Gençler

Çocuğunuza İlk Üç Tekerlekli Bisikletini Satın Almak İçin Doğru Zaman

Üç tekerlekli bisiklet, çocuğunuz için en çekici oyunlardan biridir. Fakat bu, doğru yaşta satın alınmadıkça faydasız olabilir. Bir çocuğun üç tekerlekli bir bisikleti hangi yaşta pedal çevirebileceğini belirlemek, ebeveynlerin bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacaktır. Üç tekerlekli bisiklet satın almak için doğru zamanı bulun.

Çocuğunuz için süslü bir üç tekerlekli bisiklet satın almak için sabırsızlanıyorsunuz ve onu şeritte yürürken seyrediyorsunuz. Ama çocuğunuzun binmeye hazır olduğundan emin misiniz? Yanlış zamanda satın alınırsa, küçüğünüz bundan zevk alamayabilir. Dahası, çocuk, ihtiyaç duyduğu çabayı göz önünde bulundurarak üç tekerlekli bisiklete binme fikrinden tamamen nefret edebilir. Bu yüzden 37-42 aylık olmak çocuğunuzun bu satın alma işleminden zevk alması için genellikle iyi bir zaman olsa da, aşağıdaki faktörleri analiz ettiğinizden emin olun.

İçindekiler

Çocuklar İçin Üç Tekerlekli Bisiklet Ne Zaman Alınır – Dikkate Alınacak Faktörler

1. Boyu kaç?

Küçüğünüz pedallara rahatça uzanabilecek kadar uzun olmalıdır. Bu yüzden çocuğun pedallara ulaşmak için esnemesi gerekiyorsa, üç tekerlekli bisiklete binmekten zevk almasının hiçbir yolu yoktur. Ayrıca üç tekerlekli bisiklete otururken ayaklarının yere değmesi de önemlidir. Sonuçta, üç tekerlekli bisikletin fren mekanizması ayağın yere değmesini içerir. Ayaklarının yere değmemesi durumunda, bisikleti durdurmakta zorlanabilir ve hatta düşmeye bile meyillidir.

2. O Ne Kadar Güçlüdür?

Hiç şüphe yok ki, özellikle çocuk gerekli güce sahip değilse, üç tekerlekli bisiklete binmek yorucu olabilir. Bir tot, üç tekerlekli bisikleti pedal çevirmek için çok çaba sarf etmelidir. Benzer şekilde, aracı döndürmek için hatırı sayılır güce ihtiyacı var. Bu yüzden bir çocuğun üç tekerlekli bisiklete ne zaman hazır olduğunu bilmek için, pedal çevirmek ve onu yönlendirmek için yeterli güce sahip olup olmadığını ölçün.

  Oynayan Büyük Çocuklar: Öğrendikleri Şeyler

3. Denge Önemlidir

Bir üç tekerlekli bisikletin üç tekerleği olması, denge konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelmez. Bebeğinizin üç tekerlekli bisiklete düşmeden inip binmek için yeterli vücut dengesine sahip olması önemlidir. Ayrıca araca oturduğunda dik ve dengeli kalabilmelidir. Düz bir çizgide sürüş yapmak denge duygusu gerektirir. Bu yüzden çocuğunuz düzgün yürüyemiyor ve koşamıyorsa, ona üç tekerlekli bisiklet satın almak iyi bir fikir olmaz.

4. İyi Koordinasyon

Üç tekerlekli bisiklete binmek göründüğü kadar kolay değil. Bebeğinizin ayağıyla pedal çevirmesi, önündeki engellere dikkat etmesi ve gerektiğinde yönlendirmesi gerekir. Bu, çok fazla koordinasyon ve biraz uzamsal farkındalık gerektirir. Küçük çocuğunuzun onunla tanışması biraz zaman alabilir. Bu yüzden çocuk bedenini ve zihnini koordine etmeyi öğrenmeden üç tekerlekli bisiklet satın almak kesinlikle işe yaramayacaktır.

Çocuğunuz, sizden herhangi bir yardım almadan inip binebildiği ve etrafta dolaşabildiği üç tekerlekli bisiklete hazırdır. Tabii ki, itme kollu aracı da tercih edebilirsiniz. Fakat bu geleneksel üç tekerlekli bisikletlerden çok uzaktır.

Benzer İçerikler:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu