Çocuklar

Çocuklar İçin En İyi Oyun Konsolları

Çocuğunuz bugünlerde ofisten her döndüğünüzde ve hemen üzerinde oyun oynamaya başladığında cep telefonunuzu kapıyor olmalıdır. Dikkatli ol! Çocuk cep telefonunun üzerinde eğiliyor ve dokunmatik ekranı kaydırıyor olmalıdır. Bu, gelecekte bazı ciddi omurga hastalıkları geliştirmenin eşiğinde olduğu anlamına gelir. Peki ne bekliyorsunuz? Ona bir oyun konsolu satın alın. Bunun yardımıyla çocuk rahat bir pozisyonda kanepede oturabilir ve sanal gerçekliğin tadını çıkarabilir. Bu avuç içi oyun sistemleri, boş zamanları için en iyisidir.

İçindekiler

Çocukların Oynaması İçin En İyi Oyun Sistemleri

1. Nintendo Anahtarı

Ne Aldın

HDMI Kablosu, tutma yeri, AC Adaptörü, Nintendo Switch yuvası, iki kontrol cihazı, iki bilek kayışı aksesuarı

Ana Özellikler

Taşınabilirliği ile tanınan, çoğu cihazla kullanıma hazır olması, onu küçük çocuğunuz için mükemmel seçeneklerden biri yapar. İster tatilinizi evde geçirmek isteyin ister karlı dağlara veya tropikal plajlara doğru bir tatile çıkın. Endişelenme; bu konsol kablosuz olduğu için çeşitli yerlerde kullanılabilir. Büyük düz ekran televizyonunuza veya seyahat ederken taşıdığınız tablete takılabilir. Bu konsol ayrıca, onu pürüzsüzlük ve kullanışlılığın mükemmel bir kombinasyonu haline getiren yerleşik hareket algılama ve dokunsal geribildirime sahiptir.

 • Birden fazla oyunu destekler: Super Mario Odyssey veya Mario Party farketmez, her iki oyunu da destekleyecektir. Belki çocuğunuz Mario’dan sıkılmış ve Pikachu veya Pokemon ile oynamak istiyor, evet doğru duydunuz; her ikisini de destekler.
 • Taşınabilirlik: Kablosuz bir cihaz olduğu için, bu çocuk oyun konsolu evde ve bölgenizin dışında elde taşınır tarzda kullanılabilir.
 • Ebeveyn denetimleri: Ya çocuğunuzun aşırı şiddet içeren oyunlar oynamasından korkuyorsanız veya belki de yetişkinlere yönelik bir içerikle meşgulse, yine endişelenmeyin! İçinde ebeveyn denetimleri var. O kadar kolay ki sanal dünyadaki aktivitelerini takip edebilirsiniz.

Sınırlamalar

 • Bu konsol, çocuk video oyunları için iyi bir seçimdir ancak abartılı ve ultra voguish oyunları desteklemez.
 • Pil en fazla 2-3 saat dayanır. Yani, uzun süredir devam eden oyunlar bu cihazda oynanamaz

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Mario Partisi, Süper Mario Odyssey, Pokemon, Let’s Go Pikachu, Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe, Mario Tennis Aces, Stardew Valley, Saints Row Üçüncü.

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

2. VTech InnoTV

Ne Aldın

CR2032 düğme pil, 5 fit HDMI Kablosu ve AC adaptörü, Denetleyici

Ana Özellikler

‘Oynarken öğrenin’ konseptine inanıyorsanız, bu konsol çocuğunuz için en iyisi olarak düşünülebilir. Bu konsol, Matematik, Fen, Sanat ve daha fazlası gibi konularda eğlenceli öğrenme özellikleriyle birlikte gelir. Bu konsol 3 ila 8 yaş arasındaki herkes tarafından kullanılabilir. Okul öncesi çocuklarının çok oyunculu tesisi için bu oyun konsolu, birçok çocuğun tek seferde oynamasına izin verir.

 • Yaş sınırı yok: Bu konsol 3 ila 8 yaş arası herkes tarafından kullanılabilir. Çok oyunculu bir olanak sağladığı için oyun açıkken bile çocuğunuza katılabilirsiniz.
 • Oynarken öğrenin: Bu konsol, Matematik ve Bilim gibi zor konularda bile eğlenceli öğrenme olanaklarına sahiptir.
 • Solak? Önemli değil: Çocuğunuz bir solak mı? Bu konsol herkes tarafından kullanılabileceğinden hiç sorun değil.
 • Uyumlu: Bu konsol, Dora & Friends, Mickey Mouse gibi çeşitli oyunlarla kullanılabilir. En iyi şey, Televizyon setinize bağlanabilmesidir.
  Çocuklar ve Okul Sabahları

Sınırlamalar

 • Bu konsol, büyük bütçeli, yeni çıkan veya yüksek çözünürlüklü oyunlar tarafından desteklenmemektedir.
 • Bu cihaz, kutuya dahil edilmeyen 2 adet AA pil gerektirir.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Dora & Friends, Mickey Mouse ve daha fazlası.

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

3. PlayStation 4 Pro 1TB Konsolu

Ne Aldın

HDMI kablosu, USB Kablosu, A Denetleyici, Bir güç kablosu

Ana Özellikler

Yüksek çözünürlüklü oyunları ve yoğunlaştırılmış 4K kalitesiyle en yeni oyunları destekler. Çocuğun oyun süresini kontrol edebileceğiniz yerleşik bir özelleştirme sistemine sahiptir. Bu taşınabilir oyun konsolunu kullanarak en sevdiğiniz filmleri Blu-Ray formatında da izleyebilirsiniz.

 • 4K Eğlence: 4K videolar, filmler bu konsolu kullanarak oynatılabilir.
 • Yüksek kaliteli grafikler: Bu konsol, üstün grafik kalitesine sahiptir. Kristal netliğinde videolar izlerken arkanıza yaslanın, rahatlayın ve ailenizle uzun süre kaliteli zaman geçirin.
 • Tüm yüksek kaliteli oyunları ve yeni çıkan tüm oyunları destekler.

Sınırlamalar

 • Bu konsol yalnızca yüksek çözünürlüklü, en son çıkan oyunları destekler. Fakat önceki nesil oyunlara gelince; hayır-hayır.
 • Ücretsiz değil; bunun için para harcamalısın.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Minecraft, Rocket League, LittleBigPlanet 3, Lego Boyutları, FIFA 19.

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

4. Sony PlayStation 4 Slim

Ne Aldın

1 TB sabit sürücü, Denetleyici, USB Kablosu, Lityum Metal pil.

Ana Özellikler

Bu konsol, her ayrıntısını görebileceğiniz ekranda daha iyi kare hızlarına sahip yüksek çözünürlüklü 4K görüntüler sağlar. Bu konsol, seçtiğiniz müzikleri ve filmleri saklama özelliğine sahip devasa bir 1 TB sabit diskle birlikte gelir. Bu konsol, özelliklerinin sınırlarını belirlemenize izin veren mutlak ebeveyn denetimleri özelliğiyle birlikte gelir.

 • Yaş sınırı yok: Gençliğinizden beri oyunlara karşı gizli bir arzunuz var mı? Bu konsolu eve getirin. İnsanlar bunu gençiniz için aldığınızı düşünecek ve aynı zamanda bu konsol herkes tarafından kullanılabileceği için amacınız da yerine getirilecektir.
 • Ayrıntılı resim: Daha iyi kare hızlarına sahip devrim niteliğindeki yüksek grafik tasarım sistemiyle, bana güvenin, ekrandaki tuğlaları her küçük ayrıntısıyla sayabilirsiniz.
 • Aile zamanı: Oyunları yoğun bir şekilde kullandıktan sonra şimdiden sıkıldınız mı? Ne için bekliyorsun? En son filmleri anında değiştirin veya 1 TB sabit diskinizde depolanan rahatlatıcı bir müzik parçasını oynatın.
 • Dar kesim: 1 TB depolamanın çok fazla fiziksel alan kapladığını düşünmeye cesaret edemezsiniz; bunun yerine yeni çıkan dar kesim tasarımı bazen cep telefonunuzdan daha incedir.

Sınırlamalar

 • Eski sürüm oyunları desteklemez. Yeni çıkan, yüksek çözünürlüklü oyunlara sadece bu konsolla izin verilir.
 • Bu cihazla online oyunlar ücretsiz değildir.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Lego Marvel Süper Kahramanlar 2, Steamworld Dig 2

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

5. Xbox One S 1 TB Konsolu – Başlangıç ​​Paketi

Ne Aldın

HDMI Kablosu, Kulaklık, Denetleyici, Güç Tuğlası, Güç Kablosu

Ana Özellikler

Bu çocuk dostu bir video oyun konsoludur. Bu konsol uzun pil ömrüne sahiptir. Lego Marvel Super Heroes gibi yüksek çözünürlüklü oyunları destekler, Super Lucky’s Tale, çocuğunuzun boş zamanlarını geçirmesi için mükemmel bir cihazdır. Bu konsoldaki özelliklerin çoğu sesinizle de kontrol edilebilir.

 • Uzun pil ömrü: Bu konsol güçlü pil ömrü ile birlikte gelir. Çocuğunuz bu konsol ile hiç tereddüt etmeden 5-6 saat geçirebilir.
 • Güçlü ebeveyn kontrolü: Bu konsol, çocuğunuzun erişimini yalnızca ücretsiz uygulamalara yönelik olarak sınırlandırabileceğiniz, şiddetle tavsiye edilen bir ebeveyn kontrol sistemiyle birlikte gelir.
 • Sesle kontrol: Dahili bir ses okuyucu ile birlikte geldiği için bu cihazın birçok özelliğini kontrol etmek için sesinizi kullanabilirsiniz.
  Bebeklerin Dil Gelişimi 30-36 Ay

Sınırlamalar

 • Online oyunları oynamak biraz pahalı olabilir.
 • Yalnızca eski sürüm oyunları desteklemediği için en son yayınlanan, yüksek çözünürlüklü oyunlara bağlı kalmanız gerekir.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Super Lucky’s Tale, Spyro Trilogy, Kingdom Hearts 3, Lego Marvel Super Heroes.

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

6. Leap Frog Leap TV

Ne Aldın

HDMI Kablosu, AC Güç Adaptörü, Kamera, Denetleyici, 16 GB bellek, dahili wifi bağlantısı, Montaj.

Ana Özellikler

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için olan bu oyun konsolu, çocuğunuzun okumayı öğrenmesini, matematiği çözmesini veya bilimi keşfetmesini sağlayacak yerleşik özelliklere sahiptir. Bu konsolun en iyi özelliklerinden biri, çocuğunuzun kurbağa gibi dans etmesini, koşmasını ve hatta hareket etmesini sağlayan vücut hareketi özelliğidir.

 • Oynamak için 100’den fazla oyun: 100’den fazla oyun arasından çocuğunuz için en uygun olanı seçebilirsiniz. Her biri çocuğunuzun yeni bir şeyler öğrenmesini sağlar.
 • Çeşitli konuları kapsar: Bu konsol, çocuğunuzu hızlı bir öğrenci yapan matematik, sanat ve bilim gibi çok çeşitli konular sunar.
 • Fiziksel aktivite: Bu konsolun en değerli özelliği çocuklarınızın oynamasını, koşmasını ve dans etmesini sağlayarak boşta kalmalarını engellemesidir.

Sınırlamalar

 • Bu tamamen çocuklar için bir öğrenme cihazı olduğundan, yüksek çözünürlüklü, yeni çıkan oyunları desteklemiyor.
 • Diğer cihazlarla uyumluluğu çok sınırlıdır. LeapFrog cihazlarının çoğuna bile uymayacaktır.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Pet Oyun Dünyası

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

7. Nintendo 3DS XL

Ne Aldın

AC Şarj Cihazı ve Adaptör, Ayak Kablosu.

Ana Özellikler

Nintendo 3DS XL olarak elde kullanılan oyun sistemi, çocuğunuzun sanal dünyasını daha gerçekçi hale getiren 3D resim özelliği ile birlikte gelir. Bu seçenek ödenir. Fakat bu ürün kesinlikle paranıza karşı iyi bir adalettir.

 • 3D efekti: Bu oyun, çocuğunuzun sanal dünyasını daha gerçekçi hale getiren bir 3D efektle birlikte gelir.
 • Hızlı İşlemci: En iyi işlemcilerden biri, onu hayal edebileceğinizden daha hızlı hale getirir.
 • Dahili kamera: Bu konsolun iç kamerası, çocuğunuzun yüzünün konumunu okuyabilir ve ekranını çocuğunuzun göz pozisyonuna göre ayarlayabilir.
 • Kolay Aktarım: Fotoğraflarınızı, müziklerinizi ve diğer dosyalarınızı bu konsol ile kolayca aktarabilirsiniz.

Sınırlamalar

 • Tüm Nintendo oyunları bu cihazda 3D efekti elde etmeyecek. Fakat çok az oyun olacak.
 • AC adaptörü kutunun içinde gelmiyor. Yani ayrı olarak satın almalısınız.

Oynayabileceğiniz Oyunlar

Mario Kart DS, Süper Mario 64 DS, Nintendogs, Hayvan Geçişi.

Ebeveyn Kontrolü Ayarı Mevcut

Evet

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Yukarıda açıklanan tüm konsolları gözden geçirin ve çocuğunuz için hangisinin en uygun olduğu sonucuna varın.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Video Oyunları Çocuğunuzun Görmesini Nasıl Etkiler?
Video Oyunları Çocuklara Öğreten Değerli Dersler
Çocuklar İçin Heyecan Verici Salon Oyunları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu