Gençler

Çocuklar İçin Anma Günü – Tarih, Önem ve Gerçekler

Anma Günü, İç Savaş’ta Amerika Birleşik Devletleri için savaşırken hayatını kaybedenleri onurlandırmaya adanmıştır. Irak ve Afganistan çatışmalarına, İkinci Dünya Savaşı’na, Kore Savaşı’na ve Vietnam Savaşı’na karışan savaş gazileri bu günde kutlanıyor ve onurlandırılıyor. On yıllardır Anma Günü bir gelenek haline geldi ve Hükümet tarafından federal tatil ilan edildi. 1968’de Kongre, ayın son Pazartesi gününü Anma Günü olarak ilan eden Tekdüzen Pazartesi Tatili Yasasını onayladı. Bu, çalışanlar için üç günlük bir hafta sonu yaratan bir eylemdir ve değişiklikler 1971’den itibaren yürürlüğe girmiştir.

Anma Günü Nedir?

Anma Günü, Amerikan İç Savaşı’nın düşmüş askerlerini anmak için kutlanan bir gündür. İlk kez 1868 yılında bir Birlik Generali tarafından gündeme getirildi. Başkan Richard Nixon, her Mayıs ayının son Pazartesi günü belirlenen Anma Günü’nü 1971’de resmi tatil olarak ilan etti.

Ne Zaman Kutlanıyor?

Anma Günü, her yıl Mayıs ayının son Pazartesi günü kutlanmaktadır. Tatilin amacı, Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetlerine hizmet ederken ölen kadın ve erkekleri hatırlamak ve onurlandırmaktır. Bu federal bir tatil, yani Amerikalıların Cuma gününü yas tutması, böylece onlara üç günlük bir hafta sonu vermesi anlamına geliyor. Asker aileleri onları anmak için mezarlarını ziyaret eder. Bu yılki Anma Günü 25 Mayıs 2020’de düzenlendi. Konfederasyon Anma Günü, birçok eyalette kutlanan ve Pazar günü düzenlenen başka bir bayramdır.

Anma Gününün Tarihçesi ve Önemi

1860’ların sonlarında Amerikalılar, Anma Günü sırasında düşmüş askerlere ve sayısız savaş kahramanına haraç ödemeye başladı. Mezarlar çiçeklerle süslenir ve dualar okunurdu. Yerel saatle 15:00’te, ulusal bir anma töreni yapılır ve kimse bu geleneğin tam olarak kökenini bilmiyor. Tarihsel kayıtlara göre, ilk Anma Günü anma törenleri, Charleston’da bir grup kölenin serbest bırakıldığı zamanlara kadar uzanıyor. 1966’da Waterloo’daki Federal Hükümet, New York’u dünyadaki Anma Günü için başlangıç ​​şehri olarak adanacağını ilan etti.

Çocuklar İçin Anma Günü Hakkında Eğlenceli Gerçekler

İşte çocuklar için bir anma günü hakkında bazı eğlenceli gerçekler:

  • İnsanlar Anma Günü’nde haşhaş takarlar. Kırmızı çiçekleri takmak bir gelenek haline geldi ve başlangıçta 1915’te bir Kanadalı Asker tarafından yazılan Flanders Fields’deki bir şiirden ilham aldı.
  • Birlik Devletleri ve Konfederasyonlar arasındaki mücadelede 620.000’den fazla asker öldü. Abraham Lincoln, Birlik Devletleri’ne (özgür kuzeyler bölümü) başkanlık ederken, Konfederasyonlar (bir köle devleti) Başkan Jefferson Davis tarafından yönetiliyordu.
  • Anma Günü, savaş kahramanlarının mezarlarının Amerikan bayrakları ile süslenmesiyle anılan Dekorasyon Günü olarak da bilinir. Waterloo’daki New Yorklular, Amerikan İç Savaşı’nda Birlik Generali olarak görev yapan Tümgeneral John A. Logan tarafından alenen tanındığı güne ilk katılanlardı. Ayrıca ABD’li bir politikacı olarak görev yaptı ve İç Savaş’ın bitiminden üç yıl sonra Dekorasyon Günü hakkında farkındalık getirdi.
  • Arlington Ulusal Mezarlığı, Bilinmeyenlerin Mezarı’na ev sahipliği yapar. Hem kadın hem de erkek ölen ABD askerlerine adanmış bir anıt. Bu askerlerin kalıntıları bu tarihe kadar tespit edilememiştir.
  Çocuklar İçin Harika Paraşüt Oyunu

Çocuklarla Anma Gününü Kutlamanın Yolları

Çocuklarınızla anma gününü kutlamanın çeşitli yolları vardır. Evde Amerikan temalı tatlılar pişirmekten, bayrak çekmekten, hediye yapmaktan ve geçit törenine katılmaktan, eğlence ve öğrenme sıkıntısı yok. Aşağıda, en popüler Anma günü el sanatları ve etkinliklerimizin bir listesi var.

1. Amerikan Bayrağını Yapın

Evinizin etrafındaki malzemeleri kullanarak bir Amerikan bayrağı yapın. Sadece birkaç parça inşaat kağıdına, farklı renklerde eskiz kalemlerine veya boya kalemlerine ve pipetlere ihtiyacınız var. Boya kalemlerini kullanarak bayrakları kağıda çizin ve makas kullanarak şekillerin kesmelerini yapın. Bu kesikleri çubuklara zımbalayın ve onları bayraklara çevirin ve çocuklarınızın eğlenmek için arkadaşlarına sallamalarını sağlayın.

2. Yerel Mezarlığa Bir Gezi Yapın

Yerel mezarlığa bir gezi yapmak, çocukların Anma Günü’nü aileyle kutlamanın bir yoludur. Mezarlara çiçek getirin ve mezarlıkta sıralanan mezar taşlarına saygılarınızı sunun. Çocuklarınızla düşmüş savaş kahramanları hakkında konuşabilir ve mezar taşlarının üzerindeki açıklamaları okuyarak orduya nasıl hizmet ettiklerini anlatabilirsiniz.

3. Gaziler Günü Kartları yapın

Gaziler günü kartı malzemelerini toplamak için yakındaki dolar mağazanızı ziyaret edin. Birkaç temel malzeme kullanarak evde kendi gazi günü kartlarınızı da oluşturabilirsiniz. Kartları yapmayı bitirdiğinizde, onları denizaşırı bir denizciye, denizciye veya herhangi bir ordu gazisine gönderebilirsiniz. Çocuklarınız, savaş kahramanlarına mektup gönderip onları selamlama fikrine bayılacak.

4. Vatansever Şarkılar Söyle

Çocuklarınıza ellerini kalplerinin üzerine koymalarını ve sizinle birlikte şarkı söylemelerini söyleyin. İstiklal Marşı, Amerika Güzel ve İttifak Yemini gibi vatansever şarkıların arkasında derin anlamlar vardır ve bu da onları ülkede yapılan fedakarlıkları onurlandırmak için harika kılar.

5. Amerikan Gazilerine Hediye Gönderin

Bu gün çocuklarınızın onlara hediyeler göndermesine izin verdiğinizde Amerikalı gaziler minnettarlık ve mutlu düşünceler yaşayacaklar. Bayram Operasyonu gibi bir organizasyon aracılığıyla bir kutu çikolata, kitap, tebrik kartı ve mektup gönderebilirsiniz.

  Çocuklar İçin Disney Trivia Soruları ve Cevapları

6. Askerde Olan Bir Aileyi Yemeğe Davet Etmek

Orduda hizmet veren akraba, yakın arkadaş veya aile tanıyorsanız, onları akşam yemeğine davet edin. Onların şerefine açık havada barbekü yapabilir veya arka bahçenizde bir parti verebilirsiniz. Çocuklarınız kendilerini özel hissedecekler ve buradaki en iyi anma günü çocuk aktivitelerinden biri.

7. Anma Günü Kitaplarını Çocuklarınıza Okuyun

Anma Günü’nde yerel kütüphanenizde bulabileceğiniz birkaç kitap var. Bazı harika başlıklar Eve Bunting’in Duvarı ve Theresa Golding’in Anma Günü Sürprizi. Bu kitaplar savaş kahramanlarının hikayelerini anlatıyor ve ülkemiz için yaptıklarını anlatıyor. Askere gitme ve hizmete nasıl entegre edildiklerinden, savaş övgüleri kazandıklarından ve daha fazlasından, çocuklarınız, onları okumayı bitirdiğinizde büyülenecekler. Çocuklarınız okumayı veya okumayı sevmiyorsa, Anma Günü filmlerini ve belgesellerini oynayabilirsiniz. Okumak yerine dinlemeyi tercih edenler için bu kitapların sesli kitap kopyaları Amazon’da bulunabilir.

8. Eviniz İçin Amerikan Temalı Süslemeler Yapın

Ön kapıyı tül ve yıldız şeklinde altın yaldız çelenklerle süsleyebilir veya üzerine kırmızı, beyaz ve mavi kağıt yapıştırarak kalem kutunuzu Amerikan savaş ürünü haline getirebilirsiniz. Ana girişiniz için bir haşhaş tarlası çelengi yapmak isterseniz, bunu da yapabilir ve asabilirsiniz.

9. Veteran Boyama Kitapları

Savaş kahramanlarınız ve çizgilerin içindeki renkler hakkında birkaç boyama kitabı satın alın. Boyama sayfalarında, savaş kahramanlarından ve ülkemiz için yaptıklarından bahseden içerikler var. Bu yaratıcı meyve sularının akmasını sağlamanın ve harika zaman geçirmenin harika bir yolu. Ve öğretmenler için, onları çizim ve boyama ile tanıştırarak okul öncesi çocuklar için mükemmel bir anma gününe dönüştürüyorsunuz.

10. Anma Günü Geçit Törenine Katılın

Anma günü kutlamalarının tadını çıkarmanın mükemmel yolu, evinizin yakınında bir Anma Günü Geçit Törenine katılmaktır. Yerel bölgenizde bir tane bulun.

Anma Günü için biraz zaman ayırın ve ailenizle eğlenin. Günü öğrenerek ve eğitilerek, düşmüş savaş kahramanlarına saygı duyuyor ve onları onurlandırıyorsunuz. Evde bir Anma Günü pastası pişirebilir veya havanızdaysa pizza partisi de verebilirsiniz. Bunlar kutlama yapmanın birkaç eğlenceli yolu ve elbette başka yollar da var. Yeni kıyafetler için alışverişe gitmeyi ve ekstra özel kılmak için oyuncakçılardan Anma Günü ürünleri almayı unutmayın. Çok eğleneceksin.

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu