Gençler

Çocuklar İçin Parkta Oynanacak En İyi Oyun

Bugünlerde çocuklar bilgisayar oyunlarına, video oyunlarına ve cep telefonlarına fazlasıyla bağımlılar; bu genel sağlıkları için iyi değildir. Fiziksel aktivite vücudun düzgün gelişimi için çok önemlidir ve çocuklarınız muhtemelen olduğundan çok daha fazla aktivite yapmalıdır. Bunu, onları parka götürerek çözün ve haftada birkaç kez dışarıda ailece zaman geçirin.

İçindekiler

Çocuklar İçin Parkta Oynanacak Eğlenceli Oyunlar

Onları parka götürmek o kadar zor olmayabilir. Fakat bir kez oraya vardıktan sonra, çocuklarınızı kendi cihazlarına bırakırsanız çok da eğlenceli olmayacak. Bu bazen sadece yapacak bir şey istemek için istenmeyen davranışlara karışmalarına neden olur. Önceden planlayarak ve hep birlikte eğlenebileceğiniz eğlenceli aktiviteler arayarak çocuklarınızı meşgul edin. Burada çocuklar için eğlenceli açık hava park oyunlarımız var:

1. Dondurulmuş Etiket

Bir kişinin “o” olması gerekir ve diğer herkesin ondan kaçması gerekir. “O” olan kişi başka bir oyuncuyla herhangi bir şekilde temas kurduğunda, o oyuncu donar ve hareket edemez. Bir kişiyi çözmenin tek yolu, başka bir oyuncunun donmuş oyuncunun bacaklarından geçmesidir. Oyun kim “o” ise herkesi dondurmayı başarana kadar bitmez.

2. Sıcak ve Soğuk

Bu oyunu oynamak için düğme veya küçük bir top gibi küçük bir nesne kullanılır. Bir kişinin seçilen nesneyi bir yere saklaması gerekirken, diğer herkes yüz çevirip gözlerini kapatır. Diğerleri ararken, saklayanın onlara “sıcak” “soğuk” ve “sıcak” gibi ipuçları vermesine izin verilir; “sıcak”, gizli nesneye yakın oldukları ve “soğuk”, yani ondan uzak oldukları anlamına gelir.

3. Gemi Kaptanı

Bu oyun için önce gemi olacak bir şey kurmanız gerekecek. Bu, oynayan herkesi tutacak kadar büyük bir piknik örtüsü veya battaniye olabilir veya oyun alanındaki kum havuzu gibi belirlenmiş bir alan olabilir. Sonra, herkese emirlerin ne olduğunu öğretin. Mesela bazı siparişler “Gemiye koşun!” bu durumda, herkesin gemiye koşması gerekir; “Güverteye vurun” ve herkes karnının üstüne uzanmalıdır; Herkesin sola koşması gerektiği anlamına gelen “İskele” veya “Sancak” yani herkesin sağa koşması vb.
Hata yapan herkes dışarıda ama yine de insanları etiketleyen köpekbalıkları haline gelerek oynamaya devam edebilir. Bir veya iki “köpekbalığına” sahip olduğunuzda, sipariş listesine “Köpekbalığı saldırısı” ekleyebilirsiniz. Burada köpekbalıkları, herkes “gemiye” doğru koşarken, “suda” bulunan herkesi etiketleyerek “saldırmaya” çalışır.

  Çocuklar İçin Kolay ve Eğlenceli Piknik Oyunu

4. Zincir Etiketi

“O” olan kişi birini yakaladığında, el ele vermesi ve geri kalan oyuncuları kovalaması gerekecektir. Kim yakalanırsa, zincirin yeni halkası olur. Oyun zincir tamamlandığında sona erer ve kovalayacak başka oyuncu kalmaz.

5. Saklambaç

Saklambaç oynamayı herkes bilir. Fakat bilmiyorsanız, işte nasıl yapılır. “O” olan kişi dışındaki herkesin saklanması gerekecek. Kim “o” ise, herkesi araması gerekecek. Oyun ancak herkes bulunduğunda biter.

6. Sardalya Konservesi

Bu “saklambaç” ın farklı bir versiyonudur çünkü sadece bir kişinin saklanmasını ve diğer herkesin aramayı yapmasını içerir. Biri saklayanı bulduğunda, onu çağırmak yerine ona katılması ve herkesten saklanması gerekecektir. Son kişi “sardalya konservesi” ni bulduğunda “OYUN BİTTİ” olur.

7. Halat Çekme

Herkesi ikişerli takımlara ayırın ve herkesi ipin zıt taraflarına eşit şekilde yerleştirin. Daha zayıf ve küçük çocukları ortaya, daha güçlü oyuncuları ise dış uçlarda tutun. Yerde sınırın nerede olduğunu gösteren bir noktayı işaretleyin. Her takım, diğer takımın çizgiyi geçmesi için ellerinden geldiğince çabalamak ve çekmek zorunda kalacak.

8. Açık Bowling

Bazı kutuları kumla doldurun ve bunları bowling pimi olarak kullanın. Küçük boyutlu bir basketbol topu veya tenis topu gibi bir top kullanarak onları yere indirin. Skorları takip edin ve açık havada bowling oynamanın keyfini çıkarın. Bu, su dolu şişeler kullanılarak oynanabilir.

9. Badminton

Birçokları arasında favori; badminton bir ağ, mekik ve raket içerir. Oyuncular, badminton mekiğini raketlerle ağın karşı tarafına vururlar. Mekik yere çarparsa, rakip takım puanı alır. 21 puana ilk ulaşan kazanır.

10. Çöpçü Avı

Herkese parktan toplanması gereken şeylerin bir listesini ve içine koyacakları bir çanta verin. Listedeki her şeyi ilk toplayan kişi kazanır.
Bunu çocuklar için daha ilginç ve zihinsel olarak zorlayıcı hale getirmek için, basit bir liste yapmayın. Fakat aşağıdaki gibi bilmecelerde bir liste yapın:
“Ben ot değilim, ama aynı zamanda yeşilim;
Ağaç dallarını görünmez yapan benim.”
Bunun cevabı bir “Yaprak” veya “yapraklar” olacaktır ve bu nedenle çocuğunuzun çantaya biraz toplaması gerekecektir.

11. Yere Düşürün

Bu etiket oyunu, herkesin yapabildiği her şeye tırmanmasını içerir, ister salıncak, ister tahterevalli ve hatta kaydırak olsun. Yer olmadığı sürece güvendeler. “O” olan kişi, yalnızca yerdeyse birini etiketleyebilir. Herkesin her zaman yerden uzak kalmaması için, bir seferde yalnızca beş saniye yerden uzak kalabileceklerini belirten bir kuralınız olduğundan emin olun.

  7 Yaşındaki Bir Çocuk İçin Eşsiz Doğum Günü Partisi Fikirleri

12. Lideri Takip Edin

Parkta bir yürüyüşe çıkın ve çocukların sizi takip etmesini sağlayın. Eğilmekten nesnelere bakmak veya belirli yerlerde zıplamak için her hareketinizi kopyalamaları gerekir. Sırayla lider olun ve herkese hatırlanmaya değer bir parkta gezinin.

13. Trafik Işıkları

Bir kişinin trafik ışığı olması ve oyun alanının diğer ucunda durması gerekir. Diğer herkes diğer tarafta. “Trafik Işığı” “Yeşil Işık” dediğinde, herkesin ona doğru ilerlemeye başlaması gerekir. “Kırmızı Işık” dediğinde herkesin donması gerekiyor. “Kırmızı ışık” çağrıldığında hareket eden kişinin başlangıç ​​noktasına geri dönmesi gerekecektir. Trafik Işığına ilk ulaşan kişi kazanır ve bir sonraki trafik ışığı olur.

14. Seksek

Kaldırımda numaralandırılmış bir ızgara yapın ve kareleri birden dokuza kadar numaralandırın. Atmak için mükemmel taşı bulmanız gerekecek. Çok fazla zıplamamalı ama fırlatması da zor olmamalı. Kayayı birinci kareye bırakın ve ardından bunun üzerinden ve ikinci kareye atlayın. Rakamların geri kalanını dokuza kadar takip edin, hala zıplayarak. Sonra arkanızı dönün ve geri gelin. Fakat içinde kaya bulunan meydana ulaşmadan önce durmanız gerekir. Kayayı alın ve birinci karenin üzerinden başlangıç ​​noktasına atlayın. Taşınızı yanlış kareye atarsanız oyun biter.

15. Paraşüt

Bu oyun için yanda kulplu büyük bir paraşüte ihtiyacınız olacak. Paraşütün etrafında, yanlardaki tutamaçları tutan insanlar olmalıdır. Oyun en iyi, sorumluluğu üstlenen ve herkese ne yapacağını söyleyen biriyle oynanır. Gerekirse, oyuncular paraşütü yukarı ve aşağı fırlatabilir veya paraşütü olabildiğince yükseğe ve sonra olabildiğince alçağa indirebilirler. Hafif toplar koyabilir, onları fırlatıp paraşütle zıplatabilirler. Bu oyunda yaratıcı olmanın birçok yolu var.

Bol miktarda atıştırmalık ve daha da önemlisi bol miktarda taze ve temiz içme suyu taşıdığınızdan emin olun. Unutma, birlikte oynayan bir aile bir arada kalır.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar için Grup Oyunları
Çocuklar için Top Oyunları
Çocuklar İçin Bir Dakikalık Oyunlar
Çocuklar İçin Koşu Oyunları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu