Bebekler

Çocuklar İçin İlgi Çekici Sonbahar Etkinliği

Sonbahar, sevinme zamanıdır. Güzel sonbahar mevsimi, havanın serin olduğu ve ağaçların yapraklarını döktüğü zamandır. Çocukların da eğlenme ve yeni şeyler öğrenme zamanı. Peki sezonu en iyi şekilde değerlendirmek için ne yapabilirler? Küçük çocuğunuzun sonbahar temalı iç ve dış mekan aktiviteleriyle meşgul olmasını sağlayacak bazı fikirlerimiz var. O halde ne bekliyoruz? Başlayalım.

İçindekiler

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için eğlenceli sonbahar aktiviteleri

Küçük çocuklar için bu eğlenceli ve yaratıcı sonbahar aktiviteleri ile küçüklerinizi meşgul edin. Onları saatlerce meşgul edecek ve bilgisayar, televizyon ve mobil ekranlardan uzak durmalarına yardımcı olacaktır.

1. Doğa Hazine Avı

Küçük çocuğunuzu ormanı keşfetmeye götürün. Doğada bulunan hazineleri toplayın – çakıl taşları, ince dallar ve farklı renk, şekil ve boyuttaki yapraklar. Mümkünse, plaja gidin ve deniz kabukları ile kum toplayın. Ardından, topladığınız şeylerin bir listesi ile bir çöpçü avı planlayın. Çocuğunuzun ormanı keşfettiklerinde düşünmesini ve zamanını hatırlamasını sağlayacak ipuçları yazın. Ayrıca hazine, tüm sezon boyunca onları meşgul edecek sanat ve zanaat için harika malzemeler oluşturacak.

2. Cadılar Bayramı Partisi

Sonbahar, Cadılar Bayramı için bir zamandır ve Cadılar Bayramı, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak demektir. Sevimli bir cadı veya güzel bir prenses, arkadaş canlısı bir canavar veya korkunç bir hayalet gibi giyin. Çetenizle birlikte ‘Şeker mi Şaka mı’ için mahalleyi ziyaret edin ve bir torba dolusu şeker ve şeker toplayın. Kabakları oyun ve temaya uygun yiyecek, içecek ve parti oyunlarıyla tamamlanan Cadılar Bayramı temalı bir parti düzenleyin. Arkadaşlarını arayın ve harika resimlere tıklamanın ve harika anılar yaratmanın tadını çıkarın. Çocukların ‘ürkütücü evi’ dekore etmenize ve birlikte bir Cadılar Bayramı filmi izlemenize yardımcı olmasını da sağlayabilirsiniz.

3. Bir Yaprak Yığını Atlayın

Yazlar yüzmek içindir, kışlar kayak yapmak içindir, yağmur su birikintilerine sıçramak içindir ve sonbaharda yaprak zıplaması vardır. Küçük çocuklarınızın onları tırmıklamasına ve avluda büyük bir yığın oluşturmasına yardımcı olun. Arkadaşlarını toplayın ve yaprak yığınlarının üzerinde atlayarak eğlenmelerine ve hatta içlerinde yüzmelerine izin verin. Daha ilginç hale getirmek için, bazı yumuşak oyuncakları bir yığın halinde saklayın ve içindeki hazineyi bulmalarına izin verin. Ve yorulduklarında, mevsimi biraz ılık süt ve kurabiyelerle ıslatmalarına izin verin.

4. Balkabağı Yaması, Mısır Labirenti veya Elma Bahçesi’ni ziyaret edin

Sonbahar, balkabağının bolca bulunduğu zamandır. Balkabağı yamasına bir ziyaret planlayın ve çiftliği hayrides ve çeşitli çiftlik oyunlarıyla keşfederken eğlenin. Çocukları çiftçilikle tanıştırmanın ve özellikle taze ürünler satın alarak yerel çiftçileri desteklemenin önemini paylaşmanın en iyi zamanı. Çocukların çiftliği keşfetmesine ve kendi balkabağını toplamasına izin verin. Onları eve aldıktan sonra, harika tarifler oluşturmalarına yardımcı olun. Kabakları kepçe ile kesip oyarken eğlenin. Çocuklar balkabağı oymaları için çok küçüklerse, en sevdikleri renklere boyamalarına izin verin. Ayrıca yılın bu döneminde bir mısır labirentine veya bir elma bahçesine ziyaretler planlayabilirsiniz.

5. Bir Korkuluk Yapın

Kardan adamlar kışlar için, korkuluklar sonbaharda. Korkuluk yapmak, mahallenizdeki çocukları saatlerce meşgul edebilecek harika bir grup etkinliği olabilir. Onlara biraz saman, bir sürü saman, bir sürü gazete, bir çift eski kıyafet ve şapka, atkı, ayakkabı gibi aksesuarlar toplamalarını ve bir korkuluk yapmalarını sağlayın. Evinizin girişinde veya açık alanlarda kurun. Ayrıca Cadılar Bayramı Partiniz için bir dekorasyon görevi görebilir.

  Yeni Yürümeye Başlayan Çocukları Oyunlarda Rekabete Tanıtıyoruz

Okul Öncesi Çocuklar İçin İlginç Sonbahar Etkinlikleri (3-5 Yaş)

Bu iç ve dış mekan aktiviteleriyle okul öncesi çocuklarınızla epik anılar yaratın. İşte okul öncesi çocukların bu sezon şımartması için bazı harika Ekim etkinlikleri. Bir kova listesi oluşturun ve her gün bir etkinliği işaretleyin.

1. Pişirme ve Yemek Yapma

Çocuklarınızın bir şeyler öğrenmesini ve mevsimsel havayı deneyimlemesini istediğinizde, pişirme ve yemek pişirme eğlenceli aktiviteler olabilir. Sonbahardan ilham alan tatlılar, çikolatalar, kekler, şekerler, waffle’lar, çörekler, aromalı patlamış mısırlar, kurabiyeler, turtalar vb.Var ve mevsimin lezzetleriyle renklendirin. Tuzlu yiyecekler için, onları sağlıklı ve lezzetli hale getirmek için kabak, balkabağı, mısır, elma vb. Şekerlenmiş elma, ekşi meyveler, elma sosu, balkabağı latte, karamel daldırılmış elma, akçaağaç şurubu, reçel ve jöleler yapmak da eğlencelidir. Yemek hazır olduktan sonra, çocuğunuzun tüm arkadaşlarını bir tencereye davet edin ve partinin tadını çıkarın.

2. Anıları Yeniden Oluşturun

Bir yolculuğa çıkın ve geçmişindeki yerleri ziyaret ederek çocuğun çocukluk anılarını yeniden yaratın. Çocuğunuzun ilk mezuniyet gününü, parkta/oyun parkındaki en unutulmaz gününü, en sevdiği dondurma salonunda dondurma yiyerek ya da eski bir mahalledeki en mutlu gününü yeniden yaratabilirsiniz. Ona eski resimler gösterin ve yıllar içindeki değişiklikleri göstermesini isteyin. Hafıza şeridinde yürümek çok fazla nostaljiye neden olabilir.

3. Bayram Listesi

Bayram Günü, bize armağan edilen nimetler için minnettar olmanın zamanıdır. İyi sağlık, kaliteli eğitim, sevgi dolu bir aile, harika arkadaşlar ve daha fazlası için minnettar olun. Sonbahar döneminde, çocuklara minnettar olacakların bir listesini yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Renkli resimler ekleyin ve grafiği göze çarpan bir yerde görüntüleyin. Amaç, onlara hayattaki küçük şeyler için alçakgönüllü ve minnettar olmayı öğretmektir.

4. Sanat ve Zanaat

Çocukların yaratması için sınırsız sanat ve zanaat seçeneği var. Karton kağıt, kurdeleler, renkler, parıltı, yapıştırıcı ve ormanda çöpçü avı sırasında toplanan şeyleri zuladan çıkarın. Güzel yer imleri, suncatchers, hindi çelenkleri, kuş besleyicileri, tebrik kartları ve daha fazlasını yapın. Yakın ve sevdiklerine vermek veya kendi evinizi dekore etmek için harika hediyeler yaparlar.

5. Şenlik Ateşi

Şenlik ateşinin etrafında bir dans ve müzik akşamının tadını çıkarın. Soğuk geceyi ısıtın, kütükler, ince dallar ve yapraklar toplayın, şenlik ateşi açın, alevi yakın, bataklık tatlılarını ve sosisli sandviçleri kızartın veya arkadaşlarınız ve ailenizle tam teşekküllü bir barbekü planlayın. Küçüklere ilginç hikayeler okumak ve yıldızlı gökyüzünün altında uyumak gibi aktivitelerle eğlenceye devam edin.

Çocuklar İçin Harika Sonbahar Etkinlikleri (6-8 Yaş)

Uzun bir hafta sonu gezisine çıkmanın veya bir sonbahar festivaline katılmanın yanı sıra, akademisyenler ve beceri geliştirme etrafında planlayabileceğiniz birçok etkinlik var. Matematik etkinliklerini dahil edin, okuma alışkanlığını telkin edin, bilim projeleri oluşturun, farklı ortamlarla resim yapın ve daha fazlasını yapın.

  Bebek Partisi? İşleri Eğlenceli Hale Getirecek Parti Oyunu!

1. DIY Mumlar ve Potpuri

Mum yapımı tedavi edici olabilir. Çocukların farklı şekil ve boyutlarda mum yapmalarına yardımcı olun. Tarçın, vanilya ve diğer harika kokular gibi kokuları ekleyin ve evinizin şimdiden Yılbaşı gibi kokmasını sağlayın. Benzer şekilde Potpuri, mevsimin kokusunu iç mekana getirmeye yardımcı olur. Çocuklara malzemeleri toplamanıza, tarçın çubuklarını kırmanıza, portakalları karanfile itmenize, vanilya parçalarına ayırmanıza, yaban mersini doğramanıza, kuru malzemeleri renklendirmenize, parıltı eklemenize ve paketlemenize yardımcı olmasını sağlayın. Mumlar ve Potpuri Bayram Günü, Yılbaşı, Doğum Günleri, Yıldönümleri veya herhangi bir fırsat için harika hediyelerdir.

2. Harika Bilim Deneyleri

Sonbahar temalı bilim etkinlikleriyle dolu bir öğleden sonra kendinizi şımartın. Bunun için tam teşekküllü bir laboratuvar kurmanıza gerek yok. Kurutulmuş ve boyanmış kabak çekirdeği ile slime, playdough, mini mozaikler yapın. Bitkilerin yaşam döngüsünü anlamak için toprağa bazı tohumlar ekin ve arka bahçenizde büyümelerini izleyin. Kabartma tozu ve bulaşık deterjanı ile bir balkabağı yanardağı oluşturun. Yaprakların farklı sıvı solüsyonlarda nasıl yaşlandığını ve solduğunu veya davrandığını kontrol edin. Çocuklarınızın evde yapabileceği bilim deneyleri söz konusu olduğunda seçenekler sınırsızdır.

3. Arka Bahçede Yıldızlara Bakıp Kamp Yapmak

Sonbaharın erken gün batımları vardır ve bu, yıldızları seyretmek için gece geç saatlere kadar ayakta kalmanız gerekmediği anlamına gelir. Bu, çocuklarınızın gece gökyüzünü keşfetmesine izin vermek için en iyi zamandır. Bu yüzden bir teleskop kurun ve takımyıldızlar ve gök cisimleri hakkındaki bilgileri paylaşın. Daha fazlasını öğrenmeniz gerekiyorsa, bulunduğunuz yerde gökyüzünde neler olup bittiğini bulmanıza yardımcı olacak özel uygulamaları indirin. Biraz daha eğlence katmak için arka bahçenizde kamp yapabilir veya çubuk, ip, yastık ve battaniyelerle bir kale inşa edebilir ve dışarıda harika vakit geçirebilirsiniz.

4. Dokuma ve Örme

Dokuma ve örgü gibi kaba motor aktiviteleri çocuklarda el-göz koordinasyonunu ve ince ayar motor becerilerini geliştirir. Küçük munchkin’in tek bir yere oturması ve talimatları takip etmesi gerekiyor. En sevdiği Hogwarts evinin renkli bir fularını örmesine ve örgü becerilerini sergilemesine yardım edin. Eşarp ayrıca Cadılar Bayramı için harika bir kostüm olabilir.

5. Yürüyüş ve Bisiklet Sürme

Çetenizi bir araya getirin ve bisikletle ormanı keşfedin ya da yerel bir eyalet parkına veya doğa koruma alanına yürüyüş gezisi planlayın. Açık hava etkinlikleri arasında dinlenmek ve yenilenmek için bir piknik sepeti hazırlayın ve birkaç masa oyunu taşıyın. Kuşları izlemek ve doğayı takdir etmek için biraz zaman sıkın.

Sonbahar, çok eğlenmenin tam zamanı. Bu makalede verilen etkinliklerin çocuklarınızı meşgul etmenize ve eğlendirmenize yardımcı olacağını umuyoruz. Kalırken sezonun tadını çıkarın. Çocuklarınızı dışarı çıkmaya, doğayı keşfetmeye, öğrenmeye ve bu süreçte eğlenmeye teşvik edin.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Eğlenceli Öğrenme Aktiviteleri
Çocuklar İçin En İyi Yaratıcı Etkinlikler
Anaokulları İçin İlginç Renk Etkinlikleri

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu