Çocuklar

Çocuklar İçin PS4 Oyunları

Çoğu insan, PS4 oyunlarından bahsederken yaşlı izleyiciler için yapılmış oyunlardan söz eder. Fakat çocuklar için de heyecan verici PS4 oyunları var. Bu oyunlar, bu konsol için yetersiz oynanır. Fakat çeşitlilik gerçekten etkileyici. Bazı oyunların oynaması kolaydır ve çocuklar yalnız kalırken keyif alırken, bazı oyunlar ebeveyn-çocuk bağ zamanı için uygundur. Harika bir aile zamanı için bu kullanılmamış hazineyi keşfetmek için harika PS4 oyunlarını öğrenmek için bu makaleye göz atın.

İçindekiler

Çocuklar İçin En İyi Playstation 4 Oyunları

1. Büyümek

Önerilen Yaş: 8 yaşın altındaki çocuklar

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Grow Up, MOM adlı kırık uzay gemisinin biraz ve parçalarını avlayan BUD adlı bir robot hakkındadır. Bu oyunun oynanış tarzı yenilikçi ve aynı zamanda eğlenceli. Seviyeler zorlaşır ve BUD, oyunu ne kadar çok oynarsanız o kadar güçlenir. Bu genç oyuncular için tatmin edici.

2. Çete Canavarları

Önerilen Yaş: 8 yaşın altındaki çocuklar

Oyuncu Sayısı: Çok Oyunculu

Oyun Hakkında: Çocukların slapstick’i sevdikleri gerçeği, bu oyunun yapımcıları tarafından fark edilmedi. Gang Beasts, içgüdüsel olarak aptal olan dengesiz erkeklerin rol aldığı renkli bir yolculuktan ibarettir. Tüm oyuncuların birbirlerini nakavt etmeye çalıştıkları için kontrol eksikliği, ona eğlence unsurunu ekler.

3. Yooka-Laylee

Önerilen Yaş: 5-8 yıl

Oyuncu Sayısı: Tek Oyunculu

Oyun Hakkında: 5 yaşındakiler için basit PS4 oyunları arıyorsanız, Yooka-Laylee doğru seçim olabilir. Bu renkli macera oyununda bir yarasa ve bir bukalemun yıldız. Bu oyundaki oyuncu, bu iki aptal karaktere farklı seviyelerde rehberlik edecek ve Capital-B’nin kötü planlarıyla savaşmak için Sayfaları toplamalarına yardımcı olacak. Bu karikatürize oyun, ebeveynlere de nostalji getirebilir.

4. FIFA

Önerilen Yaş: 8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: 1-4

Oyun Hakkında: Kaç oyun gelip giderse gitsin, FIFA, temel oyun kurgusu hiçbir zaman değişmese de ilgi liginin zirvesi olmaya devam edecek. Zamanla test edilmiş oyunun klasik örneği olan FIFA, neredeyse gerçek bir kurulumda futbol oynamakla ilgilidir – olabildiğince gerçek olur. Burada oyuncular, seçtikleri takımla fantezi futbol oynayabilir, oyuncuların müzayedesine katılabilir, vb.

5. Roket Ligi

Önerilen Yaş: 8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: 1-4

Oyun Hakkında: roketle çalışan süper arabalar futbolcularla birleşti! Bundan daha çekici ne olabilir? Çocuklar, en iyi rekabetçi çok oyunculu modlardan birine sahip olduğu için bu oyundan keyif alacaklar. Oyun, mevcut tüm sistemler için tasarlanmıştır. PS4 ve Xbox One arasında oynamanıza izin veren çapraz oynatma özelliğini bekleyin.

6. LEGO Video Oyunu

Önerilen Yaş: 1-8 yıl

Oyuncu Sayısı: 1-2

Oyun Hakkında: Kendinizi kaç kez minik Lego figürlerine çekici buldunuz? Tabii ki çocuğunuz da Lego oyunlarını sevecektir. Bu çok oyunculu video oyunu size aklınıza gelebilecek en iyi franchise’lardan ilham alan harika bir ortam sunuyor: Star Wars’tan Jurassic World’e, Marvel ve DC çizgi romanlarından Harry Potter veya Indiana Jones dünyasına.

7. Sadece Dans Et

Önerilen Yaş: 1-8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu (ancak tüm aile katılabilir)

Oyun Hakkında: Çocuğunuz dans etmeyi seviyor mu? O zaman bu çocuklar için iyi ps4 oyunlarından biridir. Just Dance bir tür dans karaokesidir. Çocuklarınızın ritmi, çok sayıda yeni ve eski pop hitlerinden oluşur. Tüm aile dans ederken burada çalma listenizi oluşturabilirsiniz.

  Çocuklar İçin En İyi Luau Veya Hawaiian Parti Fikirleri

8. Aladdin ve Aslan Kral

Önerilen Yaş: 4-6 yaş

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Disney diyarı, Lion King ve Aladdin’in klasikleri bu oyun franchise’ıyla yeniden yaratılıyor. Çocuklar büyüdükçe ve çeşitli maceraları için Aladdin’e katılırken Simba’nın yolculuğunun bir parçası olabilir. Karşılaştıkları zorluklar zevk aldıkları bir şeydir.

9. Pişmiş

Önerilen Yaş: 5-8 yıl

Oyuncu Sayısı: Çok oyunculu

Oyun Hakkında: Çocuklarınızın takım çalışması ve işbirliği gibi asırlık değerlerle modern bir yöntemle şişelenmesini ister misiniz? O zaman aşırı pişmiş seçiminiz olmalıdır. Hem bu oyun hem de devamı, dört şefin kişiliğini alıp yemek yapan dört oyuncuyla ps4 eğitici oyunların mükemmel bir örneğidir.

10. Çöz

Önerilen Yaş: 8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu ve Çok oyunculu

Oyun Hakkında: Unravel, bulmaca tabanlı bir video oyunudur. Çocuklar aynı konsolda arkadaşlarıyla oyunun tadını çıkarabilirler. Oyun, ortamları manipüle etmek ve bulmacaları çözmek için el ele çalışan iki arkadaşın hikayesi etrafında dönerken, oyunculara ekip oluşturma ve işbirliğini öğretiyor.

11. Kedi Pix

Önerilen Yaş: 5-8 yıl

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Bulmaca oyunları gününüze bir geri dönüş yapmak ister misiniz? Pix the Cat, çocuğunuz için mükemmel bir seçimdir. Bu arcade oyunu, çocuğunuzun yumurtaları toplayıp yuvaya koymaları gereken kedi (ana karakter) olarak oynamasını sağlayacak. Çocuklar tarafından kolayca aşılabilecek bazı engeller geliyor.

12. Crash Bandicoot N. Sane Üçlemesi

Önerilen Yaş: 7-8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Çok Oyunculu

Oyun Hakkında: PlayStation’ın ilk sürümünde çocuklar Crash Bandicoot serisine yapıştırılmıştı. Bu üçleme, hafıza şeridinde bir yolculuktan ve çocukluğunuzu çocuğunuza tanıtmaktan başka bir şey değil. Oyun, Crash Bandicoot serisinin ilk üç başlığı ile yapılmıştır. Oyun, dünyayı kötü Doktor Neo Cortex’ten kurtarmak için Crash seyahatini ve farklı zor aşamaların farklı seviyelerinde kazanmayı içerir.

13. Rayman Efsaneleri

Önerilen Yaş: 5 yıl

Oyuncu Sayısı: Çok Oyunculu

Oyun Hakkında: Super Mario Brothers’ı çocukken sevdiyseniz, çocuklarınıza Rayman efsaneleri satın alabilirsiniz. Bu eski moda platform oyunu çocuklara bir avantaj sağlıyor – oynamaya devam etmek için kesintisiz enerjisi var. Seviye tasarımındaki canlı renkler ve benzersizlik çoğunlukla çizim noktalarının eksikliğini telafi eder.

14. Minecraft

Önerilen Yaş: 5-8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Çok Oyunculu (1-10)

Oyun Hakkında: Minecraft sanal bir Lego deneyimine çok yakın ve Minecraft da bunun çok ötesinde. 7 yaşındakiler için en yaratıcı PS4 oyunlarından biri olan Minecraft, çocukların sonunda yüzleşmek zorunda kalacağı hayat derslerini veriyor ve oynanışı, çocukların işbirliği, keşif, yaratıcılık ve hepsinden önemlisi takım oyununu toplamasına yardımcı oluyor. Bu oyunun tüm deneyimi, çocuklarınız için son derece heyecan verici.

15. Spyro Reignited Trilogy

Önerilen Yaş: 4 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Bu oyun, mor ejderhanın çocukluğunuzdaki anılarını geri getirecek. Spyro Trilogy oyunları, bu klasik karakteri ve platformu yeniden yaratmak için yapılmış ve unutulmaz karakterlerle çocuklarınızın kalbini kazanmak için bir araya getirilmiştir. Spyro oyunları, eğlenceli görevler ve basit bulmacalar içeren hafif yürekli karakterler içerir.

  Okul öncesi Çocuğunuza bir Tablet Mi Alıyorsunuz? İki Kere Düşün!

16. All-star Meyve Yarışı

Önerilen Yaş: 7-8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Çok oyunculu (1-10, online-çevrimdışı)

Oyun Hakkında: Dünyanın meyve severler! İşte 7 yaşındakiler için en mükemmel PS4 oyunlarından biri. Bu oyun, sulu meyveleri toplamak için yarışmanız gereken bir dizi güzel manzarada yolculuğunuza devam edecek. Çocuklar birçok engeli aşmak zorunda kalacaklar.

17. Monster Jam: Ezin!

Önerilen Yaş: 8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Yarış oyunları, çocuklar arasında her zaman sıcak bir favori. Yani, arsa noktalarına ve yaratıcı engellere ihtiyacınız yok – sadece onları yarışa sokun. Canavar reçeli tam da bunu yapıyor. Bu yarış oyununun farklı seviyeleri, farklı düzlük türlerinden geçmenizi sağlayacaktır. Yarışçı çocuğunuz için atlamanız gereken farklı engeller var.

18. Saf Havuz

Önerilen Yaş: 8 yaş ve üstü

Oyuncu Sayısı: Çok oyunculu (1-2)

Oyun Hakkında: Klasik, oyun söz konusu olduğunda asla eskimez. Havuz, her çocuk ve yetişkinlerin oynamayı sevdiği klasik bir video oyunudur. Sakin ve zorlu bir klasik oyun deneyiminin tadını çıkarmak isteyen çocuklar için saf havuz, onlar için çok simülatif bir deneyimdir. Ebeveynler bile bu oyunda çocuklara katılabilir ve onlara Bilardo’nun inceliklerini öğretebilir.

19. Herkesin Golfü

Önerilen Yaş: 6-8 yıl

Oyuncu Sayısı: Çok oyunculu (1-10 online/çevrimdışı)

Oyun Hakkında: En fazla öğrenme deneyimini sunan 4 yaş ve üzeri çocuklar için PS4 oyunlarını arıyorsunuz. Bu oyun, golf oyununa tam bir görünüm ve his verir. Golf stadyumu, golfçü ve golf eşyaları oyunda her şey gerçek görünüyor. Çocuklar hangi avatarı taklit etmek istediklerini seçerler ve buna göre oyunda görünüme karar verilir. Çocuklar, çok oyunculu bir oyun olduğu için bu oyunu yerel olarak veya online olarak arkadaşları ve aileleri ile birlikte oynayabilirler.

20. Tetris Ultimate

Önerilen Yaş: 5-8 yıl

Oyuncu Sayısı: Çok oyunculu (1-4)

Oyun Hakkında: Çocuğunuzun bilişsel yeteneklerini geliştirmek istiyorsanız, bir bulmaca oyunundan daha iyisi onlara yardımcı olamaz. Tetris Ultimate, yedi Çok oyunculu mod ve bir tek oyunculu mücadele modu içeren bir bulmaca video oyunudur. Renk kutularını doğru şekle ve konuma getirmek ve seviyeleri geçmek bu oyunun nihai amacıdır. Bu oyunda şiddet ve tehdit yok – daha çok çocuklar için iyi bir bilişsel öğrenme deneyimi.

21. Final Fantasy Dünyası

Önerilen Yaş: 4-7 yıl

Oyuncu Sayısı: Tek oyunculu

Oyun Hakkında: Bu oyun, çocuklarınızı fantezi dünyasına götürür. Karakterler, oynanış, çevre – her şey çocukların fantezisinin sonucudur. Kahramanlar, savaşmak ve kazanmak için Avatarlarını da değiştirebilirler. Yeni karakterlerin ve kötü adamların dahil edilmesi, fantezi dünyasını çok daha ezici hale getiriyor.

Bunlar 4 ila 8 yaş arası çocuklar için en popüler ve en iyi PS4 oyunlarıdır. Bu oyunlar aynı zamanda iyi bir ebeveyn ve çocuklara bağlanma zamanı sunar. Oyunlar takım ruhu, birliktelik ve iyinin kötülüğe karşı nihai kazanımı gibi iyi değerleri öğretir.

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar için Video Oyunları
Hayat Dersleri Video Oyunları Çocuklarınıza Öğretecek
Video Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu