Gençler

Çocuklar İçin Eğlenceli Doğum Günü Partisi Oyun Fikirleri

Çocuğunuzun doğum günü – bu, her şeyin yolunda gitmesi gereken yılın bir zamanıdır. Hediyelerin, yemek servisinin ve katıksız lojistiğin yanı sıra oynanan oyunlar, partinin gittiği yönde çok önemli bir rol oynuyor. Kötü bir oyun dizisi, tüm sıkı çalışmanızı boşa çıkarabilir. İyi bir oyun planı (kelime oyunu değildir), aceleyle planlanmış bir partiyi bile müthiş bir başarı sağlayabilir.

Küçükleri saatlerce eğlendirmeye nasıl devam edeceğiniz konusunda kaybolursanız, daima akranlarıyla birlikte onlara veren küçük oyunlara dönün. İşte küçükler ordusunu meşgul edebilecek çocuklar için bazı ilginç doğum günü partisi oyunları.

İçindekiler

Doğum Günü Partisi Oyunlarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük çocuklar için hangi oyunları kuracağınızı seçmek oldukça kolay görünüyor. Fakat bunu yapmadan önce anlamanız gereken bazı şeyler var. Partideki hiç kimsenin dışarıda kalmamasını sağlamak için oyun seçerken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı şeyler aşağıda verilmiştir.

  • Partiye katılan tüm çocukların ortalama yaşına odaklanın ve bazı çocukların değil, tüm çocukların oynayabileceği oyunları seçin.
  • Temalı bir parti planladıysanız, bir oyun seçerken temadan biraz uzaklaşmaktan korkmayın; özellikle oyun açıkça çok eğlenceli olabilirse.
  • Entelektüel oyunları sınırlayın ve bunun yerine heyecanı canlı tutmak için pek çok hafif yürekli oyun oynamaya çalışın. Çocukların okulda ve evde yeterince entelektüel olarak uyarıcı oyunları vardır.
  • Oyunları kısa tutun. Çocuklar sıkılacağı için onları çok uzun süre sürüklemeyin. Uzun oyunların fazla ilgi görmesi pek olası değildir ve sadece partinin ruhunu aşağı çeker.
  • Oyunları cinsiyete özgü yapmaktan kaçının. Cinsiyet stereotipleriyle uğraşmayan oyunları seçmeye çalışın. Herkesin katılabileceğinden emin değilseniz ‘prenses giyinme seansları’ gibi oyunlar oynamayın.
  • İyi planlayın ve önceden hazırlanın. Birden fazla çocuğu idare etmek zor olabilir. Kaostan kaçınmak için her oyunun nasıl ilerlemesi gerektiğini önceden planlayın.

Çocuklar İçin Harika Oyunlar Doğum Günü Partisi

Çocuğunuzun doğum günü partisi için ideal olan oyun türlerini anladıktan sonra, harika bir gün planlamak için seçiminizi yapabilirsiniz. İşte çocuklar için doğum günü oyunları için bazı eğlenceli fikirler.

1. Ödül Yürüyüşü

Bu oyun cakewalk’a benzer ve iki ila dört yaş arasındaki çocuklar için idealdir.

Oyun Nasıl Oynanır

Kare grafiklere 1’den 30’a kadar sayılar yazın ve bunları bir daire içinde yere yapıştırın. Aynı sayılarla daha küçük parçalar yapın ve bir sepet içinde karıştırın. Biraz müzik çalın ve çocukların çemberde dolaşmasını sağlayın. Müzik durduğunda bir numaranın üzerinde durmalarını söyleyin. Numaraları sepetten alınırsa, bir ödül kazanacaklar. Oyun, belirli sayıda tur boyunca devam edebilir.

2. Bubble Wrap Yarışı

Bu basit oyun inkar edilemez derecede eğlenceli ve 3 yaşın üzerindeki çocuklar için uygundur. Ne iyi? Sadece biraz boşluk ve çok fazla baloncuklu sargı gerektirir.

Oyun Nasıl Oynanır

Açık bir alanda yere büyük bir balonlu sargı tabakası açın. Şimdi çocuklara balonlu sargının üzerinden balonları patlatmadan geçmelerini söyleyin. Gürültü yapmadan geçen çocuk oyunu kazanır.

3. Fotoğraf Çöpçü Avı

Bu oyun, her yaştan çocuğun oynayabileceği ve her yerde oynanabileceği bir oyundur. Zorluk seviyesi çocukların yaşına göre değiştirilmelidir. Küçük çocuklar oyunun basit bir versiyonuna sahip olabilirken, daha büyük çocuklar oyunun biraz daha zorlu bir versiyonuna sahip olabilir.

Oyun Nasıl Oynanır

Çocuklar için nereye gitmeleri gerekebileceğini gösteren bir harita çizin ve bulmaları gereken şeyle ilgili resimli ipuçları verin. Bu yolların her biriyle birlikte ödülleri veya çikolataları saklayın. Bu oyunu halka açık bir alanda yürütüyorsanız, çocuklara eşlik etmesi için bir yetişkin gönderdiğinizden emin olun.

4. Balon Patlamaları

Bu oyun 4 yaşın üzerindeki çocuklar için harikadır ve size bol bol kahkaha attıracağından emin olabilirsiniz.

Oyun Nasıl Oynanır

Chits kağıdına bazı zorluklar yazın ve şişirmeden önce bunları farklı balonlara yerleştirin. Çocuklar, müzik çaldığı sürece balonu havaya uçurmak zorunda kalacaklar. Müzik durduğunda, balona en son dokunan kişi onu patlatmalı ve içindeki meydan okumayı gerçekleştirmelidir. Dans etmek, dirseklerini yalamak gibi herhangi bir şey olabilir. Zorluklarınızda yaratıcı olun.

  Çocuklar İçin Harika Yaz Kampı Aktivitesi

5. Kağıt Tekne Yarışı

Bu ilginç oyun 5 yaşın üzerindeki çocuklar için idealdir ve sadece birkaç kağıt tekneye ve bir küvet suya ihtiyaç duyar.

Oyun Nasıl Oynanır

Kağıt tekneler yapın ve her çocuğa bir pipetle birlikte bir tane verin. Çocukların teknelere hava üflemek ve onları plastik bir küvet üzerinde ilerletmek için pipeti kullanmaları gerekecek. Tekneyi diğer tarafa başarıyla alan ilk kişi oyunu kazanır.

6. Kuyruğu Eşeğe İğneleyin

Bu, farklı yaşlardaki çocuklar tarafından oynanabilen klasik bir oyundur.

Oyun Nasıl Oynanır

Kuyruksuz bir eşeğin resmini çekin. Çocuklardan resimden biraz uzakta sıralanmalarını isteyin ve her birine üzerinde isimleri olan bir kuyruk verin. Her çocuğu gözlerini bağla, onları resmin yönüne çevir ve ondan kuyruğu olabildiğince doğru bir şekilde sabitlemesini iste. Her çocuğun bir dönüşü olduğunda, kuyruğunu eşeğe en yakın tutturan çocuğu kazanan olarak seçin.

7. Müzikli Sandalyeler

Bu, asla yaşlanmayan ve her yaştan çocuğun keyif alabileceği bir oyundur. Yetişkinler de oynayabilir, eğer buna hazırlarsa!

Oyun Nasıl Oynanır

Sandalyeleri, koltukları daire şeklinde dışarı bakacak şekilde yerleştirin. Toplam sandalye sayısı, oynayan toplam çocuk sayısından bir az olmalıdır. Biraz müzik açın ve çocuklardan çemberin etrafında koşmalarını isteyin. Müzik durduğunda her çocuğun oturacağı bir sandalye bulması gerekir. Koltuksuz olan oyun dışıdır. Sadece bir çocuk kalana kadar bu oyuna devam edin. Çocuklardan sandalye çemberi etrafında müzik durana kadar dans etmelerini isteyerek oyunu heyecanlı hale getirin.

8. Balon Patlatma

Bu oyun hem çocuklar hem de partiye katılan yetişkinler tarafından oynanabilir.

Oyun Nasıl Oynanır

İpleri kullanarak, şişirilmiş balonları her oyuncunun ayak bileğine bağlayın. Şimdi, müzik çalın ve tüm partinin eğlenceli bir dans seansı yapmasına izin verin. Müzik durduğu anda, balonlarını güvende tutarken, yanlarındaki kişinin balonunu üzerine basarak patlatmaya çalışmalıdırlar. Balonu patlayan kişi oyun dışıdır. Sağlam bir balonla ayakta kalan son kişi kazanır.

9. Paketi Devretmek

Nesillerdir aktarılan eski güzel bir oyundan daha iyisi olamaz. Bu durum çocukluk döneminde kesinlikle oynayacağınız ve zevk alacağınız bir oyundur. Yağmurlu bir günde çocuğunuzun doğum günü partisi için iç mekan oyunları arıyorsanız, bu oyun tam size göre.

Oyun Nasıl Oynanır

Çocuklara bir daire şeklinde oturmalarını söyleyin ve onlara paket olarak vermeleri için bir yastık veya softball verin. Oyunun amacı, parseli yanında bulunan kişiye bir an önce teslim etmektir. Biraz müzik çalın ve çocuklara oynadıkları sürece geçmeye devam etmeleri gerektiğini söyleyin. Müzik durduğunda paketi olan çocuk dışarıda. Bu kişi dans ederek veya şarkı söyleyerek grubu eğlendirmek zorunda kalacak.

10. Kaşıkla Bilye Taşıma

Limon ve kaşık oyununun bu versiyonu çok daha eğlenceli olabilir ve çocuklar da rekabet edebilir.

Oyun Nasıl Oynanır

İki masayı birbirinden biraz uzakta yerleştirin ve misketli birkaç kaseyi bir masanın üzerine koyun. Diğer masada boş kaseler olmalıdır. Çocuklar misketleri diğer uçtaki boş kaseye aktarmalıdır. Bunun için kaşıkları ağzında tutmalı ve kaşık üzerindeki misketleri bir masadan diğerine dengelemelidir. En çok misket atan çocuk oyunu kazanır.

11. Bowling Salonu

Bir şeyleri yıkmayı içeren oyunları kim sevmez? Bu oyun, evde bulunabilecek eşyaları kullanarak çocuklar için bir bowling salonunun basit bir versiyonunu yeniden yaratıyor. Alternatif olarak, bir bowling seti satın alabilirsiniz.

Oyun Nasıl Oynanır

İki fit genişliğinde ve yaklaşık beş fit uzunluğunda bir bowling şeridi oluşturmak için bant kullanın. Partiye katılan çocukların yaşına göre ölçümleri de değiştirebilirsiniz. Oluşturduğunuz şeridin bir ucuna pimleri veya aynı büyüklükteki şişeleri veya tenekeleri yerleştirin. Diğer uca atma topları veya çocuk boyutunda bowling topları yerleştirin. Çocuklara pimlere çarpması için topu yuvarlamaları gerektiğini söyleyin. En çok iğneyi düşüren çocuk oyunu kazanır.

  Çocuklara Çizgilerin İçini Boyamayı Öğretmek İçin Fikirler

12. Üç Ayaklı Yarış

Eğlenceli açık hava oyunları için kullanılabilecek bol miktarda alanınız var mı? İşte izlemesi ilginç ve eğlenceli olabilecek çocuklar için açık hava doğum günü partisi oyunlarından biri.

Oyun Nasıl Oynanır

Bu klasik oyunda her biri ikişer kişilik ekipler var. Bir takımdaki iki çocuğun bacaklarını birbirine bağlayın, böylece sadece birbirleriyle senkronize hareket ederlerse ilerleyebilirler. Artık çocuklar diğer takımlara karşı yarışmak ve ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde hattın sonuna ulaşmak zorunda kalacaklar. Kazanan takım, bitiş çizgisini ilk geçen takımdır.

13. Engel Kursu

Bu oyun, çeşitli yaştaki çocuklar için harikadır ve ev eşyaları ile kolayca kurulabilir. Tek ihtiyacınız olan, ilgi çekici bir engel parkurunu yaymak için yeterli alan.

Oyun Nasıl Oynanır

Zemin nehirmiş gibi davranabilir ve etrafına yastıklar, minderler ve sandalyeler gibi eşyalar koyarak çocukların yürüyebileceği, sonuna kadar gidebilecekleri bir parkur oluşturabilirsiniz. Her zaman nehre adım atmamalarını sağlamaları gerekir. Nehre adım atmadan bu engeli tamamlayan çocuk oyunu kazanır. Çocuklar daha büyükse, zorluğu artırmak için daha karmaşık engelli kurslar kurabilirsiniz.

14. Canavardan Kaçış

Bu oyun, üç yaşın üzerindeki çocuklar için heyecan verici olabilir ve oyunun mutlak sonuna kadar her oyuncuyu içerir.

Oyun Nasıl Oynanır

Bu oyun için çok fazla alana ihtiyacınız olacak. Çocuklara etrafa dağılmasını ve canavarı oynaması için bir çocuk seçmesini isteyin. Diğer çocukların amacı canavara yakalanmamaktır. Yakalanırlarsa, bir canavara da dönüşürler. Yakalanan çocuklar da canavar oynamaya başlayabilir ve son çocuk kalana kadar diğer çocukları yakalayabilir.

15. Simon diyor

Simon, parti boyunca size çok fazla kıkırdatabilecek klasik bir oyun olduğunu söylüyor. Her yaştan çocuklar ve hatta yetişkinler tarafından da oynanabilir.

Oyun Nasıl Oynanır

Lider olmak için bir yetişkin veya bir çocuk seçin, Simon. Çocuklara, komuta ‘Simon diyor’ ile başlarsa, yalnızca liderin yapmalarını istediği şeyi yapmaları gerektiğini söyleyin. Lider bu oyunda çok eğlenebilir ve tüm partinin takip etmesi için bazı aptalca şeyler yapabilir. ‘Simon diyor’ demeden bir eylem yaparak da kafalarını karıştırabilir. ‘Simon diyor’ ile başlamayan bir emri yerine getiren çocuklar oyun dışıdır. Çocukların liderin yerini almasına ve herkes için alternatif şanslara izin vererek daha fazla eğlenebilirsiniz.

16. Kazanma Dakikası

Bu, oyuncuların her birini bir dakika bitirmek için bir dizi mücadeleyi tamamlamaları gereken aynı adlı hit şova dayanmaktadır. Çocukların yaşına göre eğlenceli görevler yapabilir ve her birinin kazanmak için ellerinden geleni yapmasını izleyebilirsiniz.

Oyun Nasıl Oynanır

Birkaç tabloyu bir araya toplayın ve her tablo için bir görev oluşturun. Görevlerde yaratıcılığınızı konuşturun ancak çocukların yaş gruplarını da aklınızda bulundurun. Bazı oyunlar, çocukların alnına bir kurabiye koyup ellerini kullanmadan yemesi gereken Cookie Face ve çocukların pipet kullanarak bir tabaktan diğerine 20 MnM aktarması gereken Suck it Up olabilir. Çocukları her seferinde bir takımın performans göstereceği takımlara ayırın. Her çocuğa bir dakika içinde tamamlanması gereken bir görev verilir. İlk çocuk zamanlayıcıyı çalıştırır ve görevi bir dakika içinde bitirmesi gerekir, ardından ikinci çocuk görevine başlayabilir vb. Sonunda, bayrak yarışını bitirmek için en az zamanı alan takım kazanır.

Çocukların doğum günü partileri, çocuğunuzun arkadaş olduğu çocuklarla etkileşim kurabileceğiniz eğlenceli bir etkinlik olabilir. Ebeveynlerin tanışması ve etkileşime girmesi için sosyal bir işlev olarak da hareket edebilir. Fakat aptalca bir parti planlamak…

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu