Çocuklar

Yeni Yürümeye başlayan Çocuklar İçin Su Güvenliği

Su içinde ve çevresinde oynamak küçük çocuklar için eğlenceli ve yatıştırıcıdır.

Fakat onları güvende tutmak için çok yakın denetime ihtiyaçları var.


Boğulma, 12 ay ile 48 ay arasındaki çocuklar arasında önde gelen bir ölüm nedenidir. Bir yürümeye başlayan çocuğun boğulması sadece saniyeler alır. Banyoda, plajda, teknede veya su masasında, çocuğunuzu her zaman izlemek ve ulaşmak için yeterince yakın kalın. Bir iskelede veya havuzun yakınındayken daima yürümeye başlayan çocuğunuzun elini tutun – yürümeye başlayan çocuğunuz aniden suya doğru akabilir. Çocuğunuz can yeleği giyse bile onu dikkatlice izlemeniz gerekir.

Çocuk boyutlu bir can yeleği satın alırken, etiketlerin doğru boyut ve ağırlık için olup olmadığını kontrol edin. Suyu asla yürümeye başlayan çocuğunuzun yanında bir kova veya başka bir kapta bırakmayın – buna yağmur fıçıları veya sarnıçlar da dahildir.

Acil durum numaralarını evinizin çeşitli yerlerine gönderin. Veya cep telefonunuzda saklayın. Doktorunuz, arkadaşlarınız ve komşularınız için numaralar ekleyin. Yerel Zehir Kontrol Merkezi numaranızı da el altında bulundurun.

Can yelekleri mi yoksa KMY’ler mi?

Can yeleği bir insanın ağzını sudan yüzü yukarı dönük olacak şekilde yapılır. Kişisel Flotasyon Cihazları (PFD’ler) her zaman bu yeteneğe sahip değil. Ayrıca can yeleği kadar yüzmezler ve yanlış bir güvenlik hissi verebilirler.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu