Çocuklar

Yeni Yürümeye başlayan Çocuklar İçin Oyuncak Güvenliği

Yeni yürümeye başlayan çocuklar oyuncaklarla oynamayı sever, bu yüzden güvenli olduklarından emin olmak önemlidir.

Çocuğunuzun ağzına tamamen uyan herhangi bir oyuncak çok küçüktür ve boğulmaya neden olabilir.

Akılda tutulması gereken başka şeyler:


Çocuğunuzun sünger gibi daha büyük bir oyuncağı daha küçük bir boyuta ezip ezmediğini kontrol edin ve ağzına koyun. İyi bir kural: tuvalet kağıdı rulosunun ortasından geçebilecek her şey bir yürümeye başlayan çocuk için çok küçük.

Oyuncaklarla oynarken bile çocuğunuzu her zaman denetleyin. Bir çocuk çok çabuk zarar görebilir.

  • Oyuncaklar üzerindeki boyaların toksik olmadığından, kurşunsuz olduğundan ve soyulmadığından emin olun.
  • Yeni yürümeye başlayan oyuncaklarınıza 15 cm’den (6 inç) daha uzun ipler, kordonlar veya şeritler vermeyin. Daha uzun bağlar yürümeye başlayan çocuğunuzun boynuna sarılabilir ve boğulmaya neden olabilir. Kabloları oyuncaklardan kesin ve kaset ve VHS bantlarla dikkatli olun, oyuncakları çekin ve ipleri atlayın.
  • Yumurta kartonları, ambalaj malzemeleri ve gıda kapları gibi polistiren veya strafor malzemeler boğulma tehlikesi oluşturur.
  • Oyuncakları sık sık kırık, keskin veya gevşek parçalar için kontrol edin. Kırık oyuncakları hemen düzeltin veya atın.
  • Pille çalışan oyuncaklarla dikkatli olun. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun pilleri oyuncağın dışına almadığından emin olun. Oyuncak kullanılmadığında ve pilleri erişemeyeceği bir yerde saklayın.
  • Balonlar ciddi bir boğulma tehlikesi oluşturur. Çocuklar için daima balonları patlat. Çocuğunuzun kullanılmayan, patlamış veya şişirilmiş balonları emmesine veya çiğnemesine asla izin vermeyin. Açmayı önlemek için kullanılmayan oyuncakları uzaklaştırın. Bir oyuncak kutusu kullanıyorsanız, kapağın yürümeye başlayan çocuğunuzu içeride tuzağa düşürmeyeceğini veya parmaklarına veya kafasına çarpmayacağını kontrol edin.
  • Mümkünse, yürümeye başlayan çocuğunuza iyi yapılmış oyuncaklar verin. Bunlar daha uzun süre dayanır ve genellikle daha güvenlidir.
  • Her zaman bir oyuncağın uyarı etiketindeki güvenlik bilgilerini okuyun. Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun yaşı için önerilen oyuncakları seçin.
  • Boğulmayı önlemek için, ambalajı hemen yeni oyuncaklardan atın veya geri dönüştürün.
  Çocuklar İçin Eğlenceli Hayvan Oyunu ve Aktivitesi

Gürültülü Oyuncaklar

Oyuncaklardan gelen gürültünün bebeğinizin işitme duyusuna zarar vermesine izin vermeyin. Bir oyuncağın üzerinde duyulacak sesinizi yükseltmeniz gerekiyorsa, çok gürültülüdür.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu