gibi diğer sevimli kahramanlar, onun bir keseli sıçan olduğuna inanan bir başka yünlü mamut olan Ellie ve keseli sıçan ikizleri – Crash ve Eddie tanıtıldı.

 • Yayın Yılı: Bu mega franchise’ın ikinci kurulumu 2006 yılında piyasaya sürüldü.
 • Önerilen Çağlar: Buz Devri serisinin ikinci filmi, tıpkı birincisi gibi sevimli ve önemli derslerle dolu. 5 yaşındaki çocuklar için mükemmeldir.
 • Derecelendirme: İkinci Buz Devri filmi de ‘PG’ olarak derecelendirildi.

5. Buz Devri 3 – Dinozorların Şafağı

Buz Devri filmlerinin üçüncü ve muhtemelen duygusal açıdan en etkileyici olanı, Sid ve çetesini başka bir maceraya sürüklüyor. Fakat bu sefer Manny ve Ellie bir çocuk bekliyor. Bu durum Sid’i kendi çocuğu için can atarken Diego, ev içi bir yaşam sürmekle ilgili sosyal kaygılarla uğraşır. Scrat başka bir sincaba aşık olur – Scratte. Film, Sid’i kurtarmaya yardım eden çetenin kendi ailesini yapma umuduyla dinozor yumurtalarını çalan ve bu yüzden tehlikeye atılan tek gözlü çakal Buck’ı tanıtıyor.

 • Yayın Yılı: Bu serinin üçüncü taksimi 2009 yılında piyasaya sürüldü.
 • Önerilen Yaşlar: Diğer filmde olduğu gibi, bu 5 yaşındaki çocuklar için önerilir. Arkadaşlık, ebeveynlik, sevgi ve şefkatle ilgili ahlaki değerleri ve yaşam derslerini incelerken, akıl sağlığı sorunları ve sabırlı olmayı öğrenme ihtiyacını ele alır.
 • Derecelendirme: Bu franchise’daki diğer filmlerde olduğu gibi, ‘PG’ olarak derecelendirilmiştir.

6. Tarih Öncesi Park

Bu destansı ve dostane belgesel canlandırılmamış ve dinozorları gerçekte oldukları gibi temsil ediyor. Yine de çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır ve içeriği hafif ve dostça tutarken onları eğitir. Çocuklara paleontoloji ve tarihöncesini tanıtmak için bir film formatında 60 dakikalık bölümler dizisi olarak yayınlandı.

 • Yayın Yılı: Tüm belgesel film serisi 2006’da Temmuz ve Ağustos arasında yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Buradaki yaratıklar daha gerçekçidir ve bu nedenle 7 yaş ve üstü çocuklar için önerilir.
 • Derecelendirme: Bu Docu-Movie serisi ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.
  Okul Çağında Yaratıcı ve Sanatsal Gelişim

7. Dinotopia, Yakut Sunstone Arayışı

Bu sevimli gişe rekorları kıran film, tarih öncesi dev yaratıklarla dolu bir adada gemi enkazı geçiren genç bir insan çocuğun hikayesidir. Şiddet içermeyen ve harika karakter tasarımlarıyla dolu, ahlaki açıdan zengin ve dinozorları gençlere güvenli ve dostane bir şekilde tanıtmanın harika bir yoludur.

 • Yayın Yılı: Bu güzel film 2005 yılında yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Bu destansı şaheser şiddet içermez ve bebekler ve küçük çocuklar için yaratılmıştır, onu her yaştan çocuğa gösterebilirsiniz.
 • Derecelendirme: Bu film ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.

8. Dinozorlarla Yürüyüş

Bu destansı belgesel film, dinozor Patchi’nin maceralarını takip ediyor ve küçüklerinizin dinozorların dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmesine yardımcı olan devasa bir eğitim bileşenine sahip.

 • Yayın Yılı: BBC’nin çocuklar için hazırladığı bu belgesel film 1999’da yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Bu, hemen hemen her çocuk için harika bir belgesel filmdir ve 6 yaşındaki çocuklar için önerilir.
 • Derecelendirme: Bu film ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.

9. Bob the Builder, Büyük Dino Filmi

Büyük Dino Filmi, inşaatçı Bob ve arkadaşlarının bir eğlence parkında çalışırken ve dinozor kemiklerini kazarken izliyor. Küçüklere arkeolojiyi eğlenceli bir şekilde tanıtır ve aynı zamanda çok büyük bir eğitim bileşenine sahiptir. Bu durum çocuklarınız için güvenli ve rahat bir dino filmi.

 • Yayın Yılı: Bu eğlenceli film 2011 yılında yayınlandı.
 • Önerilen Yaşlar: Bu film iyi, temiz eğlencelidir ve hemen hemen her çocuk için mükemmeldir. 1 yaşından itibaren gösterilebilir.
 • Derecelendirme: Bu film genel izleyici için derecelendirilmiştir ve bu nedenle ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.

10. Geri Döndük, Bir Dinozorun Hikayesi

Bu film, New York’ta geleceğe taşınan dört dinozorun komik maceralarını takip eden ve gençleriniz için mutlaka izlenmesi gereken mutlak bir komedi şaheseridir.

 • Yayın Yılı: Bu komedi dino başyapıtı 1993 yılında piyasaya sürüldü.
 • Önerilen Yaşlar: Bu eğlenceli ve harika film 5 yaşındaki çocuklar için idealdir.
 • Derecelendirme: Bu film, genel izleyici için ‘G’ olarak derecelendirilmiştir.

Çocuklarınızı bunları veya herhangi bir dinozor filmiyle tanıştırırken, bu filmlerin eğlenceli ve eğitici olduğunu. Fakat çocuğunuz dinozorları merak ediyorsa kitaplarla ve diğer eğitim türleriyle desteklenmeleri gerektiğini unutmayın. Bu eğlenceli filmlerin tümü güvenli ve yaşa uygundur, PG olarak derecelendirilmedikçe, odada olmasanız bile filmi çocuklarınız için çalışır durumda bırakabilirsiniz.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin En İyi Animasyon Filmleri
Çocuklar İçin En Popüler Eğitim Filmleri
Çocuklar İçin Korkmadan İzleyebilecekleri En İyi Korku Filmleri

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu