Çocuklar

Kum ve Su Kullanan Çocuklar İçin Eğlenceli Öğrenme Fikirleri

Küçük çocuklar sudan etkilenir ve onunla sonsuz saatler boyunca oynamayı severler. Onlar için su heyecan verici ve yeni dünyada yeni bir keşif. Aynı şekilde kum da çocukları çeken bir şeydir. Kum ve suyun birleşimi elbette bir kumsaldır. Fakat plaja gitmek her zaman mümkün olmuyor. Ayrıca bazı bölgelerde yakınlarda plaj yoktur.

Kum ve suya bu şekilde maruz kalma, çocuklar için harika bir öğrenme deneyimi olabilir. Bu aktivite ile onlara dünya elementlerini öğretebilirsiniz. Çocukların kum ve su ile oynaması son derece rahatlatıcı ve ferahlatıcıdır. Ebeveynler çocuklarını bu etkinlikte gezdirmeye istekli olsalar da, onların güvenliğine dikkat etmek de çok önemlidir. Bir ebeveyn tarafından alınabilecek en büyük güvenlik önlemlerinden biri çocuğu denetlemek ve her zaman tetikte olmaktır.
Şimdi, çocuklarla oynamak için kullanabileceğiniz bazı eğlenceli aktiviteler sunmanın zamanı geldi:

İçindekiler

1. Hazine Avı

Bu çok basit ama etkili bir faaliyettir. Bir plastik tabakanın üzerinde veya büyük bir küvette birkaç plastik hayvan bulundurun. Sonra üstlerine 2 kova kum dökün. Çocuğun görevi hayvanları avlamaktır. Bu aktivite sırasında, çocuğunuz sadece kol kaslarını iyileştirmekle kalmayacak, aynı zamanda hayvanları bulmanın yollarını düşünmeye başlamasını da sağlayacak olan kumları kazacaktır. Bu, çocuğun düşünme becerilerini ve nörolojik gelişimini daha da geliştirir.

2. Kim Yüzer

Bu aktivitede iki kova su koymanız gerekir. Bir kovada, yüzecek birkaç plastik top bulundurun. Diğer kovaya biraz taş ve çakıl koyun. Çocuğa hangi şeylerin yüzdüğünü ve hangilerinin yüzmediğini öğretin ve ayrıca nedenini ona bildirin. Ayrıca çocuğun suya farklı şeyler koymasına ve oynamasına izin verin. Ayrıca mendil, kibrit çöpü gibi başka eşyaları da yere koyabilirsiniz ve çocuk, yüzüp yüzmediğini kontrol etmek için bir şeyleri suya koymayı deneyebilir. Ve çocuk bunu yaparken, siz de aynı mantığı paylaşabilirsiniz.

  Çocuklarla Zor Konular Hakkında Konuşma

3. Suyu Keşfedin

Bu aktivitede çocuğunuzu su dolu bir küvete yerleştirebilirsiniz. Ayrıca küvete su oyuncakları yerleştirin ve çocuğunuzun onlarla oynamasına izin verin. “Suyu tek elle tutabilir misin? Ya iki el?” Suya el atmak çok eğlenceli bir aktivitedir ve çocuğunuzun kol kaslarını geliştirmeye yardımcı olur. Bu yüzden motor becerilerini geliştirmek için iyi bir aktivitedir.

Çocukların su konusunda çok hevesli oldukları günler çok yakında geçecek. Bir hafıza albümü tutmak iyi bir fikirdir – basılı kopya veya elektronik kopya, böylece bu güzel günleri çocuğunuz büyüdüğünde yeniden yaşayabilsin!

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu