Haberler

Uçan Kanatlar

İçindekiler

Uçan Kanatlar Hakkında

Çocuklara paketler gönderirken dünyadaki seyahatlerinde jet uçağına Jett’e katılın!

Her teslimatta Jett, Uçan Kanatlar’ın ve arkadaşlarının çözmek için üzerinde çalışması gereken yeni bir sorunla karşılaşır! Harika Kanatlar sadece normal uçaklar değil: Uçaklardan deniz altında koşabilen, tırmanabilen, yükselen, kazabilen ve hatta dalış yapabilen inanılmaz kahramanlara dönüşme yeteneğine sahipler!

Harika Kanatlar Nasıl?

Ebeveynler, Uçan Kanatlar’ın okul öncesi çocuklarını Jett adlı dostça ve yardımsever bir uçağın maceraları aracılığıyla dünyanın coğrafi ve kültürel çeşitliliğine maruz bıraktığını bilmelidir. Çocuklar, Jett’in yeni arkadaşlar edinmesiyle her yeni ortamın yer işaretlerini, dilini ve geleneklerini yaşa uygun şekillerde öğrenecekler ve ekip karakterleriyle ilgili sorunları çözmek için birlikte çalıştıkları konusunda güçlü mesajlar var. Bu keyifli şov, çeşitlilik ve dünya gelenekleri kavramlarına mükemmel bir giriş niteliğindedir.

Uçan Kanatların Hikayesi

Uçan Kanatlar, paketleri teslim ederek ve tanıştığı insanlara yardım ederken dünyayı dolaşırken Jett (Luca Padovan tarafından seslendirilen) adlı dostça bir uçağı takip ediyor. Her destinasyonda, yeni arkadaşlarının bir tür sorun çıkarmasına yardımcı olurken, bölgenin kültürünü ve görülecek yerlerini öğrenir. Görev güvertede daha fazla el çağırdığında, daha iyi yardım için robotlara dönüşebilen uçak arkadaşları tarafından katıldı.

Uçan Kanatlar İyi mi?

Jett kontrolleri ile dünya onları gezegenin kültürel çeşitliliğine tanıtan bu büyüleyici dizide bir çocuk sınıfıdır. İzleyiciler her durakta, karakterlerin hikayedeki etkileşimleri boyunca yerel halkın nasıl yaşadığını, giydiğini, yemek yediğini ve oynadığını öğrenir. Öyle doğal bir öğrenme deneyimi ki çocuklar sadece izleyerek kültürel bilgi hazinesini emdiklerini bile fark etmeyecekler. Coğrafi referanslar bile, dünyadaki tanınabilir yer işaretlerinin (Eyfel Kulesi, Çin Seddi, vb.) Basit çizimleri sayesinde bu yaş grubunun kolayca anlayabileceği şekilde yapılır.

  Harika Kanatlar Oyunu Oyna İndir - JETT Run

Karakterlerin deneyimleri ayrıca çocuklara birlikte çalışmayı ve problemleri çözmek için yaratıcı düşünmeyi öğretir. Bazen bu sadece Jett ve yeni arkadaşları tarafından başarılır. Fakat daha çok Uçan Kanatlar arkadaşlarından birinin veya daha fazlasının yardımını gerektirir, bu da çocuklara en yetenekli olanlarımızın bile bir noktada yardıma ihtiyacı olduğunu hatırlatır.

Uçan Kanat Karakterleri

Aileler Jett’in Uçan Kanatlar’in ziyaret ettiği yerler hakkında konuşabilirler. Yaşadığınız yerden hangi açılardan farklılar? Elbisenin iklimi ve tarzı nasıl karşılaştırılır? Oradaki coğrafya hakkında dikkate değer olan nedir?

Bu şov nerede yaşadıklarına bakılmaksızın tüm insanlar arasında var olan benzerlikleri nasıl gösteriyor? Karakterlerle ortak neyiniz var? Farklılıklar iyi bir şey olabilir mi?

Çocuklar: Bu şov bu yerlerden bazılarını bizzat görmek istiyor mu? Favorilerin hangileri? Siz oradayken ne görmek ve yapmak istersiniz?

Nasıl karakterler ve Harika Kanatları göstermek merakı neden önemli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu