Gençler

Çocuğunuz Neden Yaz Kampına Katılmalı?

Okulların kapalı olduğu ve çocukların kaygısız yaz günlerine hazırlandığı yılın o zamanıdır. Çocuğunuz yaz tatillerini nasıl geçireceğini önceden planlamış olmalı; en sevdiği çizgi filmleri televizyonda izleyerek, video oyunları oynayarak ve belki daha fazla video oyunu oynayarak! Muhtemelen planlarının yerine getirileceğinden ve bütün yaz boyunca bir ekranın önünde oturacağından endişeleniyorsunuz. Fakat enerji paketinizi bir yaz kampına kaydetmeyi hiç düşündünüz mü? Bir yaz kampında geçireceğiniz birkaç gün çocuğunuz için harika bir deneyim olabilir; akranlarıyla yeni bir yerde vakit geçirmek ve yeni beceriler öğrenmek onun üzerinde derin etkiler yaratabilir. Ve hayır, abartmıyoruz!

İçindekiler

Çocuğunuzun Yaz Kampına Katılması İçin 10 Neden

Yaz kampları iki tür olabilir. Her gün birkaç saat etkinliklerin düzenlendiği ve çocukların aynı gün eve döndüğü gündüz kampları vardır. Çocukların kamp süresince belirli bir yerde kaldıkları ve muhtemelen daha büyük çocuklar için küçük olanlardan daha uygun bir seçenek olan yerleşim kampları da vardır. Çocuğunuzu ilgi alanlarına göre kayıt ettirebileceğiniz spor kampı, müzik kampı, sanat kampı vb. gibi farklı kamp türleri de olacaktır. Çocuğunuzun yaz tatillerini unutulmaz ve verimli kılmak istiyorsanız, onu bu yıldan başlayarak bir yaz kampına gönderin!

1. Çocuğunuz henüz fiziksel olarak aktif değilse, fiziksel olarak aktif hale gelecektir.

Bu kuşaktan çocukların zamanlarını çoğunlukla evde kanepeli patates olarak geçirdikleri gerçeğini kabul edelim. Ve ebeveynler olarak, onları açık hava oyunları oynamaya ve hareket etmeye teşvik etmek için mümkün olan her şeyi yapmak istiyoruz, değil mi? Çocuğunuzu fiziksel olarak aktif hale getirmek istiyorsanız, onu bir yaz kampına göndermek yardımcı olabilir. Bir yaz kampında, çocuğunuz etrafta dolaşma ve farklı fiziksel aktiviteler yapma fırsatı bulacaktır. Yüzmeyi, ata binmeyi ve farklı spor türlerini nasıl oynayacağını öğrenebilir. Bir spor kampına kaydolmasa bile, çocuğunuz fırsat bulduğunda kesinlikle kamp arkadaşlarıyla oynayacaktır. Sonuç olarak, bir yaz kampı çocuğunuzu harekete geçirecek.

2. Dirençli hale gelecektir.

Bir yaz kampında geçirilen zaman, çocuğunuzu gelecekte paniğe kapılmadan zorlu durumlarla yüzleşmeye hazırlayacak derin bir etkiye sahip olacaktır. Çocukların bir kampta gördükleri türden rehberlik ve cesaret, onları başarısızlıklara katlanmaya ve bir şeyde başarısız olurlarsa yeniden ayağa kalkmaya hazırlar. Sonuçları hakkında endişelenmeden yeni şeyler denemeyi öğrenirler. Kampta geçirilen birkaç gün, çocuğunuzun korkularını yenmesine ve dirençli olmasına neden olabilir.

3. Yaşam becerileri gelişecek.

Çocuğunuz fiziksel olarak aktif olmasının yanı sıra, bir yaz kampındayken yaşam becerilerini de öğrenecek ve geliştirecektir. Yeni şeyler öğrenecek, işleri kendi başına nasıl yapacağını öğrenecek, diğer kamp arkadaşlarıyla uyum sağlayacak ve çok daha fazlasını yapacak. Tüm bunlar onu gelecekte bağımsız ve sorumlu bir birey yapacak. Kamptaki eğitmenler, çocukların yeni becerilerde eğlenceli bir şekilde ustalaşmalarını sağlayacak doğru rehberlik, ekipman ve tesisleri sağlayacak. Her gün farklı aktiviteler deneyerek, çocukların gerçek amaçlarını da bulmaları muhtemeldir. Çocuklar yeteneklerini keşfedip geliştirir ve onları en çok ilgilendiren şeyleri keşfeder. Bir yaz kampı aynı zamanda çocuğunuzun maceracı tarafını serbest bırakmasına da izin verecektir.

  Çocuklar İçin En İyi Geri Dönüşüm Oyunları ve Aktiviteleri

4. Teknolojiden çok ihtiyaç duyulan bir mola verecektir.

Bir yaz kampında, çocuğunuz televizyon izleyemeyecek veya oynayabileceği bir akıllı telefon ya da video oyunu olmayacak. Alternatifler neler? Tabii ki en iyileri! Dışarıda oynayacak, yeni beceriler öğrenecek, yeni aktiviteler deneyecek ve kamp arkadaşlarıyla sohbet edecek. Hiçbir alet kullanmadan yapabileceği pek çok ilginç şey olduğunu anlayacaktır. Doğuştan gelen yeteneğini keşfedecek ve gerçek dünyadaki sans teknolojisinin bir parçası olacak. Çocuğunuzun artan ekran süresi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

5. Kendine güvenen ve bağımsız hale gelecektir.

Bir kampa katılmak, çocuklara bağımsızlık ve güven duygusu aşılar. Senden uzakta geçirdiği zaman onu kendi kararlarını vermekten başka seçeneği kalmayacak – iyi ya da kötü. Özellikle bir yerleşim kampında, zamanla kendisi için neyin doğru olduğunu bulmayı öğrenecektir. Sen kampta olmadığın sürece kimse ona dişlerini fırçalamasını veya belirli bir saatte kalkmasını söylemeyecek. Elbette kamp danışmanları da olacak. Fakat yatağını yapmak gibi küçük şeylerive hatta ayakkabı bağcığını bağlamak gibi basit şeyleri kendi başına yapması gerekecek. Kendi başına hazırlanmalı, yemekhaneye giden yolu bulmalı, ne yiyeceğine karar vermeli, bulaşıklarını yıkamalı vb. görünüşte kolay olan tüm bu görevler çocuğunuza sorumluluk ve güven duygusu kazandıracaktır. Gündüz kamplarında da, ne yapması gerektiğini bulması gereken birkaç kez olacaktır – danışmanlardan bilgi istemek kadar basit görevler, yapılacak veya ertesi gün getirilecek şeyleri not etmek vb. ona yardımcı olacaktır. daha sorumlu olmak.

6. Doğayı takdir etmeyi öğrenecek.

Bu neslin çocukları, zamanlarının çoğunu içeride geçiriyor ve bu, çocuklarda ‘doğa eksikliği bozukluğunun’ (dışarıda daha az zaman geçirmenin insanları, özellikle çocukları nasıl etkilediğini anlatmak için kullanılan bir ifade) yükselmesine neden oldu. Tabii ki, doğayla bağlantı kurmak, ağaçları, kuşları ve hayvanları gözlemlemek ve açık havada bazı yapılandırılmamış oyunlarda kendilerini şımartmak için biraz zamana ihtiyaçları var. Bir yaz kampına katılarak, çocuğunuz dışarı çıkacak ve doğa ile bağlantı kuracak; ve bu sağlıklı gelişimini sağlayacaktır.

  Çocuklar İçin Kutsal Kitaptaki Harika El Sanatları ve Etkinliği

7. Sosyal becerileri gelişecektir.

Bir kampta olan çocuğunuz, kamp danışmanlarını dinlemesi, kamp arkadaşlarıyla işbirliği yapması ve herkese saygı duyması gereken birbirine sıkı sıkıya bağlı bir toplulukta olacak. Kendi yaşındaki çocuklarla yeni bir ortamda bir arada yaşamayı öğrenecek. İşleri paylaşacak, akranlarıyla küçük sorunları çözecek ve başkalarına sempati duyacak ve tüm bu şeylerde elinden gelenin en iyisini yapmak için iletişim kurması ve bunu etkili bir şekilde yapmayı öğrenmesi gerekecek. Bir kampa katılmak, küçük çocuğunuzun nasıl iletişim kuracağını ve bir ekip içinde nasıl çalışacağını öğrenmesine yardımcı olacaktır.

8. Yeni arkadaşlar edinecek.

Bir kamptayken, çocuğunuz ömür boyu arkadaşlık kurabilir. Şüphesiz, okul arkadaşları onun en iyi arkadaşları olarak kalacaklar. Fakat kamp, ​​çocukların sadece birlikte bir şeyler yaparak arkadaş edindikleri bir yerdir. Çocuklar bir ekip olarak çalışmaya teşvik edilir ve öğretilir. Neredeyse her şeyi birlikte yaparak çocuklar geçinmek zorunda kalırlar. Ve çocuğunuz, ilgi alanlarını paylaşan kamp arkadaşları bulursa, onlarla takılır ve onlarla uzun süre arkadaş kalır.

9. Sahip olduklarına minnettar olacaktır.

Bu, esas olarak konut kamplarına kaydolan çocuklar için geçerlidir. Evden uzakta vakit geçirmek çocuğunuzun sizi, evini ve ona sağladığınız yaşam konforunu takdir etmesini sağlayacaktır. Muhtemelen sonuncusu değil, çocuğunuz hayatın rahatlığını anlayamayacak kadar küçükse, ama ev yapımı yemeklere ve ona verdiğiniz tüm sevgiye kesinlikle minnettar olacaktır.

10. Çocuğunuz anılar yaratacaktır.

Bir yaz kampında geçirilen zaman, çocuğunuzun hayatının en güzel zamanlarından biri olabilir. Şimdi fark etmeyecek, ama daha sonra kesinlikle takdir edecek. Arkadaşlarıyla oynamaktan ve eğlenmekten erken kalkıp kampta yatağını hazırlamaya kadar bir kampta yapacağı her şey, yarın yaşatacağı güzel anılar yaşatacak. Öyleyse çocuğunuzun böyle anılar yapmasına izin verin!

Yaz kampları çocuklara tahmin edebileceğinizden çok daha fazla fayda sağlıyor; çocuğunuzu meşgul edecek bir yaz kaçamağı değil. Küçük çocuğunuz hayatının en güzel anlarını yaşayacak ve mutlulukla geri dönüp bakabileceği özel anılar yaratacak!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Basit ve Eğlenceli Yaz Aktiviteleri
Çocuklar İçin En İyi Seyahat Oyunları ve Aktiviteleri
Çocuğunuzu Meşgul Tutacak Akıllı Fikirler

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu