Çocuklar

Çocuklarınızın Yaz Akşamları İçin Açık Hava Aktivitesi

Yaz tatilleri çocuklar için harika bir zamandır – yeni şeyler öğrenebilir, yeni hobiler edinebilir ve bir sonraki okul yılı başlamadan önce rahatlayabilirler. Yazlar ısındıkça gün içinde dışarı çıkıp tadını doyasıya çıkarmak çok daha zorlaşıyor, her yerde bulunan yaz hastalıkları korkusundan bahsetmiyorum bile. Bu muhtemelen küçük çocuğunuza daha fazla TV veya akıllı telefon zamanı vermenize neden oluyor – bu asla iyi bir fikir değildir! Ama her sorunun bir çözümü vardır, değil mi?

İçindekiler

Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 7 Mükemmel Yaz Akşamı Aktivitesi

Yaz akşamları çok hafife alınmaktadır. Güneş ışığı daha az sert, hava daha soğuk ve her zaman bir esinti var! Siz ve çocuğunuz için yaz akşamlarını kullanacak eğlenceli aktivitelerimiz var, böylece televizyon karşısında çok fazla zaman geçirmesin. Bu aktiviteler sizin de kaynaşmanız için harika bir yol olacak!

1. Bisiklet sürmek

Mahallenizde akşam bisiklet sürmek, sizin ve çocuğunuzun eğlenebileceği harika bir yaz aktivitesidir. Bisiklete binmek sadece eğlenceli değil, aynı zamanda çocuğunuzun fiziksel aktivitesini kontrol altında tutmanıza da yardımcı olur. Çocuğunuzu akşam arkadaşlarıyla birlikte bisiklete binmesi için cesaretlendirebilirsiniz ve kargaşa için endişelenmeyin – bu eğlencenin bir parçasıdır!

2. Yıldız izleme ve kamp

Çocuklar, bütün gece ayakta kalma fikrine heyecanlanır. Tatilini hem eğlenceli hem de bilgilendirici kılmak için aileniz bir gece yıldızları izleyerek geçirebilir! İster şehirden uzakta küçük bir hafta sonu gezisi yapabilir, isterseniz binanızda daha yüksek bir katta yaşıyorsanız yıldızları bir arada görebileceğiniz balkon veya terasınızda bir gece dışarıda geçirebilirsiniz. Küçük bir çadır yapın, alanı atıştırmalıklar ve suyla doldurun ve ona yıldızlar, gezegenler ve görebileceğiniz farklı takımyıldızları öğretin. Çocuğunuz maceraperestse ve iyi bir heyecandan hoşlanıyorsa, hayalet hikayelerini anlatarak da zaman geçirebilirsiniz!

  Bebeklerin Dil Gelişimi 30-36 Ay

Açık havada olduğunuzda böceklerin, özellikle sivrisineklerin, yaz aylarında çocuğunuzun sağlığı için tehdit oluşturabileceğini unutmamak önemlidir. Sivrisinek ısırıklarını (özellikle geceleri) önlemenin harika bir yolu, Aringel sivrisinek kovucu krem ​​gibi cilde hafif, bitkisel ve hoş kokulu bir sivrisinek kovucu kullanmaktır. Bu şekilde çocuğunuz hastalanma riski olmadan dışarıda kalabilir.

3. DIY kuş besleyici yapın

Sıcaklık hem hayvanlar hem de insanlar için çok sert. Biz insanların güneş parladığında çekilecek bir yerimiz varken, aynı şeyi hayvanlar için söyleyemeyiz. Kuşlar genellikle bir yerden bir yere giderler, bazen su ararlar. Çocuğunuza şefkat göstermenin bir yolu, pencere pervazına asabileceğiniz ve su veya yiyecekle doldurabileceğiniz bir DIY kuş besleyici yapmasına yardımcı olmaktır. Siz ve çocuğunuz için birlikte zaman geçirip bir şeyler yaratmanın harika bir yolu. İşte basit bir tane yapmanın yolu. Kendi tarzınızda dekore etmekten çekinmeyin!

4. Parkta piknik yapmak

Bir parka gitmek için harika bir zaman akşamın erken saatleri. Birkaç lezzetli ve sağlıklı atıştırmalıklar, biraz kart oyunları, bir şapka ve güneş kremi hazırlayın ve bitirdiniz! Parklar çocuğunuzun sadece etrafta dolaşmasına ve özgürce oynamasına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda size sürekli olarak onu izlemek zorunda kalmayacağınız bir zaman da verecektir. Çocuğunuz iyi vakit geçirirken yanınızda bir kitap alın. Çocuğunuzun kullanabileceği umumi tuvaletler, temas edebileceği mikrop ve bakterilerin bir çukuru olabilir. Çocuğunuzun stresten uzak kullanabilmesi için yanınızda bir klozet dezenfektanı taşıyın – Aringel’in klozet dezenfektanı, çocuğunuz kullanmadan önce umumi klozet kapaklarından mikroplardan kurtulmak için hızlı bir çözümdür. klozet kapakları veya sağlıkla ilgili tehlikeler bulabileceğiniz herhangi bir yer.

5. Yüzmeye gidin

Yüzme onlar için eğlenceli olduğu için çocuklar için güzel bir akşam yaz aktivitesidir ve onlara sağlıklı kalmalarını sağlayacak fiziksel aktivite sağlar. Akşam yüzmesi, güneş yavaşça battığı için sabah yüzmekten nispeten daha iyidir, bu nedenle felç ve güneş yanığı gibi sorunların olma ihtimali daha azdır. Yaz sıcağında serinlemenin de harika bir yolu!

  Çocuklar İçin Eğlenceli Plaj Oyunları ve Aktiviteleri

6. Badminton veya yakalama oynayın

Ailenizi 2 takıma ayırın ve bir tur badminton oynayın! Bunun gibi oyunlar, ebeveynlerin ve çocukların bağ kurmasına yardımcı olan eğlence dolu aile etkinlikleridir. Benzer şekilde yakalama oyunu oynayabilir veya yakınınızdaki bir oyun parkında veya parkta yarışabilirsiniz. Bu şekilde hem siz hem de çocuğunuz, güneş ışığı nedeniyle yorulmadan çok ihtiyaç duyulan egzersizi yapabilirsiniz. Çocuğunuzu sivrisinek ısırıklarından korumak için etkili, güvenli ve son derece kullanışlı olan Aringel’in sivrisinek kovucu yamalarını kullanabilirsiniz. Sadece onun (ve elbisenizin) her iki tarafına iki tane koyun ve bütün akşam sinir bozucu sivrisinekleri püskürteceksiniz!

7. Saklambaç oynayın

Güneş batarken saklambaç oynarken belli bir acele var! İşçi için diğerlerini bulması gittikçe zorlaşır ve işte burada ilginçleşir. Çocuğunuza biraz daha oyun zamanı tanıyın ve arkadaşlarıyla saklambaç oynamasına izin verin. Bununla birlikte onun nerede olduğunu bildiğinizden ve bina alanınızdan ayrılmadığından emin olun.

Bunlar, bir yaz akşamı için mükemmel olan çocuklar için en iyi açık havada yaz oyun zamanı fikirlerimizden 7’siydi. Bu aktiviteler kesinlikle çocuğunuzu televizyondan ve telefondan uzak tutacak ve aynı zamanda ona çok ihtiyaç duyulan egzersizi sağlayacaktır. Ebeveyn-çocuk bağı ve tonlarca eğlence için ona eşlik edin!

Konuyla ilgili olan bu makaleleri sitemizde bulabilirsiniz:

Çocuklar İçin Basit ve Eğlenceli Yaz Aktiviteleri
Çocuklar İçin Sağlıklı Yaz İçecekleri
Çocuklar İçin Eğlenceli İç Mekan Oyunları

Benzer İçerikler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu