Çocuklar

12-36 Ay Bebekler İçin Farklı Oyun Çeşitleri

Teşvik edici oyun, yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun büyüme ve gelişiminin her yönünü destekler – yeni fiziksel, duygusal, sosyal, bilişsel ve dil becerileri geliştirmeye yardımcı olur. Farklı oyun türlerinin çocuk gelişiminde farklı rolleri vardır.

İşte hızlı bir genel bakış.


Belirgin biçimde farklı beş oyun türü vardır.

  • Yalnız Oyun: Bu yürümeye başlayan çocuğunuzun yalnız oynadığı zamandır. Bütün çocuklar zaman zaman yalnız oyunu severler.
  • Paralel Oynatma: Bu, yürümeye başlayan çocuğunuzun etkileşim kurmadan başka bir çocuğun yanında oynadığı zamandır. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz diğer çocuğu gözlemleyecek ve genellikle yaptıklarını taklit edecektir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar paralel oyun oynarlar.
  • Taklit Oyun: Bu, yürümeye başlayan çocuğunuzla başka bir çocuğun birbirini kopyaladığı zamandır. Bir yürümeye başlayan çocuk atlamaya başlar ve yakında ikisi de atlar. Ya da giysileri katlıyorsunuz ve yürümeye başlayan çocuğunuz da aynı şeyi yapmaya çalışıyor.
  • Sosyal Teklifler: Bu, başkalarıyla eğlenmek için ilk adımdır. 24 aylıktan çok önce, yürümeye başlayan çocuğunuz diğer çocuklara oyuncaklar, görünüşler veya kelimeler sunacaktır. Bu yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun iletişim yoludur.
  • Ortak Oyun: Yeni yürümeye başlayan çocuğunuz büyüdükçe, diğer çocuklarla oynamaya başlar. Bir blok köy inşa etmek veya doldurulmuş hayvanları doktora götürmek için birlikte çalışabilirler. Birçok çocuk 36 aylık veya daha büyük olana kadar bu tarz oyunlara hazır değildir.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu